Výjimka z denní doby lovu na Vltavě 5 a 6 pro rok 2011
Diskuse k bleskovce Výjimka z denní doby lovu na Vltavě 5 a 6 pro rok 2011
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Mrknato - Profil | Út 22.11.2011 22:41:35
Příklad s USA jsem myslel tak, že co je soukromé, do toho nikomu nic není. U nás je všesvaz jak svaz soukromých revírů MO, tak revírů ÚS a také revírů Rady. To je svazomrdník. Já souhlasím s více uživateli, ale ti dnes existují a jsou to jednotlivé ÚS. Restituovat dekrety MO, které je držely před rokem 1975 je fikce spravedlnosti, která v žádné restituci takto plošně nefungovala.
Tvé teorii nahrává současná strnulost a hilbernace uživatelů, ÚS. Ta ale pramení ze svazové architektury, kterou ovládají "bezzemci"-MO. To je ten poslední křišťálový komunismus 70tých let, kde se svaz a jeho stanovy zastavily.
Edit : proto každý jouda z MO pošle uživatele do pr.ele, stejně jako kovaný soustružník s rudou hvězdičkou na klopě montérek, bezpartajního ředitele podniku (v pravěku, který ale my pamatujeme) ...
Venca888 - Profil | Út 22.11.2011 22:05:49
A na špičkový revíry se nemusí nutně vztahovat limit na počet povolenek. Dneska máš taky lepší a horší revíry. V případě jejich rozdělení mezi separátní uživatele se jen odlišej i cenou, což je dle mýho logický. Navíc počet uživatelů bude limitovanej sám o sobě cenou (ne každej bude schopen či ochoten za takovej revír zaplatit).
Ano - státu to bude jedno...pokud uživatel dodrží regule... a ty musej bejt, předevšim v případě řeky, jasně stanovený.
Co to má společnýho s USA? Vždyť ten princip bude stále stejnej... jen bude víc uživatelů, který to umožněj všem stejně jako ten ČRS/MRS.
Mrknato - Profil | Út 22.11.2011 21:31:34
Řešit kvalitu rybolovu "nějakou válkou" mně přijde divné, to se v civilizované společnosti nedělá. Stát asi nebude zajímat nějaká diverzifikace cen povolenek, ale to, zda se o nějakou lokalitu, území, bude nový uživatel schopen postarat a dodržovat to, co je tu dlouhodobě zavedeno. Proto volit komunisty už podle mně není hrdelní zločin, .... u rybáře.
Navíc řešíš ceny povolenek, za něco, co je defakto všech, státu. Tady nejsi v USA. Současný systém to dovoluje využívat všem, co splní podmínky a to je jeho velká přednost.
Venca888 - Profil | Út 22.11.2011 21:11:55
Já jsem netvrdil, že jedno MO nedotuje jiný. Ale tak to bude válka toho, kdo se rozhodne prorazit na vlastní pěst. A je mi samozřejmě jasný, že ne každej revír má stejnou bonitu a ne o každej revír bude nutně zájem. Možná to ale právě dokáže kvalitativně (a tudíž i cenově) diverzifikovat jednotlivý revíry, což v rámci CS rybolovu možný neni, přestože mně osobně to přijde normální. Bude lepší voda, bude horší voda, bude dražší voda a bude levnější voda.
Mrknato - Profil | Út 22.11.2011 19:59:48
Tady je třeba hledat svazozlom, kde jde územní rybařina ke dnu.
Mrknato - Profil | Út 22.11.2011 19:44:18
Pokud by neplatilo, že velké MO "dotují zarybnění" malým MO, tak např. u nás by šlo do zarybnění revírů MO místo cca 1.2mega, 3 mega z cen za povolenky našich členi. 1.8mega jde jinam, kde mají méně členi a zajímavé vody..... Já tu celou dobu hovořím o řekách a přehradách......
Venca888 - Profil | Út 22.11.2011 19:25:36
Venca888 - Profil | Út 22.11.2011 19:21:16
To si nemyslim - 200 členů, každej dá tisícovku a máš 200 tisíc. Navíc, princip bude přece pořád stejnej - svaz jako celek nevygeneruje moc peněz navíc. Tedy pokud se čistě hypoteticky rozdělí celej svaz na jednotlivý MO, pořád tam bude stejně peněz. Znám nádhernej RMV, na kterej se skládaj jenom místní členové a věř tomu, že všichni, co jsme tady, bysme si tam rádi zachytali. Jen je to běh na delší trať.
Těžko říct. Osobně bych přivítal spíš rozpad na menší celky. Jiná kapitola jsou ale řeky.
Mrknato - Profil | Út 22.11.2011 18:55:35
Pokud by se nějak změnilo držení dekretů a přešly by i s povinností plnit zaryb. plán, a aktualizovat ho na MO, tak ho MO se 100-200 člení nenaplní. Spoléhat na krátkodobé povolenky by bylo velmi rizikové a všem MO by to zcela jistě nevyšlo.
Já se hodně dlouho kloním k tomu, když už tu máme územní rybařinu za slušnou cenu, která by mohla být o hromadu lepší, zapojením peněz z rozpočtů MO do zarybnění, než aby se zkoušelo něco jiného. Jistě by odejmutí některých činností pro uživatele, a svazopeněz tomu náležícími mnoho MO (výborů) rozdráždilo k nepříčetnosti, ale bude to jistě lepší, než rozdráždit rybáře.
hraji - Profil | Út 22.11.2011 18:36:08
Co víš o vedení účetnictví o. s. (občanské sdružení)? Co víš o zdaňování příjmů jiných než členský příspěvek? Počítáš vůbec s tím, že budeš muset vést účetnictví a odvádět daně?
Venca888 - Profil | Út 22.11.2011 18:34:08
Jo, to je jasný. Ale zajímalo by mě jedno - ty bys to mohl vědět: U státních vod je to vcelku jasná záležitost. Ale co u vodních ploch, jejíchž vlastníkem jsou třeba obce, kraje či dokonce soukromý osoby či organizace, případně jsou jim pronajatý? Na těch přece MZe nemůže dělat výběrový řízení ve smyslu užívání revíru k VRP. Může vlastník sám určit, kdo bude hospodařit a tomu pak MZe (pokud splní požadavky) vydá dekret?
Mrknato - Profil | Út 22.11.2011 17:17:55
A víš proč? Protože těm malým dotují zarybnění ty velké...... troubové. Pak se vytváří zkreslený pohled na profit revírů, pokud se svaz rozdrolí na spolky.
Spolky, aby mohly získat "své" revíry zpět, musí projít VŘ a pokud se do něj přihlásí i současný uživatel a třeba i Rada, bude to bratrovaražedný boj. O tom se ve svazu tajuplně mlčí. Buď to není na programu dne, nebo je o tom už ideově rozhodnuto.
Venca888 - Profil | Út 22.11.2011 14:00:05
A co se týče rozsahu povolenky, s tim bych si taky hlavu nelámal. Jednak ten finanční nepoměr je kupř. na dnešních soukromácích ještě daleko značnější, přesto tam kolikrát sedí lidí jak o pouti. Za druhý rozloha sama o sobě nic neznamená. A za třetí většina rybářů zase tak moc revírů nenavštíví (takže ten výběr je jenom hypotetickej)
fotojakes - Profil | Út 22.11.2011 13:50:03
To v úvahu beru, ale i tak do toho jdeme.
Když se na to podávívám z pohledu rozpadu svaz na samostatné MO, tak kolika rybářům by stačila povolenka na vody MO a nepotřebovali by ani územní?
hraji - Profil | Út 22.11.2011 13:35:05
Uvažuji cenu povolenky, protože předpokládám, že jeko spolek budete všechno dělat zadarmo a tak ona zmíněná 1000 padne pouze na zarybnění a péči o revír. Stejně jako cena povolenky ve svazu. Členské příspěvky a brigády předpokládám jako pozůstatek socialismu zrušíte úplně a bez náhrady.
Venca888 - Profil | Út 22.11.2011 13:11:13
fotojakes - Profil | Út 22.11.2011 13:08:16
Venca888 - Profil | Út 22.11.2011 13:07:56
hraji - Profil | Út 22.11.2011 13:06:54
Nejdražší MP povolenka územního svazu v ČRS stojí 1300 korun.
Celosvazová ČRS stojí 1950 Kč
Celorepubliková stojí 2850,-Kč
Zdroj informací http://www.rybsvaz.cz/?page=ceny_povolenek/cleny&lang=cz&povolenky_rok=2012&povolenky_nadpis=Ceny%20povolenek%20pro%20členy%20ČRS%20a%20MRS
Takže ještě přidejme, že v MRS stojí celosvazová MO povolenka 800 korun.
Kde to žije - všechna témata
9:26Boilies TB baits- chytací řada 49
8:43ATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoRybáři a vinařství 930
SoKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










