Problém není v bobrovi, ale v člověku. Žije tam, kde nemá, říká odborník Kostkan
Diskuse k bleskovce Problém není v bobrovi, ale v člověku. Žije tam, kde nemá, říká odborník Kostkan
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
1x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
aleš vavřina - Profil | Út 11.10.2011 11:06:17
Venca888 - Profil | Út 11.10.2011 11:05:32
aleš vavřina - Profil | Út 11.10.2011 11:04:18
- nechceš slyšet a připustit existenci sdělených faktů, osočíš z urážky ale už ji neuvedeš - taky asi další pan čistý
- ekologický bacground - svělý fór této diskuze, tady se mluví česky
- mám hodně silné cítění s přírodou, ale rovněž si jasně uvědomuju, že žijeme v kulturní krajině a ta musí být náležitě vedena, chceme-li (lidé) se o ni dělit i s dalšími živočišnými druhy, bez odborně vedených opatření se již příroda sama nestabilizuje za spoluexistence lidské společnosti. Jak to budeš řešit - střílet přemnožené lidi?
- správně uvádíš, že na škole vše nezískáš, to platí i v případě zkušeností z praxe
- je strašně jednoduché do něčeho z povzdálí kafrat, ale mnohem těžší je na místě dané problémy prakticky a udržitelně řešit tak, aby dopad na všechny zúčastněné byl minimální. K řešení potřebuješ tyto prostředky - odborné znalosti, dlouhodobou vizi do budoucna a prostředky (finance, podpora obyvatel dotčené oblasti, legislativní zázemí).
- Ale věř, nejtěžší je umění nést následky vlastních rozhodnutí - a pokud nejsi do problematiky více zainteresován, tak to vždy zůstane pouhým klišé.
Buki - Profil | Út 11.10.2011 11:02:15
Buki - Profil | Út 11.10.2011 10:58:12
ja žijem na dolnej Morave, niekoľko kilometrov od ústia do Dunaja. U nás je zrejme bobria populácia už saturovaná, populačným tlakom bobra sú teraz skôr ohrozené Malé Karpaty. Pár razy som počas rybačky na vlastné oči videl bobra (dokonca raz cca. 1 hodinu, ako v pohode "večeral" naproti mne na rakúskom brehu). Ja si tiež myslím, že aj u nás už bobor pomaly stráca dôvod na totálnu ochranu, možno dokonca aj v chránených oblastiach moravských luhov (napr. dolný úsek kanálu Malina cez chránený lužný les bol zarúbaný až hrôza). Z toho, čo som doteraz videl, mi vyplýva, že sa bobor počas prvotnej expanzie na nové územia množí aj správa nadmieru agresívne a vtedy likviduje všetko, na čo mu príde chuť - najmä tie staršie hrubšie stromy. Svojho času ešte aj staré vŕby na našom obecnom rybníku museli v poslednej chvíli dostať pletivo (zopár ich malo ohlodanú kôru skoro dokola, tuším dáka aj padla), dtto na rybníku našej miestnej organizácie. Všetky cenné stromy v prírode a záhradách sa ale pletivom obaliť nedajú...
V posledných rokov na prechádzkach pri Morave pozorujem, že bobre už tak veľmi nebašujú - snáď sa usadili (alebo kvôli nečinnosti štátnej ochrany prírody "zapracovali" vlastníci ohrozených nehnuteľností - záhradkári, lesníci ;-). Ale stále sa v chránených luhoch sem-tam zjavujú ďalšie a ďalšie nahlodané staré stromy, ktoré "to majú spočítané".
A čo sa týka lakomých ľudí, čo sa navláčili do zátopového pásma - ani to nie je celkom pravda - dačo sa kazí v klíme - príliš často v novom tisícročí sme tu mali "storočnú" vodu, a tuším už nebolo ďaleko od "tisícročnej" - kým to štát nevyriešil novými hrádzami a prečerpávačkou potoka, zo tucet domov bývalo každý druhý rok vytopených...
Venca888 - Profil | Út 11.10.2011 10:53:08
Uvědomujete si, vy chytráci, že (pokud to vezmu pouze z hlediska rybáře) třeba ten bobr přispívá k větší členitosti a pestrosti břehu i toku obecně? A že třeba díky tomu se nám tady můžou začít množit ryby, kterejch se daly dřív nachytat mraky a dneska jsme z jejich úlovků vypleskaný. Např. uplně obyčejnej okoun?
aleš vavřina - Profil | Út 11.10.2011 10:49:41
G.Moolis - Profil | Út 11.10.2011 10:48:07
retrívr - Profil | Út 11.10.2011 10:44:51
Venca888 - Profil | Út 11.10.2011 10:43:47
drozďák 30,42 - Profil | Út 11.10.2011 10:36:03
Zajda - Profil | Út 11.10.2011 10:30:50
aleš vavřina - Profil | Út 11.10.2011 10:28:12
1) Reaguji dle věcné úrovně napsaných faktů a pokud je sprostým napadením označení jitrnice a doporučení ať se vrátí nohama na zem, hmmm tak jem ho sprostě napadl.
2) Škody na 1,5km jsou cca 130 mil. Kč a uvedených ohrožených 1300 km je dáno pro názorný příklad co nás ochranářská lobby může stát. Ty na tyto škody máš prostředky? Jen tak mimochodem - velká voda se prožene Prahou a už je tu supermoderní protipovodňové opatření. Je ohrožen venkov - vždyť to je příroda! Tolik k tomu nízkému přístupu.
3) Garantem konference bylo ministerstvo zemědělství a to rovněž volilopozvané hosty a přispivatele. Byli pozváni i zástupci ministerstva životního prostředí a AOPK ČR , ti svou účast přislíbili a bez omluvy se nedostavili. Proč asi?
4)K polesí soutok mám vtah zcela chladný a bez jakékoli vazby.
5) Minulý týden bylo na ministerstvu zemědělství jednání k bobrovy - zúčastnili se - správci povodí a toků, lesů čr, rybářského sdružení, akademické obce - zástupce mzlu brno a zazněly zde fakta jež veřejnosti "tzv. ochránci přírody" nezdělují (záměrně???) - rizika astronomických škod na majetku i na životech lidí, rizika degradace krajiny - opětovným podmáčením zábrana užívání (zemědělství) a údržby krajiny, poškození stávající vegetace podmáčením, rozvoj podmínek pro původce chorob - encefalitida, borelioza, nilská horečka (detekována v polesí Soutok), řady druhů parazitů, ... - není záměrné zamlčování těchto faktů rovněž nízké?
6) Racionální přístup, zdravý selský rozum, ... - toho je opravdu v dnešní době jako šafránu. Dle tvého profilu se v dané problematice fyzicky ani teoreticky moc nevyskytuješ, nemáš jakoukoli vazbu na dotčená území - tak se prve dostaň do obrazu a pak rozumuj.
7) O účelovosti článku pana Kostkana nepochybuji, je to osvědčená taktika - z problému udělat oběť, tu zachránit a nic za to nechtít. To je obvyklá taktika moderní ochrany přírody a přitom jde jen o koryta, ti kdo znají pozadí mi daji za pravdu.
Butchi - Profil | Út 11.10.2011 10:21:30
Ráno jsi byl průsvitný :-D
Fishky - Profil | Út 11.10.2011 10:18:20
G.Moolis - Profil | Út 11.10.2011 10:08:24
drozďák 30,42 - Profil | Út 11.10.2011 10:07:01
aleš vavřina - Profil | Út 11.10.2011 10:01:29
drozďák 30,42 - Profil | Út 11.10.2011 10:00:52
Ale idealistický pohled k mladším ročníkům patří (to neber ve zlém, prostě to tak je, každý si tím prošel včetně mě). Teprve věk a zkušenosti umožňují pohled na věc v širších souvislostech, navíc ne u každého se to také dostaví. O tebe nemám strach.
G.Moolis - Profil | Út 11.10.2011 10:00:07
Škody jsou na 1,5 kilometru a nutno poznamenat že ohrožených je 1300 km. Dobrý.
Kdo prosím tě pořádal konferenci v Židlochovicích a za jakým účelem byla svolána? Jací odborníci přijeli? Jinak "kladný" vztah židlochovického polesí k lužním lesům na Soutoku je všem, kdo se zajímají (a odmítám přívlastky "se seriozním přístupem", se zdravým selským rozumem", "s racionálním přístupem", ty jsou občas obvlášť vtipné ) docela dobře znám. Oni skutečně bobra nepotřebují. Zvládnou to sami.
Kde to žije - všechna témata
9:26Boilies TB baits- chytací řada 49
8:43ATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoRybáři a vinařství 930
SoKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










