Problém není v bobrovi, ale v člověku. Žije tam, kde nemá, říká odborník Kostkan
Diskuse k bleskovce Problém není v bobrovi, ale v člověku. Žije tam, kde nemá, říká odborník Kostkan
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NJarda Š. - Profil | St 12.10.2011 14:56:12
Nmalamut - Profil | St 12.10.2011 14:15:38
NHlubočepy - Profil | St 12.10.2011 14:11:19
NPárek - Profil | St 12.10.2011 9:50:04
Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 12.10.2011 0:18:18
Njepice - Profil | Út 11.10.2011 23:57:37
Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 11.10.2011 23:51:25
Nsolex - Profil | Út 11.10.2011 19:47:27
ale pokud je na rybníce a působí tam škodu,případně pokud ničí hráze a břehy je to škodná
a jako se škodnou se s ním musí zacházet ,to platí od nepaměti a mělo by to platit i teď
ochranáři to opravdu dost přehánějí , včera kormorán,dnes bobr,ale začíná se objevovat orel mořský a další
co se týká vydry nebo bobra,když se mi objeví na rybníku ... ,má holt smlůlu
orla by mi asi bylo líto , zatím
Nkakr - Profil | Út 11.10.2011 17:41:13
Souhlasím, výcuc z jednání by měl být za pár dní na offis webu.
Žádný zápis neexistuje, zda je k dispozici audionahrávka nevím, asi ne.
Trošku si pleteš pojmy, nejednalo se o zápis, ale o usnesení, kde vše podstatné a chválené má být obsaženo. Kde je , nevím......
Zasíráme ovšem otázku bobra, ten nemá se Sjezdem nic společného:-))
Nboyscout - Profil | Út 11.10.2011 17:33:30
Jinak dobrý pokus, ale nejsem idiot abych platil násobně víc za stejnou věc než musím :-)
NKok - Profil | Út 11.10.2011 17:30:00
Nkakr - Profil | Út 11.10.2011 17:29:52
Můžeš klidně popustit uzdu své rybářské vášni jako nečlen MRS a koupit si povolenku MRS.
Je sice kapánek dražší, ale nebudeš donucen platit členství a brigádu.
Nevím o žádných tajnostech, měl jsi na Sjezdu "svého" delegáta, tak se jej optej co tajného se projednávalo.
Vše podstatné o Sjezdu už bylo na MRKu napsáno...
Naleš vavřina - Profil | Út 11.10.2011 17:25:06
NKreja - Profil | Út 11.10.2011 17:23:12
Nretrívr - Profil | Út 11.10.2011 17:18:23
Nboyscout - Profil | Út 11.10.2011 17:16:01
Njepice - Profil | Út 11.10.2011 17:07:11
Ale na řece bych ho prostě nechal. Bydlení v zátopové oblasti je debil (mildas copyright) a basta mudlerka!
Nkakr - Profil | Út 11.10.2011 17:01:12
Pokud vím, byl to i Tvůj Sjezd, jsi člen MRS.
Pan staronový předseda ve své zprávě zmínil ,co jsem napsal zde před pár minutami. Všechny MO, kterých se problém kormorána týká mají "požehnání" od Kú potřebné k navázání spolupráce s myslivci, neb jen oni jsou oprávněni za striktně stanovených podmínek kormoše střílet.
Naleš vavřina - Profil | Út 11.10.2011 17:01:07
Nkakr - Profil | Út 11.10.2011 16:51:14
Petře, ač mlád jsi "pamětníkem" dob, kdy kormoš nenavštěvoval Dyji pod Vranclem.
Máš ale pravdu, kdyby se tam intenzivně nenasazoval potočák, tak tam létat nebude.
Asi by fakt odletěl jinam, kde nic není ,ani čert (kormoš) nebere. Ale ,že by se jednalo o ideální stav dost pochybuji.
Viděl jsem na vlastní bulvy ,co bobři na jihu (Lednice) dokázali. A netrvalo jim to nijak extra dlouho....
Proti bobrům nic nemám, ale jak praví přísloví - všeho s mírou.
A ještě dovětek, před cca 30+ roky jsme se s kámošem dívali na pár kormoránů na Mušově jako na zázrak přírody. Vnitrozemský stát a kormorán, tolik štěstí. Dnes už to jako zázrak fakt nevidím.
Jo a trvalá (pětiletá) výjimka Jihomoravského kraje na odstřel a plašení kormoránů (dnes už platná) nic neřeší ,ani nevyřeší. Jak správně píšeš, pokud se nezasáhne na hnízdištích, je to o ničem.
Njepice - Profil | Út 11.10.2011 16:46:48
Když se zabydlí bobr na takovém Rožmberku, tak to zavání vyplavením jihu Čech...
Njepice - Profil | Út 11.10.2011 16:45:49
Add bobr - minimálně za zkoušku by to stát mohlo.
Nretrívr - Profil | Út 11.10.2011 16:43:16
NKozič origin - Profil | Út 11.10.2011 16:43:12
Co když někdo rozřeže bobra motorovkou?
Co když bobra rozřeže někdo nechtěně motorovkou?
Co když bobra rozřeže někdo nechtěně motorovkou před zraky veřejnosti?
Co když někdo rozřeže bobra sekačkou zahradního traktůrku?
Naleš vavřina - Profil | Út 11.10.2011 16:37:05
A autoregulace u bobra - po nějaké době by k ní nejspíše došlo, ale za jakou cenu? Máš tu prostor tento nesmysl realizovat? Nebo je efektivnější nedopustit kalamitní nárust populace tak, jak se stalo u kormorána?
Prve desetkrát mysli a pak mluv.
Njepice - Profil | Út 11.10.2011 16:26:46
V případě kormorána si podle mě za to taky můžem sami. Ten by se dal vyřešit podle mě 2ma způsoby - prvním je vybrání vajíček z hnízd. Dost by se tím oslabila generace kormoránů. Ale možná lepší by bylo jen nedosypávat ryby do řek a opět - kormorán by se tak zredukoval sám nebo odletěl jinam. Na prázdnou řeku nepůjde a za pár let by ze zbytku ryb z řeky byl dobrej základ pro novou populaci.
Naleš vavřina - Profil | Út 11.10.2011 16:23:40
Nboyscout - Profil | Út 11.10.2011 16:22:46
Njepice - Profil | Út 11.10.2011 16:20:08
Já těm autoregulačním systémům v přírodě docela věřím.
Nboyscout - Profil | Út 11.10.2011 16:19:56
NVenca888 - Profil | Út 11.10.2011 16:17:25
Nboyscout - Profil | Út 11.10.2011 16:14:49
NVkarel - Profil | Út 11.10.2011 16:06:28
Naleš vavřina - Profil | Út 11.10.2011 16:00:14
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 11.10.2011 15:58:54
Naleš vavřina - Profil | Út 11.10.2011 15:57:47
Nkakr - Profil | Út 11.10.2011 15:57:16
Co bude následovat až bobři sežerou všechny stromy?
Zmutují a dají se do kaprů. Pak bude ne K70 ale B90 ........
Nrover - Profil | Út 11.10.2011 15:56:39
To je pravda, ...nabízí se otázka, co s tím udělat, aby se tak stalo ( nemyslím ten kult ) :-)
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 11.10.2011 15:53:18
Nrover - Profil | Út 11.10.2011 15:47:45
:-))) Konečně stručný a jasný názor, ...asi zastřelit jde, ale odvážný lovec by si už asi ani neškrtnul, ...bobr se holt tlačí na kult kapra :-)
Nboyscout - Profil | Út 11.10.2011 15:45:47
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 11.10.2011 15:44:15
NVenca888 - Profil | Út 11.10.2011 15:41:41
Nrover - Profil | Út 11.10.2011 15:38:07
I odstřel je problematický, má tvrdou kůži a infra vidění vzhledem k ceně nemá každý :-)
NVenca888 - Profil | Út 11.10.2011 15:34:05
Nboyscout - Profil | Út 11.10.2011 15:31:37
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 11.10.2011 15:31:19
NVenca888 - Profil | Út 11.10.2011 15:27:58
Nemluvě o tom, že DDT rozhodně nebylo zakázaný kvůli jedný knížce od ekologický aktivistky. Ostatně i jiný články na stránce, kterou jsi nám tady prezentoval, jsou spíš úsměvný. :-)
Takže čim svoje tvrzení hodláš podpořit ty?
Nboyscout - Profil | Út 11.10.2011 15:19:39
NVenca888 - Profil | Út 11.10.2011 14:48:04
Kdybys vykácel pralesy, vysušil močály, zkultivoval savany a vybetonoval řeky v Africe, tak se tý malárie taky zbavíš... a asi to nebude uplně ta nejlepší cesta.
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












