MRS v číslech - 1990 - 2010
Diskuse k bleskovce MRS v číslech - 1990 - 2010
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NMike1977 - Profil | Ne 9.10.2011 17:28:28
NLudvaBrno - Profil | So 8.10.2011 22:00:55
NMartin M. - Profil | So 8.10.2011 21:54:00
Nkakr - Profil | So 8.10.2011 20:46:02
Tak ještě jednou -
Další formou sportovního rybolovu je samostatný rybolov MO. O způsobu rybolovu rozhoduje členská schůze MO MRS dvoutřetinovou většinou. Rozhodnutí o formě samostatného rybolovu předloží MO Svazovému výboru MRS, o.s. nejpozději do 30. června kalendářního roku. Od 1. ledna následujícího roku budou revíry v režimu samostatného rybolovu MO, vyčleněny ze svazového rybolovu a MO bude na tyto revíry vydávat sama roční i krátkodobé povolenky. V případě, že na zmíněných revírech platí pravidla rybolovu, která nejsou obsažena v Bližších podmínkách výkonu rybářského práva na revírech MRS, o.s. vydává MO vlastní Bližší podmínky výkonu rybářského práva, které podléhají schválení Svazovému výboru MRS, o.s.. Tržba za povolenky je příjmem MO. Na krytí nákladů spojených s hospodařením na těchto revírech MO nezískává žádný podíl z tržeb za prodané svazové povolenky. Za řádný výkon rybářského práva podle obecně závazných právních předpisů a Bližších podmínek výkonu rybářského práva plně zodpovídá hospodařící MO.
Ze svazového rybolovu nelze k samostatnému rybolovu MO vyjmout revíry vytvořené na tocích a nádržích ležících na tocích, aby nebyla narušována kontinuita hospodaření a platnost svazových povolenek.
Členové těch MO, které provádí samostatný rybolov na svěřených revírech, mohou získat roční svazovou povolenku pouze na základě splnění obou z níže uvedených podmínek:
- MO obhospodařuje i revír zahrnutý do svazového rybolov
- cena ročních a krátkodobých povolenek pro členy ostatních MO a ČRS nepřesahuje cenu svazových povolenek
V případě, že samostatně lovící MO nesplňuje obě tyto podmínky, mají její členové nárok pouze na krátkodobé svazové povolenky.
..........................................................................................................................................
Platí třeba pro MO Kunovice, mají jeden revír svazový Olšava 1 ,kde se loví na povolenku MRS a další "nesvazové" Olšava 1A a Olšava 1B. kde povolenky MRS neplatí. To je příklad MO samostatně lovící. Na Olšavu 1 dostávají peníz zarybňovací svazový, zbytek revírů zarybňují ze svých prostředků.
.....................................................................................................................................................
Potom existují MO MRS ,které hospodaří samostatně a MRS je jenom zastřešuje, třeba MO Velké Bílovice revír Prušánecký potok 1. Příklad MO samostatně hospodařící. Od MRS nedostanou na zarybnění nic.
NMartin M. - Profil | So 8.10.2011 19:12:45
Nkakr - Profil | So 8.10.2011 14:40:45
Mohou se "cuknout" a opustit rodný MRS. A rázem je místo samostatně lovící, samostatně hospodařící organizace. Velmi prosté.....
Pak ovšem bude zajímavý boj o "dekrety", ale nepředjímejme......
Ndosec - Profil | So 8.10.2011 14:14:14
Nkakr - Profil | So 8.10.2011 13:47:01
Myslím ,že ne. Vlastně se nic zásadního nestalo, pouze cena brigády byla povýšena na min. 500kč.
Což ovšem neznamená, že některé MO budou chtít třeba 1 500kč.
Neschválený návrh na zrušení pracovní povinnosti (neprošel o 6 hlasů) byl podle mého názoru mnohem elegantnější a pro MO výhodnější.
Nkakr - Profil | So 8.10.2011 13:36:19
Ber to prosím jako metaforu, bude záležet jak se k tomu vyjádří dotčené MO.
Podle první reakce moc nejásaly, naopak Sjezd předčasně opustily......
Ndosec - Profil | So 8.10.2011 13:27:14
NJarda Š. - Profil | So 8.10.2011 13:19:11
Nkakr - Profil | So 8.10.2011 13:18:33
Asi tak, Sjezd by mohl klidně odhlasovat, že zítra slunce nevyjde.
Vyjde , nebo nevyjde ??
Ndosec - Profil | So 8.10.2011 12:14:59
NMike1977 - Profil | So 8.10.2011 8:52:08
Nkakr - Profil | So 8.10.2011 8:49:19
Na Sjezdu byl schválen návrh zrušit systém samostatně lovících organizací a začlenit je do svazového rybolovu. Tečka.
Nikdo je ovšem k tomu nemůže donutit, ani Sjezd MRS. Záleží jen na jejich rozhodnutí.
NMike1977 - Profil | So 8.10.2011 6:59:12
Nantony - Profil | Pá 7.10.2011 21:42:07
Ale jak už jsem psal, a došlo mi to později, že na věci, kterým nerozumím, se nemám ptát, takže soráč, už tady nebudu přispívat.
hola
antony
Nmlíčnák - Profil | Pá 7.10.2011 21:29:48
Nantony - Profil | Pá 7.10.2011 21:06:21
Prosím MM o smazání mého dotazu i navazujících příspěvků
děkuji
Nhraji - Profil | Pá 7.10.2011 20:45:30
Seznam MO, kterých se to týká, zjistíš z popisu revírů. Stačí pozorně číst. Zrušení se netýká malých revírů do 2 ha.
Nantony - Profil | Pá 7.10.2011 20:43:07
Mohl by tu někdo napsat, co to obnáší to ZRUŠENÍ SAMOSTATNÉHO RYBOLOVU a kterých MO se to týká? Ten termín není až zase tak důležitý.
Soráč, že tady tímto opruzuju, ale třeba to zajímá vícero lidí a zakládat novou diskuzi není třeba.
předem děkuji
hola
antony
Nhraji - Profil | Pá 7.10.2011 20:22:15
Sjezd rozhodl o zrušení samostaného rybolovu některých MO. To je něco úplně jiného. A termín zrušení bude pravděpodobně až od 1.1.2013.
Nantony - Profil | Pá 7.10.2011 20:05:17
btw: Obdivuju rychlost, s jakou jsi mě smazal můj příspěvek v ML. To že to bude za chvilku pryč jsem věděl, ale tak rychlo? :-)
hola
antony
NMartin M. - Profil | Pá 7.10.2011 19:51:09
Nantony - Profil | Pá 7.10.2011 19:36:14
hola
antony
NMartin M. - Profil | Pá 7.10.2011 19:20:35
Nantony - Profil | Pá 7.10.2011 19:11:18
hola
antony
NJarda Š. - Profil | Pá 7.10.2011 17:24:25
Nmalamut - Profil | Pá 7.10.2011 16:57:47
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2011 16:49:47
Byla revoluční doba. Nevím kolik toho pamatuješ, ale to byly samý akční výbory, petice atd.
Málem jsem nevznikli, ustavující Sjezd ve Znojmě měl na kahánku.
Ale jsem rád, že jsme se trhli to zase jo.
Nmalamut - Profil | Pá 7.10.2011 16:46:41
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2011 16:28:27
MRS vznikl, neb jsme si od čehůnů nechtěli nechat diktovat jejich podmínky. Původně měl mít MRS i severomoravský kraj, ale tamní soudruzi provedli cukaturu asi dostali něco slíbené.....
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2011 16:25:50
Výkupní jsem dal ,by bylo vidět jaká to tehdy byla láce...
A teď vážně, domnívám se, že ceny povolenek jsou v souladu s inflací a současnými cenami násad.
Nhraji - Profil | Pá 7.10.2011 16:19:09
NMrknato - Profil | Pá 7.10.2011 16:19:03
Nhraji - Profil | Pá 7.10.2011 16:18:38
NMickey - Profil | Pá 7.10.2011 16:15:42
NJarda Š. - Profil | Pá 7.10.2011 16:08:40
Nmalamut - Profil | Pá 7.10.2011 16:08:22
Nmalamut - Profil | Pá 7.10.2011 16:05:00
Nsmradzjzd - Profil | Pá 7.10.2011 16:03:25
Nebo jsou tam nesmysly ? Pak by tam nemusela sedět ani cena toho kapra
Nmalamut - Profil | Pá 7.10.2011 16:02:49
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2011 16:01:02
Tak to prr, ofiss cena byla okolo 80Kčs/kg, ale prakticky svíčková neexistovala.
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2011 15:58:31
Vůbec ne ,já jej jen testoval a cena byla za 1/2kg:-))
Nsmradzjzd - Profil | Pá 7.10.2011 15:56:30
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2011 15:56:02
Tak ceny 1990 hodil kolegya Oreh.
Přidám ještě výkupní ceny z roku 1979. Za 1 kg.
kapr I 11,38
kapr II 9.43
štika 16,38
marena 9,55
pstruh 27,30
ceny jsou v Kčs, ne eurech.......
NOreh - Profil | Pá 7.10.2011 15:55:20
NMrknato - Profil | Pá 7.10.2011 15:52:36
NMrknato - Profil | Pá 7.10.2011 15:49:13
NMraroz (houba) - Profil | Pá 7.10.2011 15:49:01
NMrknato - Profil | Pá 7.10.2011 15:44:27
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2011 15:39:57
Napsal jsem ,že za 40Kčs jsi koupil kilo svíčkové a ne kapra. Nebo byl už tehdy kapr víc jak svíčková?
Bez můček a bojlíz? To se mi nezdá.
Tak něco, co so můžeš lépe pamatovat, na kapry jsi tehdy asi moc nemyslel.
Kolik jsi bral peněz tehdy a dnes. Nechci čísla, stačí kolikrát máš dnes více.....
NMrknato - Profil | Pá 7.10.2011 15:37:02
Podle mě, je neslušné, aby MO dotovala hospodaření MRS, ale jak říkám, nemám na to ánung, co jste si prosadili..... Tomu odpovídá Vaše hospodaření a troufám si říci, že diskutuji slušně a relevantně. Že se to nelíbí, je věc jiná.
NMrknato - Profil | Pá 7.10.2011 15:33:38
Nhraji - Profil | Pá 7.10.2011 15:33:33
Já ti závidím, že si pamatuješ, za kolik jsi nekupoval v roce 1990 vánočního kapra. Vlastně nezávidím, takové pitomosti bych v hlavě nosit nechtěl. Jen ti vypadlo, kolik za těch 40 korun bylo kilo.
Pochopil jsem, že diskuze s tebou je marná. Nebudu v ní tedy pokračovat.
A´t žije redistribuce. ;-)
NOreh - Profil | Pá 7.10.2011 15:28:19
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2011 15:25:47
Bubláš z mrákot. (copyr. M.D.)
Nezajímá mně svazocena anýbrž cena tržní, dříve v obchodě a ta byla jednotná pro celou republiku včetně Slovenska. Tak to zkus ještě jednou.
V roce 1990 jsi za 40 Kčs koupil svíčkovou, pokud ti ji známý řezník podstrčil pod pultem.
NMrknato - Profil | Pá 7.10.2011 15:22:54
NOreh - Profil | Pá 7.10.2011 15:21:45
Kde to žije - všechna témata
9:26NBoilies TB baits- chytací řada 49
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17












