Výlov potoka el. agregátem
Diskuse k rybářskému videu Výlov potoka el. agregátem
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NStanley88 - Profil | So 11.12.2010 10:40:05
NStanley88 - Profil | So 11.12.2010 10:37:09
NPvl - Profil | So 11.12.2010 10:36:30
NPvl - Profil | So 11.12.2010 10:26:31
NStanley88 - Profil | So 11.12.2010 10:15:28
NPvl - Profil | So 11.12.2010 10:09:48
NStanley88 - Profil | So 11.12.2010 10:05:30
NStanley88 - Profil | So 11.12.2010 10:04:12
Nkakr - Profil | So 11.12.2010 9:38:42
Co píši platí pro MRS, dříve Jihomoravský kraj a P vody.
Počet vydaných P povolenek (2010) je menší než v roce 1969.
Výměra P revírů je větší než v roce 1969.
Na docházku je povoleno vzít 3ks, dříve byly 4ks.
Před 40 roky neexistoval žádný lov chy't a pusť.
Duhák se téměř na P vody nevysazoval
Totéž zřejmě platí pro celou ČR.
Resumé, rybářský tlak na revíry je stejný ne li menší, jen rybolovci jsou nesrovnatelně lépe vybaveni.
Více jak 50% rybářů potočáky ani lipany nebere.
Nasazuje se srovnatelné množství PO 1-2 a mnohem více Li 1. Zato x násobně více duháků a sivenů.
Jen ti slušní (míroví) potočáci a lipani nějak chybí........................
A agregát za to fakt nemůže, ten se používá více jak 50 let.
Tak kde udělali soudruzi chybu???
Jedná se o evoluci, nebo revoluci??
NMrknato - Profil | So 11.12.2010 8:27:57
Jisté je, že pokud se v revíru daří původním druhům, jako tomu bylo v minulosti (pamatuji to od r.75) a v roce cca 1990 to začalo jít s kopce, je hloupé a zbytečné tam vysazovat průmyslovou rybu. Pokud to někdo dělá, je to jen z důvodu ceny a rozdíl pak může MO použít na něco jiného a že těch důvodů je..... Pokud by na vině měli být rybáři, tak by ta idyla skončila mnohem dřív, než za 15 let po zahájení krajského rybolovu. Na spoustě menších tekoucích revírů je rybářský tlak co pamatuji konstantní, skoro nikdo, pár bobkařů a sem tam někdo s jinou technikou. Když tam potkám rybáře, je to zázrak, většinou je to nějaký místní na bobku. Voda, která je téměř prázdná a to jak MP tak P je podle mě ideální pro průmyslovou rybu, protože i já si chci sem tam něco odnést a nechytat jen potočáky 12-23cm. Jednou za čas chytím pravda nějakého 27-30, ale když je míra 30cm, jsou to ryby pouze pro chataře a živočišné predátory. Samo, že tam nějaký 50-60cm pokočák je, ale hoho chytím jen čistě náhodně, nebo když se ryba pomátne. Argument, že větší ryby jsou opatrnější, je pravdivý, ale v době hojnosti ryb, jsem běžně na MP lovil ryby od 25-50cm (potočáky, lipany) a téměř žádné pod 25cm. Na P to byly ryby od 20-35cm a opět žádně o moc menší. Můj názor je, že v místech kde jsem lovil ty větší rybykteré obsadily výhodná místa, a vytlačily malé. Dnes, když normální velikosti ve vodě skoro nejsou, chybí, tak tato místa obsazují ty menší vysazené ryby.
Ohledně řek v Kanadě, Chile, NZ to bude záležet na obydlenosti a hojnosti zvěře. Proto si myslím, že tam plave hoven úplně stejně jako u nás.
NSalmo1 - Profil | So 11.12.2010 0:05:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ono jenom zvednou lovnou míru nestačí, není ryba jako ryba, ryba musí mít a to především, předpoklady pro vývoj a rozmnožování.Dneska se lipan nedožívá 5 let, ale pouze 3-4 roky, kdy vlastně teprve atakuje hranici rozmnožování.Můžeš mu dát ochrannou míru třebas sedmdesát centimetrů, pokud se toho nedožije, pak není co řešit.Já ti mohu napsat kde je ten hlavní důvod.Hlavním důvodem je právě ta berlička v podobě průmyslové ryby.Dneska se vysazují genetický mrzáci u kterých je jasné že nedorostou a nerozmnoží se.Kdo by se s tím crcal že, vyrobíme tisíc kusů na splnění zarybňovacích plánů a nakoupíme si duháky, vyřízeno.V podstatě je to tak, že pokud toho mrzáka vyhodíš oknem, nebo nasadíš do revíru tak ti to vyjde nastejno.Dříve musel hospodář myslet a sledovat co se v revíru děje, proč se mu ryby nerozmnožují, nebo neprospívají pokud to pochopitelně chtěl dělat dál.Dneska mu stačí duhák a to je chyba, protože musí platit zpětná vazba.Nerostou nám ryby, nejsou ryby, dobrá musíme to tedy dělat jinak, lépe a pokud možno i jiní lidé.
Jenom drobnou otázku, kolik myslíte že plave hoven z hor na N.Z. v Chile, nebo v Kanadě:-)
NJarda Š. - Profil | Pá 10.12.2010 13:32:46
Ndrozďák 30,42 - Profil | Pá 10.12.2010 13:24:16
Myslím že ne, třeba jarní a podzimní bezuzdné brodění je fakt průser.
Většina řek, z které zmizel rybářský tlak se dokázala rychle vzpamatovat. Stejně jako s narůstajícím rybářským tlakem šlo její zarybnění do prdele - je tam jasná souvislost a hned několik příčin. Agregátu netřeba. Vystačíme si sami. Pak už jen přiletí kormoráni či najede bagr a náklaďák s kamením do již narušeného prostředí a dokonáno jest.
NMrknato - Profil | Pá 10.12.2010 13:21:24
Když odlovíš agregátem "škodlivé ryby", pak tam nezbude už vůbec nic, snad pár pijavic a vodník, kterej pak poděkuje a odejde spolu s dochtory do Němec.....
NMrknato - Profil | Pá 10.12.2010 13:18:02
Kde to žije - všechna témata
14:37NATTs hlásiče a ATTx příposlech 539
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:56NKurz Teo Daška pro Otoše 304
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
-20% akce ANGLICKÝ TýdenZa 79 Kč
ANGLICKÝ TÝDEN -20% od středy 17.6. do úterý 23.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na sortiment značek SONUBAITS, KORUM, PRESTON, FOX, CC MOORE a AVID. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_AN20. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
PEPA cestovní kancelář s.r.o.
Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina,...















