Skončil záchranný transfér ryb z VD Luhačovice
Diskuse k bleskovce Skončil záchranný transfér ryb z VD Luhačovice
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NStandey - Profil | Pá 27.5.2011 12:30:03
Tak tenhle jestli má skoro 18kg, tak obvod naší zeměkoule jsou dva světené roky...
NAnnoNym - Profil | So 25.12.2010 13:38:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ať se vám chlapi daří a všechno nej v novém roce.
NPetr.sniper - Profil | Po 8.11.2010 7:03:30
NPetr.sniper - Profil | Pá 5.11.2010 7:09:45
Rybářský revír luhačovická přehrada má výměru 36 ha,
je rok od roku čím dál tím více atraktivnější.
Což je důsledkem kvalitního zarybňovaní tohoto revíru.
Kapr který se ročně vysazuje ve pěti etapách
(květen, červenec,srpen, září, listopad)
10 000 kg kapra výběr o váze 2,5- 4 kg
a 13-15 000 kg kapra extra výběr 6 - 12 kg.
NPetr.sniper - Profil | Pá 5.11.2010 7:03:40
NSádra - Profil | Út 2.11.2010 20:14:56
Viktorin - jasně že za to nemůže jen nonstop. Cena povolenky je prostě taková a rozdíl proti MRS pro nečleny není až tak velký a pro členy taky ne. Není to jen revír zbohatlíků. Dva kapři, toť otázka. Jeden kapr v MRS není tak dlouho. Nevím zda to pomohlo, ale je to asi správně. To se uvidí časem. Možná bude jeden i v Luha.
Njarda 2004 - Profil | Út 2.11.2010 18:30:23
NViktorin - Profil | Út 2.11.2010 18:28:46
Nevím, do jaké míry byly ošizené metráky vysazovaných kaprů avízované před každými závody. Ale hmotnost kaprů nebyla 6-12 kg, ale 3-7,5 kg. A to je dost velký rozdíl. Před 5-10 lety, kdy už byla horní míra (myslím že nejdříve 75 a později 70 cm) , bývala vítěznou rybou závodu kapr těch 7,5 kg. Takže větší ryby se prostě nesadily. A jen pár kousků přežilo a překročilo hranici 10 kg. Také byla chyba, že se mohly odnášet 2 ks kapra za den.
V mých očích to byla voda pro bohaté masaře. Za drahou povolenku hodně kilo těžkých násaďáků.
Dřívější a dnešní stavy amurů svědčí o tom, že to šlo od desíti k pěti.
Překvapil mne slušný stav konzumních nikoliv trofejních sumců.
NPetr.sniper - Profil | Út 2.11.2010 14:54:42
4 095 děleno 1 100 = 3,7 kapra za každou noc a to mluvíme stále o rybách co by se měli vracet.
To jsou jednoduché počty jen vysazení a případné "VYPYTLAČENÍ". Ještě je tu otázka : pokud by uváděné vysazování sedělo nějak nevychází to, aby takové kvantum ryb v 35 ha nádrži mělo co žrát.. Každá vodní plocha má nějakou přirozenou produkci a v rybníkářství, kde jsou vysoké obsádky (skoro jako tady) se to dohání krmením - tady rybáři taky krmí ? ale pro 420q kapra o hmotnosti 6 - 12 kg ( a kde máme cejna a další ) by to prostě nestačilo a ryby by byly hladové, nemocné ......, což tady taky nebylo ...... Myslím si, že toto už stojí za zamyšlení !!!
NSádra - Profil | Út 2.11.2010 13:04:28
NPetr.sniper - Profil | Út 2.11.2010 11:43:52
NSádra - Profil | Út 2.11.2010 11:35:32
Nlobotomie (fanik) - Profil | Út 2.11.2010 8:43:45
Njarda 2004 - Profil | Út 2.11.2010 8:38:01
NPetr.sniper - Profil | Út 2.11.2010 8:30:49
NSádra - Profil | Út 2.11.2010 8:24:30
Když mi volal ultegramafi, že chce jet chytat do Luha, co pro to má udělat, tak jsem mu řekl, že to má hlavně vypustit z hlavy. Věděl jsem že se nesadilo, ale když se zadaří, tak jdou velcí a nechtěl jsem aby byl sklamán. Pak mi vynadal i se synem, proč jsem jim to haněl. Měl problém chytnout padesátku pro dědu, ale jinak byl spokojen a já překvapen kolik toho polapal a jaké kousky.
Je fakt, že jsem osobně výlov čekal lepší a chybí mi v něm ti slušní kapři. Deset let je K70 a podle toho co se vysadilo, by jich tam mělo být hodně. Hospodář je před výlovem neslovil, nebo při výlovu jsme si je nerozebrali.
Má to cenu někde zavádět K70 nebo nonstop a myslet si že to dělám pro lepší rybolov? Pro spoustu rybářů jo, ale znám i spoustu kteří řeknou že je to hrozné, chytit kapra a pustit ho. Uváděnou dvacítku jsem neviděl, pokud tam opravdu byla (či nebyla) a někdo ji chyt a chtěl si ji odnést, určitě by neřval na celou přehradu.
NPetr.sniper - Profil | Út 2.11.2010 7:42:43
Njarda 2004 - Profil | Po 1.11.2010 22:34:09
NSádra - Profil | Po 1.11.2010 19:09:18
Ty ryby tam byly, netvrdím že světový a jiný rekord, ale slušní kapříci to byly. Osobně jsem viděl některé kusy co nachytal ,,ultegramafi" na konci prázdnin, některé fota zde - http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=630817. Jeho váhu jsem necejchoval. Nemám já ani on důvod si něco vymýšlet. Pokud tomu nevěříš je mi to úplně jedno. Při několika závodech jsem byl osobně u vážení, pěkných kaprů jsem vážil hodně přímo u vody a osobně jsem viděl jak se pouštějí. Že tam nejsou, to považuji za VELKÝ PRŮSER. Pokud je K70, tak by se měly slovit. Jak psal Petr.sniper, upytlačilo se něco. Ono to není něco, ale hodně. Asi největší problém je asi nonstop. Pytlačí se všude a ohlídat to, je velký problém. Většina rybářů si chce od vody nějakou rybu přinést a pokud nechytne takovou co může vzít, tak vezme i velkou. Když je tma, je to problém?
Petr.sniper - slušný výkon celé party při výlovu.
Mike 1977 - pozor, nejezdi na VD Orava :-) Za týden co jsme tam byly ve čtverku - 1 ks kapr 53 cm, 5 ks malých štik, 3 ks candát a pár cejnů a další tři party, které chytaly na dohled na tom byly zhruba stejně :-)))))
NViktorin - Profil | Ne 31.10.2010 16:56:20
NViktorin - Profil | Ne 31.10.2010 16:48:22
Npouštěč - Profil | Ne 31.10.2010 16:33:43
NPetr.sniper - Profil | Ne 31.10.2010 16:19:35
NViktorin - Profil | Ne 31.10.2010 9:20:16
NPetr.sniper - Profil | Ne 31.10.2010 1:00:08
NViktorin - Profil | So 30.10.2010 19:21:28
Nvalas23 - Profil | Pá 29.10.2010 22:04:32
Nm.lada - Profil | Pá 29.10.2010 21:50:06
Nkam!kaze - Profil | Pá 29.10.2010 18:55:27
NZdenal77 - Profil | Pá 29.10.2010 18:51:20
NPetr.sniper - Profil | Pá 29.10.2010 18:18:31
NP!F - Profil | Pá 29.10.2010 17:12:21
Nkakr - Profil | Pá 29.10.2010 15:09:16
Jedná se o pouhou shodu jmen, s rejžou nemá příbuzenský vztah.
Ale "pravdomluvní" jsou asi na stejné úrovni:-))
NPetr.sniper - Profil | Pá 29.10.2010 14:05:15
Nmildas - Quinn - Profil | Pá 29.10.2010 14:03:43
Luhačovice byly to takovou lednicí značky Elektrolux. S mramorovou deskou.
NViktorin - Profil | Pá 29.10.2010 13:55:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Slovili jste to bravurně. Jste profíci. Je to náročná práce. Souhlasím s větou:"Úhyn je vzhledem k náročnosti akce a celkovému množství ryb zanedbatelný."
Ruprd: odpověď na položenou otázku neznám. Ale dle zprávy Povodí Moravy bylo sloveno jen 8 ks - 81 kg, což mne dost zklamalo (a napadaly mne myšlenky, zda to přece jen nebylo při výlovu rozkrádáno). Osobně jsem tam z hráze před asi 5 lety napočítal 12 metrových amurů. A rozhodně to nebyly tolstolobici. Asi pracovníky Povodí Moravy někdo předběhl.
Dle fotek jsem nenapočítal více než 8 ks. Třetí den slovu jsou na jedné fotce 3 ks. Pátý den slovu v kádi minimálně 4 ks. A poslední dny je na fotce jen jeden.
Nmildas - Quinn - Profil | Pá 29.10.2010 13:53:56
To příjmení je prokleté :-)
NPetr.sniper - Profil | Pá 29.10.2010 13:25:16
Nruprd - Profil | Pá 29.10.2010 12:38:59
Text psaný u jedné fotky :
běžní jsou amuři od 100 - 120 cm - váha od 12 - 17 kg - 13.10.2010
Nmeteor - Profil | Pá 29.10.2010 8:03:45
Každopádně ti děkuji za tohle téma i za ozřejmení skutečnosti, jak to v Luhačovicích vypadá. Přemýšlel jsem, že si tam v budoucnu zajedu a třeba i koupím roční povolenku, ale takhle... aspoň jsi mi ušetřil rozhodování a nějaký ten groš :-)
Ještě k tématu: je pravda, že přes léto byly při krmení u hráze k vidění kousky kolem 100cm - to by mě teda zajímalo, co to tam plavalo... tolstolobik?
NPetr.sniper - Profil | Pá 29.10.2010 7:03:56
http://picasaweb.google.com/rybari.luhacovice/VylovVodnihoDilaLuhacoviceZbyvajiciDnyVylovu161020102010?feat=embedwebsite#5531980805685608402
NPetr.sniper - Profil | Pá 29.10.2010 7:00:36
NViktorin - Profil | Čt 28.10.2010 20:39:53
(Uvažoval jsem, že jste ho poprvé pustili zpět a pak znovu chytli.) Ale ani jeden z nich 71 ani 81 cm určitě nemá. Těch 65 bude pravdivějších.
Jaká byla největší štika? Na stránkách PMO je uvedena největší 6 kg, ale téhle bych uvěřil i více. Nebo je to ta šestikilovka? Zkusím vložit obrázek:
NZdenal77 - Profil | Čt 28.10.2010 20:28:58
NP!F - Profil | Čt 28.10.2010 20:22:47
NPetr.sniper - Profil | Čt 28.10.2010 17:37:49
NPetr.sniper - Profil | Čt 28.10.2010 17:36:56
NP!F - Profil | Čt 28.10.2010 17:30:12
NPetr.sniper - Profil | Čt 28.10.2010 16:55:10
NMike1977 - Profil | Čt 28.10.2010 16:53:00
Chuť jsem si spravil ten samý den odjezdu, kdy jsem šel na neznámou vodu na Moravě 13A, a chytil 75cm kapříka :-) ( + další - 4x víc za týden než v Luhačkách) Náhoda??? .... :-)
NP!F - Profil | Čt 28.10.2010 16:51:33
NPetr.sniper - Profil | Čt 28.10.2010 16:48:19
Nkakr - Profil | Čt 28.10.2010 16:15:07
Musíš svůj dotaz poslat na Rybářský svaz Luhačovické Zálesí, pan Miko určitě rád odpoví.
Možná se kapři 115 - 125cm transmutovali na tolstolobiky, těch tam bylo skutečně dost....
Nosud - Profil | Čt 28.10.2010 16:11:35
NMartin M. - Profil | Čt 28.10.2010 16:04:14
Nkakr - Profil | Čt 28.10.2010 16:03:36
"Hospodář rybářského svazu Luhačovického Zálesí František Miko dodal, že pro letošek už bylo v přehradě chyceno sto kaprů v délce nad osmdesát centimetrů. „V loňském roce byl 11. dubna uloven Kapří Patriarcha, který měřil 101 centimetrů, vážící téměř šestadvacet kilogramů. Členové naší organizace mají navíc u hráze vysledované kapry o délce asi 115 až 125 centimetrů, jejichž váha se odhaduje na třicet a více kilogramů,“ dodal Miko."
Kde to žije - všechna témata
21:01NBoilies TB baits- chytací řada 44
19:39NATTs hlásiče a ATTx příposlech 552
17:20NRybáři a vinařství 929
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....




















