Duháci na Vltavě
Diskuse k bleskovce Duháci na Vltavě
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Ne 3.10.2010 10:05:02
NMrknato - Profil | Ne 3.10.2010 10:00:34
Nkakr - Profil | Ne 3.10.2010 9:59:31
My kluci z markrabství jihomoravského jsme se rázně z centralistickými pepíky vyrovnali. Původně se mělo připojit i markrabství slezské, ale na poslední chvíli couvli.
Žijeme bez pepíků už 20 let a jsme v pohodě....
Proč tak neučiníte téže??
NMrknato - Profil | Ne 3.10.2010 9:49:59
NMrknato - Profil | Ne 3.10.2010 9:48:42
ÚSMP má 2300ha (MP) a bez Slap o které se dělí asi i finančně se StčÚS má 1300ha do kterých vysadí cca 350000kg ryb (váhově nejvíc kaprů a duháků) a sloví též asi 350000kg. Progrese je tedy 0. Musí se komerčit a i jinak podfukovat (např. s P a MP povolenkama)
Ve Vč.ÚS který má 3600ha se vysadí na tuto plochu též cca 350000kg ryb, ale uloví se cca 514000kg. Progrese tu je, proto se výboru ÚS CS rybolov vyplatí. Jim ano.
V Severomoravském ÚS se na 7300ha loví 470000kg ryb, no a důsledkem je "lístkový systém" na kapry.
Situaci ještě podtrhuje nový systém "hospodaření" na Orlíku, kde si Rada vezme co potřebuje, co uzná a kolik, za vhodné.
Pokud nebude CS rybolov, ani neceknu a to byl i návrh, že hospodařit na všech revírech ČRS bude Rada ČRS. To by tedy dopadlo..... Pokud se s rybama chycenýma i u nás kupčí a peníze z nich jsou zdrojem zarybnění našich revírů, který podporuje kapra a i ekonomicky k takovému zarybňování je myslitelný pouze kapr a zlomkově i duhák, pak si myslím, že k tomu mohu něco říci.
NPvl - Profil | Ne 3.10.2010 9:33:28
NVinetou7 - Profil | Ne 3.10.2010 9:25:43
Nkakr - Profil | Ne 3.10.2010 9:21:02
Zbytečně se do toho zaplétáš Pokud je někdo ochoten z jakýchkoli pohnutek nasadit duháky, trošku s nimi pošpásovat, odejít a vrátit se za rok tak je vše OK.
Rybolovce nezajímá hospodaření, zda ÚS či MO, nebo Rada. Rybolovce zajímá množství ryb ve vodě.
Voda v revíru je pouze mezičlánek bez kterého by lov nebyl možný.
Rybí maso je zdravé a solmoidi chutní:-))
NMrknato - Profil | Ne 3.10.2010 9:06:24
RL a povolenka je to nejmenší co by mě trápilo, jelikož kilčo za RL pro pár sesítek rybolovců oproti 0,4 mega za ryby je zcela nepodstatné a povolenku může uživatel vydat třeba zdarma. Územní rybolov a i CS rybolov by měl přerozdělovat, to je to, co se děje čím dál tím míň směrem k potřebám revírů, nikoliv výborů ÚS a MO a Radě jak to stojí nyní.
Jen na okraj by bylo dobré osvětlit rybářům, kdo vlastně v ÚsMP hospodaří, či je hospodařením pověřen? Na stránkách svazu to vypadá, že to má vše v rukou výbor ÚS. To se kluci teda namakaj a jsou pak těžko k zaplacení a není tedy s podivem, že je doplácí i magistrát v šupinatých naturáliích. Každý by asi chtěl mít takto akční výbor ÚS, který nepotřebuje MO...., ač svaz stále razí, že MO jsou pro hospodaření nepostradatelné. Jeden to pak těžko chápe.....
Nkakr - Profil | Ne 3.10.2010 8:48:00
Kdyby mně někdo navrhl, že nasadí zadarmo x q duháka a dva dny si na revíru pár jedinců zašpásuje (ulovené ryby vrací vodě), tak to beru. Za podmínek platný RL a povolenka.
Naši vyspělí rybolovci by si s nimi po závodech dokázali velmi rychle vypořádat a obohatit tak svůj jídelníček.
Nkakr - Profil | Ne 3.10.2010 8:41:27
Otázkou zůstává, kdo se závodů zúčasní? Pokud mají "závodníci" platný RL a povolenku je vše OK.
NMrknato - Profil | Ne 3.10.2010 8:33:17
NScout - Profil | So 2.10.2010 23:04:04
NMrknato - Profil | So 2.10.2010 22:55:25
NMrknato - Profil | So 2.10.2010 22:48:09
NScout - Profil | So 2.10.2010 22:39:21
Kdo chtěl, závodil, kdo měl jiný zájem alespoň koukal. Brát si tuto ryze komerční akci jako rukojmí argumentace vůči poměrům v ČRS je veskrze nepatřičné, možná i nemravné.
Už jen relativním pozitivem je, že dříve pod mostem pana Palackého plavala nevzhledná pěna, prezervativy a vložky, zatímco tam dnes po jistou dobu přežije i citlivý rybí druh.
Na všem umíme něco najít, na to jsme mistři. Zatím kvůli tomuto neblahému mistrovství naštěstí nelítáme po ulicích s vlajkami. Zatím! :-)
NVincent - Profil | So 2.10.2010 22:32:25
Njarda 2004 - Profil | So 2.10.2010 22:03:00
NEssekr - Profil | So 2.10.2010 21:18:51
jarda 2004
Mates PB
Naposledy jsem tam byl koncem srpna,jezdím tam často.
Je to možné že je ta voda čistá,ale vzhledem k tomu že je tam takový pohyb lodí (restauračních),které ji znečišťují tak tomu moc nefandím....znám jen centrum po tróju dál to může být daleko zajímavější a čistější,tam jistě chodí více rybářů v centru jsem vyděl jen jednoho.
Ale to je jedno ty pstruhy vám závidím a přeji šťastný lov.
Reznik76 - ten tvůj je pěknej.
Kde to žije - muškaření
19:43NO muškách, umělých 34432
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
PáNPovídání JEN o vázání a muškách 22019
PoNPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....














