MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Duháci na Vltavě

Diskuse k bleskovce Duháci na Vltavě

Autor diskuse: kakr ®1.10.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 4 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N xifa - ® Po 4.10.2010 16:40:24
Mrknato >> Až uspořádáš u vás lov trumanů,dej vědět my se dostavíme.Hlavně aby to byla čistá férovka! Měj se,já jdu na duháky.Budu plakat štěstím až budu ve Vltavě nasaklé krví MASAŘIT.
N xifa - ® Po 4.10.2010 15:56:21
AHA
N Mrknato - ® Po 4.10.2010 13:14:06
kdepak, furt je "in" být pepikem .....
N Mikulas - ® Po 4.10.2010 12:57:15
koukám, že být pragofobní buran je dneska in...
N Mrknato - ® Po 4.10.2010 12:28:26
xifa >> Možná jsi nepobral, že vesnické gulášové závody se odehrávají většinou na soukromých vodách, třeba i MO a je to vyžití pro ty lidi. Pokud se konají na svazových revírech, pak jako regulérní "svazoligové" soutěže tam, kde je pustí a organizuje to svaz, ne pseudo svazo MO Orvis pana Voráčka. Schází mi vyjádření uživatele revíru, například za odpočet částky na zarybnění z CS redistribuce, například. Poroblém ÚSMP není v Orvis závodu, ale začlenění do CS rybolovu, stejně jako začlenění Rady ČRS.
To je Ach jo.....
N xifa - ® Ne 3.10.2010 19:32:13
ACH JO, ACH JO!!!!!!!! Pražáci musejí snášet cizince,kteří:pytlačí,střílejí,dělají zde politiku,pracují zde a ucpávají dopravu,chovají se neurvale,otravují,jsou drzí atd.Já když jsem mimo svůj domov Praha,tak ctím místní i jejich pravidla. Byl jsem na závodech rybolov, v malé vesnici,bylo pohoštění,ceny,veselo.Nikdy by mne nenapadlo ptat se:to platí R.svaz,kdo a proč se to konná,kdo z toho co má,kolik dali ryb,kdo to platil,co dostanou rozhodčí atd.atd. Tak nic nepořádejte,budem mít každý jen svůj rybník za barákem nikoho tam nepustíme?ACH JO ACH JO!!!!!!!!
N Mrknato - ® Ne 3.10.2010 17:43:21
Salmo1 >> A u vás si rybáři ryby neponechávaj? Když dáte potočáky, nechaj si potočáka, když dáte duhované, ponechají si je, a bude spokojenost stejná a vyjde to levněji, mohou se za ty samé peníze jako za potočáky vysadit ještě 2x. Tyto chovy jsou imuní proti kormoránům , vydrám a chatařům, jsou berní okamžitě. Rybář si ale musí pospíšit. Nic netrvá věčně.
N Marfi - ® Ne 3.10.2010 13:40:13
:-)
N Marfi - ® Ne 3.10.2010 13:39:32
Z dnešního dne...
N Salmo1 - ® Ne 3.10.2010 13:16:19
Tak, tak.Je to tak jak píše Pike, nebo kakr.Raději uvidím tisícovku duháků třebas v Praze, než v podhůří pstruhových vod.Není nutno lákat další predátory, případné masaje atp.do lokalit, kde je v běhu zarybňování násadou Po, Li, anebo do lokalit kde se připravují starší ročníky pstruha obecného na přirozený výtěr.
N Pike - ® Ne 3.10.2010 12:48:47
kakr >> Jasně, votomnic. RL by měli mít snad všichni a povolenku snad též. V tom souhlasím, je to nutná podmínka.
Ryby se vlastně dávají mezi dva jezy, kde má voda zajímavý charakter, s přimhouřením obou očí skoro takový stoják :-) V kombinaci s loďkama, které se dají půjčit speciálně za účelem rybolovu, by to byla šance pro muškaře či vláčkaře, aby si zachytali salmonidy přímo v Praze.
Zcela upřímně, když už někde cpát duháky, tak spíš sem, než do různých potoků a malých říček, kde by se měl preferovat hlavně potočák a lipan.

Sám tam nechytám, ale plno lidí, kteří nezávodili a pak si tam po závodech zašli, tak si to velmi pochvalovali. A pokladu Svazu a MO to nějak nezatíží.
N kakr - ® Ne 3.10.2010 12:32:26
Pike >>
Jak jsem psal níže, pokud je někdo ochoten zarybnit revír ze svých prostředků tak je vše OK.
Zákon nezná žádné závody, zná jen pravidla lovu na rybářských revírech. Ale to není problém, povolenku krátkodobou stačí zamontovat do startovného, (naši závodníci platí 50kč) a RL jim na základě licence vydá patřičný úřad. V kompetenci svazu je revír před závody hájit a nastavená pravidla (lov na jednu mušku, háčky bez protihrotu, vracení ryb vodě) jsou naopak k rybám šetrná.
Podle mně je to akce výhodná pro rybáře i pořadatele.

V Brně je 5 MO ( cca 12 000 rybářů) , každá má nějaký revír, ale všichni brněnští rybolovci by se na ně také asi nevešli, to jsou jak píšeš problémy větších měst.
N Vincent - ® Ne 3.10.2010 12:21:14
Pike >> Kde si slyšel, že je to poslední ročník? Ty jako jeden z mála diskutujících si to pochopil a objasnil si to ostatním, alespoň doufám.. Proto si myslim, že být to poslední ročník, byla by to škoda..
N Pike - ® Ne 3.10.2010 11:02:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
kakr >> Problém Prahy atd je, že defacto většina MO nemá své revíry.
MO bez revírů mi připadá hodně divné a normálně by to nemělo existovat. Uměl bych si představit, že by v Praze byly jen MO, které by měly své rybníky, nebo by hospodařily na části Vltavy, Botiče či jiného potoku. Takhle to není a je to špatně. Možná je to díky tomu, že Praha je specifická v tom, že je tu moc rybářů a málo revírů.
Proto si rybáři kupují CS povolenky a když ryby berou, dělají radost ostatním územním svazům, bo se redistribuuje.
Jestli mám dobré informace, duháci do Prahy nebyli sazeni z peněz Svazu, ale ze soukromých zdrojů. Když se podíváš na www.orviscup.cz, jsou tam celkem silní sponzoři.
Celý závod má být prezentací značky Orvis, připojilo se i město, které v tom spatřuje něco, co je zajímavé a proto je tam i silný doprovodný program. Kdo na nějaké takové akci byl, tak ví, že to na Střeleckém ostrově žije a nejde jen o rybolov jako takový - divadlo, něco pro děcka, koncerty.
Může tam být i nějaký předvolební motiv, čert ví, inteligentí člověk nevolí podle takových akcí.
Výsledkem pro rybáře je to, že se v řece objeví velké množství pstruhů, které pak rybáři celkem dlouho chytají. A ryby jdou i proti proudu, chytávaly se pak i v Modřanském jezu.
Takže Svaz a rybáři na tom vydělají a prakticky zdarma.

Jestli mám zprávy dobré, tohle by měl být poslední ročník.

PS: Sám jsem členem pražské MO a jsem tomu rád. Za současného systému nechci dělat cokoliv navíc. Pokud by byly dekrety v rukou MO, každá MO by si mohla stanovit pravidla lovu, pak by to mělo smysl. Takhle ne. Představa, že roznáším potočáky po revíru a pak nějaký vandrák bací tři ryby kolem 25cm, to fakt ne.
N Pvl - ® Ne 3.10.2010 10:56:25
Mrknato >> Rád bych Ti na tuto otázku opověděl .Ač nerad, musím přiznat, že odpověď neznám .Slibuju , že když se to dozvím, ty budeš první kterému to řeknu .
N Mrknato - ® Ne 3.10.2010 10:33:45
kakr >> Ale jo, je to tak, ale poklábosit o tom je snad možné, když rybářům nevadí kdo za jejich peníze žije a chytá.
Já si myslím, že lidi z velkých měst by chytali na revírech jiných uživatelů, i kdyby nebyla jedna územní povolenka ve formě celosvazové. Ti rybáři by stejně kupovali ty pouze územní i jiných uživatelů a ve finále by tak bylo v rybařině a pro původní druhy víc peněz, nebo záruka omezení jedné z predací.
N kakr - ® Ne 3.10.2010 10:27:10
Mrknato >>
Ryby se lovily, loví a lovit budou. Jestli s povolenkou, nebo bez ní to nevím a neřeším.
Užívám si těch barů (revírů) dokud jsou dostupné.
Když je někdo ochotný ryby nakoupit, do vody vložit ,ve vodě ponechat a těm co je pseudozaplatili odlovit nechá, proč ne. Duháci nežijí věčně a jsou (údajně) chutní. Posoudit nemohu ,ryby nejím.
N Mrknato - ® Ne 3.10.2010 10:20:25
kakr >> Není to nářek, ale zamyšlení v souvislostech nad "Titanikem", kde se ještě tančí a muší...... Kdo by měl něco proti Titaniku, v době, kdy stál ještě přivázanej u mola a cestující do něj nastupovali, dávali si do nosu v několika bárech a i jinak si užívali za své, či za půjčené peníze. Musel to být náramný zážitek.
Edit : Zhotoven asi ano, ale zhotoven těžko.
N kakr - ® Ne 3.10.2010 10:15:24
Mrknato >>
Nepašuju, pouze jsem reagoval na Tvůj nářek, jak jste odíráni a dal jsem Ti návod jak z toho ven...
P.S. ztohoven je chráněná značka.....
N Mrknato - ® Ne 3.10.2010 10:12:11
kakr >> Ale ty jsi to sem "vpašoval"..... já ne.
N kakr - ® Ne 3.10.2010 10:10:44
Mrknato >>
Diskuze je o duhácích na Vltavě, ne o druhém poschodí na Soběšické.
Přestaň laskavě, jak je tvým dobrým zvykem psát místo o voze o koze, nebo skončíme u múček a bojliz....
N Mates PB - ® Ne 3.10.2010 10:10:15
Essekr >> Nejsem z Prahy, jen tam dojíždím do zaměstnání kudy jezdím je spousta rybářů. Voda ve Vltavě je lepší.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 4 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | muškaření ]

Co je nového - muškaření + obecné
Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMethod krmítko E.S.P od 56g do 100g

Velká kaprová method krmítka kam se vejde dostatečné množství krmení a má idealmí hmotnost na daleké hody. Method krmítka už nejsou pouze feederová záležitost


akce, rybareni Automatická nabíječka 12V 7A pro olověné AGM/GEL

Za 2185
Dodáme do 24 hodin a bez poštovného. Pokud se přihlásíte získáte další 3% slevu.Profesionální nabíječka AVACOM NAPB-A070-012 je určena k nabíjení a údržbě 12V standardních...


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
HANÁK rybářské potřeby HANÁK rybářské potřeby

České Budějovice 370 04, Karolíny Světlé 540/6 – Areál K6