MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Duháci na Vltavě

Kategorie: Pstruzi

O nadcházejícím víkendu se v Praze na Vltavě uskuteční každoroční závod v muškaření. Organizátoři v minulých dnech vypustili do řeky pět tisíc pstruhů a v pátek ještě jednou tolik. Akci s názvem Orvis Cup doplní hudební, divadelní a kulinářská show.

www.novinky.cz/cestovani/212998-do-vltavy-kvuli-zav​odum-v-muskareni-vypustili-deset-tisic-pstruhu.html​

 

kakr - ®, 1.10.2010

Diskuse k bleskovce

N xifa - ® Po 4.10.2010 16:40:24
Mrknato >> Až uspořádáš u vás lov trumanů,dej vědět my se dostavíme.Hlavně aby to byla čistá férovka! Měj se,já jdu na duháky.Budu plakat štěstím až budu ve Vltavě nasaklé krví MASAŘIT.
N xifa - ® Po 4.10.2010 15:56:21
AHA
N Mrknato - ® Po 4.10.2010 13:14:06
kdepak, furt je "in" být pepikem .....
N Mikulas - ® Po 4.10.2010 12:57:15
koukám, že být pragofobní buran je dneska in...
N Mrknato - ® Po 4.10.2010 12:28:26
xifa >> Možná jsi nepobral, že vesnické gulášové závody se odehrávají většinou na soukromých vodách, třeba i MO a je to vyžití pro ty lidi. Pokud se konají na svazových revírech, pak jako regulérní "svazoligové" soutěže tam, kde je pustí a organizuje to svaz, ne pseudo svazo MO Orvis pana Voráčka. Schází mi vyjádření uživatele revíru, například za odpočet částky na zarybnění z CS redistribuce, například. Poroblém ÚSMP není v Orvis závodu, ale začlenění do CS rybolovu, stejně jako začlenění Rady ČRS.
To je Ach jo.....
N xifa - ® Ne 3.10.2010 19:32:13
ACH JO, ACH JO!!!!!!!! Pražáci musejí snášet cizince,kteří:pytlačí,střílejí,dělají zde politiku,pracují zde a ucpávají dopravu,chovají se neurvale,otravují,jsou drzí atd.Já když jsem mimo svůj domov Praha,tak ctím místní i jejich pravidla. Byl jsem na závodech rybolov, v malé vesnici,bylo pohoštění,ceny,veselo.Nikdy by mne nenapadlo ptat se:to platí R.svaz,kdo a proč se to konná,kdo z toho co má,kolik dali ryb,kdo to platil,co dostanou rozhodčí atd.atd. Tak nic nepořádejte,budem mít každý jen svůj rybník za barákem nikoho tam nepustíme?ACH JO ACH JO!!!!!!!!
N Mrknato - ® Ne 3.10.2010 17:43:21
Salmo1 >> A u vás si rybáři ryby neponechávaj? Když dáte potočáky, nechaj si potočáka, když dáte duhované, ponechají si je, a bude spokojenost stejná a vyjde to levněji, mohou se za ty samé peníze jako za potočáky vysadit ještě 2x. Tyto chovy jsou imuní proti kormoránům , vydrám a chatařům, jsou berní okamžitě. Rybář si ale musí pospíšit. Nic netrvá věčně.
N Marfi - ® Ne 3.10.2010 13:40:13
:-)
N Marfi - ® Ne 3.10.2010 13:39:32
Z dnešního dne...
N Salmo1 - ® Ne 3.10.2010 13:16:19
Tak, tak.Je to tak jak píše Pike, nebo kakr.Raději uvidím tisícovku duháků třebas v Praze, než v podhůří pstruhových vod.Není nutno lákat další predátory, případné masaje atp.do lokalit, kde je v běhu zarybňování násadou Po, Li, anebo do lokalit kde se připravují starší ročníky pstruha obecného na přirozený výtěr.
N Pike - ® Ne 3.10.2010 12:48:47
kakr >> Jasně, votomnic. RL by měli mít snad všichni a povolenku snad též. V tom souhlasím, je to nutná podmínka.
Ryby se vlastně dávají mezi dva jezy, kde má voda zajímavý charakter, s přimhouřením obou očí skoro takový stoják :-) V kombinaci s loďkama, které se dají půjčit speciálně za účelem rybolovu, by to byla šance pro muškaře či vláčkaře, aby si zachytali salmonidy přímo v Praze.
Zcela upřímně, když už někde cpát duháky, tak spíš sem, než do různých potoků a malých říček, kde by se měl preferovat hlavně potočák a lipan.

Sám tam nechytám, ale plno lidí, kteří nezávodili a pak si tam po závodech zašli, tak si to velmi pochvalovali. A pokladu Svazu a MO to nějak nezatíží.
N kakr - ® Ne 3.10.2010 12:32:26
Pike >>
Jak jsem psal níže, pokud je někdo ochoten zarybnit revír ze svých prostředků tak je vše OK.
Zákon nezná žádné závody, zná jen pravidla lovu na rybářských revírech. Ale to není problém, povolenku krátkodobou stačí zamontovat do startovného, (naši závodníci platí 50kč) a RL jim na základě licence vydá patřičný úřad. V kompetenci svazu je revír před závody hájit a nastavená pravidla (lov na jednu mušku, háčky bez protihrotu, vracení ryb vodě) jsou naopak k rybám šetrná.
Podle mně je to akce výhodná pro rybáře i pořadatele.

V Brně je 5 MO ( cca 12 000 rybářů) , každá má nějaký revír, ale všichni brněnští rybolovci by se na ně také asi nevešli, to jsou jak píšeš problémy větších měst.

[ Vstoupit do diskuse - 82 reakcí ]

Co je nového - muškaření + obecné
Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniWFT Gliss Trans 150m

Za 460
Mechanické vlastnosti jsou velmi podobné monofilnímu vlasci. Její pevnost je ale téměř 4 x vyšší než nejpevnější monofil !


akce, rybareniNový Smáček Drsek menší

Za 10
Zcela nová imitace malé rybičky. Top nástraha na pstruhy a okouny.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
AQUAZONA.CZ – Rybářské potřeby AQUAZONA.CZ – Rybářské potřeby

Rybářský e-shop s maximálními službami pro zákazníky. Rychlé dodání, široký výběr, snadná orientace na stránkách, skvělý slevový a věrnostní...