MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Města shazují do řek sníh plný soli

Diskuse k bleskovce Města shazují do řek sníh plný soli

Autor diskuse: DAVISS ®18.1.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Sven - ® Út 19.1.2010 18:25:35
Pvl >> samozřejmě, že by se jistě našla řada i jiných řešení, než jaká mě tu jako laika momentálně napadla. Věřím tomu, že kdyby o to byl skutečně zájem, něco by se dělat dalo. Ale nakonec proč ? Někdo na dovozu soli a jejím opětovném prodeji dobře vydělá. Zničené vozovky a chodniky jsou budoucí veřejnou zakázkou pro vybranou firmu, čím rychleji auta zrezaví, tím lépe pro výrobce, prodejce a opravny, čím víc lidí se zmrzačí a zabije, tím lépe pro zdravotní zařízení, farmaceuty, lékárny a havrany, čím víc ........S čím větším objemem financí se nakládá, tím víc jich může skončit v soukromých kapsách.
N kapr000 - ® Út 19.1.2010 18:21:55
Počkejte až to vtěch řekách zamrzne a pa to začne prutce tát to bude prča.
N kranex - ® Út 19.1.2010 18:21:27
furt som sa nedocital co to je za sol..ci klasicky chlorid sodny alebo este aj nieco ine sa pouziva...ryby znesu dost velku salinitu,stuky sa chytaju v baltickom mori,pstruh moze normalne migrovat do mora,v Taliansku som videl veselo plavat kapry a karasy vo vode ktoru som ochutnal a bola slansia jak presolena polievka .[solenie moc nepodporujem]
N Pvl - ® Út 19.1.2010 18:10:01
Sven >> Vyčerpávající odpověď ! V několika věcech bych Ti asi odporoval --jako laik . Ptal jsem se tě co by jsi navrhoval a to jsi napsal -Dík
N Sven - ® Út 19.1.2010 18:01:07
Pvl >> například za peníze ušetřené při nesolení, tj. vlastní nákup za €, plus náklady manipulace, tj. dovoz, různé skládkování, překládání atd., plus peníze ušetřené za opravy zničených vozovek, chodníků, zeleně, fasád a památek atd., nakoupit techniku. Nákladni vozidla, nakladače, sněhové frézy, sypače na písek a hafo ručního nářadí. Nářadí rozdat všem, kdo pobírají příspěvky v nezaměstnanosti a jiné sociální dávky a vyplácení těchto, podmínit veřejně prospěšnou činností. Zaangažovat, samozřejmě bezúplatně vězně, kteří se povalují za peníze daňových poplatníku na Ruzyni a Pankráci. Nejen hrstku těch s volným pohybem ale i ty s nutnosti střežení. Ty nasadit v okrajových částech města s ozbrojenou ostrahou. Podobně jako soudruzi v USA. Jistě by se našly i jiné skryté pracovní rezervy. Zavést povinnost používání zimních pneumatik nejen u osobních vozidel ale i nákladních, autobusů a kamionů. Na rovných úsecích pouze shrnovat a odvážet a v kopcích navíc sypat pískem. Určitě je příjemnější a bezpečnější jízda v takto ošetřeném úseku než v rozsolených sračkách. Věřím, že výsledku by se i ušetřilo, tedy pokud o to vůbec někdo stojí. Lidi by chvíli remcali, jak je v Čechách zvykem ale nakonec by byli rádi, že jim nerezaví auta, sůl neničí obuv, nežere packy psům, neschne zeleň atd.
N Pvl - ® Út 19.1.2010 16:03:43
Sven >> Co by jsi navrhoval , teda ty ? !! Podotýkám ,že se mi to také nelíbí !!
N Tomáš - Tom - ® Út 19.1.2010 15:31:20
Taky si myslím,že není ideální ten sníh sypat do řeky,ale spíše kvůli ropným látkám z aut než té soli.Sůl krátkodobě rybám neškodí a dokonce se používá jako léčba v chovech ryb.Navíc její účinnost s klesající teplotou vody klesá.
N kam!kaze - ® Út 19.1.2010 2:54:45
Pokud vím tak se solilo a solí už XXX let.A to jsou nynější zimy proti tomu co si pamatuji z dětství jen takové slabší odvary.A i v té době se nasolený sníh valil v případě kalamit do řek stejně jako je tomu dnes.Netvrdím že to je ideální řešení,ale myslím že se ta sůl do vody stejně dostane.Při jarním tání.
N Sven - ® Po 18.1.2010 21:33:27
Vybliz >> takový údaj ti zřejmě nikdo, nikdy neukáže. Dopady případného zákazu by mohly být pro jisté skupiny značně ekonomicky bolestivé. Právě tak, jako se nikdo nedozví o dopadech Černobylské havarie 1986, na naše území a zdraví obyvatelstva. Jaderná lobby nemá zájem na negativních postojích veřejnosti, zvlášť před zamýšlenou výstavbou dalších bloku JE. Takže zůstaneme u toho, že sůl je zdraví a přírodě prospěšná a Gama záření podporuje růst křemeňáků a hříbků.
N Vybliz - ® Po 18.1.2010 21:12:20
V podstate nevim, co resime. Sypalo se odjakziva a sypat se bude. Tak to proste chodi. A nemyslim si, ze sypani snehu do reky je nejaka prevratna novinka. Delo se to odjakziva. Sice se mi to nelibi(spis nez sul mi tam vadi ostatni binec typu olej apod.), ale kulove s tim nadelam. Jen si myslim, ze je to ted medialni humbuk. Jako clovek s chemickym vzdelanim(uz mam 9 let praci v galvanovne) nevidim problem v nejake sypaci soli. Muze byt statistika, co vysypali tun soli na cesty,ale at mi nekdo ukaze nejaky udaj o tom, kolik soli za nejaky casovy udaj se dostane do reky. V tom je trochu rozdil. Nasypat Tatru soli najednou a rozpustit ji postupne je trochu o necem jinem, ale hadat se nebudu.
N Sven - ® Po 18.1.2010 19:49:10
MarxKarl >> Jistě, také nemám zájem zabřednout do nic neřešící debaty o soli. Podle mého názoru je možné ošetření chodníků i vozovek i bez soli. Stejně většinou celá operace končí pouhým prosolením a následným rozježděním vzniklé sračky auty. Sůl ničí vozovku, chodníky, auta, obuv, fasády domů a likviduje zeleň. Jistě, že sůl nahrnutá do Vltavy v Praze se díky velkému objemu vody silně naředí ale to už neplatí o soli na silnicích, procházejících přírodou, kde se sůl dostává i do malých toků a tam už ty koncentace budou o něčem jiném. Sůl, rozkládající se na sodík a chlór, se dostane do půdy a následně ke kořenům stromů, ostatních rostlin a také do spodní vody. Atd.
N JAF - ® Po 18.1.2010 19:46:57
Koloběh soli v přírodě se tomu říká. Salinita moří klesá, tak je jen dobře, že se ta sůl vrací, a to ekologicky.
N MarxKarl - ® Po 18.1.2010 19:13:48
Sven >> ja to chapu...nechci se prit o to ze kdyz je soli najednou moc, ma smrtici ucinek, ale i kdyby v jedny tatre se snehem bylo 50 kg soli, Pri tom prutoku vltavy 150 krychlovejch za sekundu - kdyby se ta tatra snehu rozpoustela deset minut - je to kilo soli na 30 000 llitru vody (jsem si to spocital - samotnyho me to zajimalo) :) a to se behem par chvil promicha s dalsi vodou...Nechci se do toho nijak zaplejtat...jen mi prisllo ze se tomu venuje zbytecna pozornost na ukor daleko horsich a celorocnich znecistovatelu....diky za Vase nazory. :)
N Sven - ® Po 18.1.2010 19:05:49
MarxKarl >> Ne??? Tak zkus nasypat cvičně 1/2 kilovku, rybičkám do akvaria, případně vysyp tu lžíci do květináče a pak se ozvi s výsledkem. Poradil bych ti přidat lžíci soli, psovi do potravy ale jak by chudák k tomu přišel, zajít na lidskou hloupost.
N MarxKarl - ® Po 18.1.2010 18:58:45
Next Apache >> Jasne - ale jak jsem psal...co se tyce zdroju znecisteni nasich rek, prijde mi , ze tady mame kvanta horsich latek co jdou do vody s pozehnanim vsech a ta sul v tomhle mnozstvi (navazi se pomalu a postupne) je fakt az na konci seznamu, kterej by repotreri zprav mohli resit :)
N Next Apache - ® Po 18.1.2010 18:56:01
MarxKarl >> Právě jsem ti psal, že jedovatost záleží na koncentraci. Pro vodní živočichy jako jsou sladkovodní ryby je i kuchyňská súl jedem. A ta vápenatá? Je známé, že ryby jsou citlivé na soli vápníku. Známým pytláckým prostředkem bylo v minulosti vápno. Stačí vhodit do potoka kus nehašeného vápna a 100 metrú níže je múžeš vytahovat podběrákem.
N MarxKarl - ® Po 18.1.2010 18:51:36
Sven >> ja na to koukam z toho pohledu, ze sul jerozpustna ve vode a nikde se neuklada...ani v sedimentech, ani v tele zivejch organismu...a v neposledni rade neni jedovata...:)
N Next Apache - ® Po 18.1.2010 18:51:15
MarxKarl >> Nevím proč mu vysvětluješ, že chlorid sodný je kuchyňská súl. Tvrdí snad něco jiného? Učí se to děcka v obecné škole. A to že je to taky chemikálie snad nepopíráš. I chlorid vápenatý je súl. Ne sodíku, ale vápníku. Taky svinstvo. A vždy platilo, že mezi lékem a jedem je rozdíl často jen v množství. Ono to platí i na kuchyňskou súl. I NaCl tě múže lehce usmrtit. Ti, co při stroskotání na moři nedokázali vzdorovat a napili se roztoku chemikálie NaCl ve vodě, zemřeli škaredou smrtí.
N Sven - ® Po 18.1.2010 18:48:58
DAVISS >> mám na to stejný názor. To použité množství je pouhý zlomek celkového množství. Je to údaj pouze z Prahy a za krátké období. Zima teprve začíná. Vypovídací údaj z celé republiky a za celé zimní období bude zřejmě "obchodním tajemstvím" :-(. Když si uvědomíme, že se solí pravidelně už dlouhou řadu let, nemůže to zůstat bez odezvy na životním prostředí. Samozřejmě, že studie, pokud tedy vůbec nějaké existují, budou opět neveřejné. Možná bychom se velice divili.
N MarxKarl - ® Po 18.1.2010 18:48:46
DAVISS >> Jasne, ale pri prutoku vltavy cca 150 metru krychlovejch, je ta koncentrace i po vysypani deseti tater naraz nezaznamenatelna ani v chemicke laboratori...Jasne , z principu by se veskerej sajrajt co jde do mel maximalne eliminovat....ale ta sul je fakt az na poslednim miste...je tady miliarda horsich veci ktery se neresej a nikoho z kompetentnich organu to nepálí :)
Chlorid vapenaty se taky pouziva v potravinarstvi...jime ho vsichni kazdej den.Kdyz si vezmu jak treba brutalne smrdi labe benzinem po tom co se na ni prohani hodinku par chlapiku na skutrech...sul me nechava klidnym
N Pvl - ® Po 18.1.2010 18:46:36
Každopádně navážení slaného sněhu do vody není nic pěkného . Ruku na srdce, když by někdo přišel s prosbou jít pomoci vyhazovat sníh tím zabránit solení ., Kolik by asi šlo lidí ?? Co myslíte ? . :o§)) Nepište , že pleatíte daně atd....
N BrulaKO - ® Po 18.1.2010 18:43:34
hlavně, že mi to nevozej na dvorek
N DAVISS - ® Po 18.1.2010 18:39:47
MarxKarl >> bavíme se o množství ...
N MarxKarl - ® Po 18.1.2010 18:38:33
DAVISS >> Priteli bez urazky - ale chlorid sodny je chemicky nazev pro to cim si solis veprovy koleno nez ho zdlabnes...Chlorid sodny a kuchynska sul je jedno a to samy :)
N DAVISS - ® Po 18.1.2010 18:33:22
MarxKarl >> Technická správa komunikací (TSK) během kalamity po Praze od pátku rozházela 8,5 tisíce tun posypu, z toho asi 90 % čili 7,65 tisíce tun představovaly chemikálie. Jedná se buď o stoprocentní chlorid sodný, nebo o roztok 70% chloridu sodného a 30% chloridu vápenatého.

neřekl bych že je to úplně zanedbatelné množství ...
N MarxKarl - ® Po 18.1.2010 18:30:29
Taky bych to mijak dramaticky nevidel....spis nemaj na novinkach o cem psat...koncentrace soli je skoro nulova a treba se to zalibi uhorum a nebudou mit potrebu zajet se vytrit do karibiku :))
Vetsi kapky asi reky dostavaj splavovanim chemikalii a hnojiv co pouzivaj zemedelci a konkretne v Praze to je v porovnani s chemikaliema co jdou do vody z lodni dopravy celkem výsměch :))
N SHAMAN88 - ® Po 18.1.2010 18:15:02
já si teda myslím že nějaká sůl v tom nehraje vůbec roli, pač solilo se, solí se a bude se solit stejně, a navíc což je důležitý si uvědomit je že ten pomer toho kvanta sněhu a vody a trošku té soli..myslím že tady na tom není co řešit... spíš budeš nadávat že máš sníh na parkovišti či na chodníku, než budet spekulovat nad solí co se sype do reky:-D
N Sumík1965 - ® Po 18.1.2010 17:22:27
Divím se tomu, že vás všechny nazvedlo až navážení sněhu na Náplavku.
V naší republice se solí už léta páně a myslíte si, že když v městech taje sníh , tak voda odteče kanalizací do řek a sůl zůstane pěkně na chodníku??? To asi ne. Někdo bude argumentovat, že máme čističky, to ano, ale kanály z chodníků tam určitě napojeny nejsou. Neříkám, že toto není třeba řešit, ale to je věc kterou zde na mrku u PC nevyřešíme. A teď do mě!!!!!
N kahee - ® Po 18.1.2010 17:15:25
opet me nic neprekvapilo , ze se tohle stane . Pred dilnou kde ti stoji auta musis resit lapace oleje a jinych chemickych latek aby se nedostaly do tokú , a tady to pirjednom vrzu hodi do vody a je to vyresene ... katastrofa , je mi z toho na nic
N standas - ® Po 18.1.2010 17:10:32
DAVISS : a kdy příjdou na řadu poslanci?
N Czertoslav - ® Po 18.1.2010 16:53:39
Jen mě udivuje fakt,že se o tom začínají bavit až teď!
Vždyt,už když se objevily první zprávy o tom,že sníh vozí na Náplavku tak mi bylo jsné,že je to pěkný sajrajt a oni to začínají řešit až týden po tom??
Mno nic,hold jednou zasněží a celá Česká republika je z toho na větvy,oni dělají jako kdyby nikdy nebylo tolika sněhu,co by se taky dalo v zimě čekat,že?
Již jsem jedny takové záplavy zažil a mám obavy aby to opět nepřišlo znovu!
N MUZZY - ® Po 18.1.2010 16:24:14
No to je jim podobné nabrat sníh i s tím hegešem kterej se na něj naváže nejen sůl ale i olej a jiný sajrajty a šup s tím do vody vona se s tím příroda nějak vyrovná!! No a nám nezbude nic jinýho než pořídit pruty na mořskej rybolov protože ty sou do soli stavěný a pro případ si sebou vemte otvírák na konzervy protože z ryb budou možná i olejovky!! Samozřejmě sem to nechtěl zlehčovat!! Měl by se tím někdo zabývat a nejen o tom psát ve zprávách na co máme státní organizace jako např Odbor životního prostředí atd. který jsou placený z peněz nás všech vždyť se nejedná jen o ryby ale i o jiný organismy a konec konců i o vodu samotnou copak vody v ČR sou už tahle málo zhuntovaný!!!!
Heslo S pozdravem a míru zdar mě napadá ve spojení s tímto jednáním.
N Zlejšek - ® Po 18.1.2010 15:28:04
Budeme lovit slanečny, mňamí:-)))
N Miras - ® Po 18.1.2010 15:23:52
Až pokouše žralok u Karlova mostu otužilce, tak se budou radní divit:-)
N Jovánek - ® Po 18.1.2010 15:18:47
Kdyby to vyváželi za město,tak většina by se při prudkém tání do řeky stejně dostala ta slaná voda.Možná sice ne v takovém množství. no,ale házet by to tam neměli.
N kapr000 - ® Po 18.1.2010 15:17:41
Sůl není to nejhorší. Sranda bude až to všechno zamrzne a pak prdce povolí. To zas budou povodně. Pak jse jen řekne to minic to přiroda a mi zato nemůžem ale co ty lidi?
N c@m@ro - ® Po 18.1.2010 15:12:26
nebudem muset pakj ryby solit... a misto sldke vody tu budeme mit slanou...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Konvička Survivor (SLEVA 47%)

Za 429
Konvička od firmy Prologic má speciální povrchovou úpravu FDA a LFGB pro bezpečný kontakt s jídlem. Odolný anodizovaný povrch, lehký materiál pro snadný transport, rovnoměrné vedení tepla, jednoduše se čistí, odolné proti poškrábání, odolné proti korozi, objem: 1,3 l.


akce, rybareniFOX Prut EOS 10ft 3lb 2díly

Za 1485
Pro registrované zákazníky ještě o 5 % levnější! Ideální pro malé revíry, lov ze člunu nebo pro mladé rybáře


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Drakar - cestovní agentura Drakar - cestovní agentura

Zabýváme se zprostředkováním rybářských pobytů, a to konkrétně ve Švédsku a Norsku. Naši specializací nejsou masové zájezdy, ale nabízíme...