MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Agresivita pytláků stoupá

Diskuse k bleskovce Agresivita pytláků stoupá

Autor diskuse: Martin M. ®25.9.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N kakr - ® Po 29.9.2008 21:45:30
Miky26:
Celá problematika MP se tu již probírala. Znovu opakuji, MP má ze zákona v oprávněných důvodech provést kontrolu totožnosti. Pokud má podezření, že rybář loví neoprávněně musí zavolat PČR. Jen ta je oprávněna kontrolovat, zda rybář loví oprávněně.
N SAHIB - ® Po 29.9.2008 21:32:31
kakr
Naopak! Já si nestěřoval-jen jsem podotknul,že byť bylo vše okolo v cajku,tak už jen to,že se tam ukázali,bylo poučné pro některé,že tam chodí..a pokavad si to MO vyžádá-Měú souhlasí-který je zřizovatelem MP,nevidím důvod tam nechodit preventivně,..i kdyby jen na kontrolu,zda tam nejezdí přes zákazy,..-)
N Miky26 - ® Po 29.9.2008 21:23:56
kakr - vzhledem k tomu, že neoprávněný lov ryb ve dvou a více osobách je již trestným činem.Nevidím důvod proč by MP při podezření páchání trstného činu nemohla oprávněně zasáhnout.
N Jovánek - ® Po 29.9.2008 21:10:37
Kanic:Nedávno jsem chytal v Ostravě.Jsem z úplně jiného kraje.Najednou se tam objevila MP a chtěla OP.Bez problémů jsem jim ji ukázal a oni slušně,jestli jim můžu ukázat nějaké oprávnění k rybolovu.Co mi tedy bránilo jim to ukázat? Nic.Na jiných místech stejně MP potkat nemůžeš,jedině v obci.A protože je to městská policie,tak si myslím,že je jenom dobře,když to kontrolují.
N kanic - ® Po 29.9.2008 7:44:18
Jovánek - ® - MP nemá ze zákona o rybářství pravomoc kntrolovta výkon rybářské ho práva.Toto může dělat pouze PČR a RS.Možná bude vyjímka pouze u vod v majetku města nebo obce.
N Jovánek - ® Po 29.9.2008 6:44:28
Kakr:Nevidím důvod,proč bych nedal nahlédnout MP do mých ryb.dokladů a ještě k tomu jim neukázat OP. To bych musel asi něco špatnýho udělat,nebo bych musel bej tak tvrdohlavej,abych jim to neukázal.A důvod kontroly MP bych bral tak,aby právě sedělo vše v pohodě a nebyl tam žádnej bordel.
N JKL - ® Pá 26.9.2008 8:53:25
kakr : V tomhle konkrétním případě se jedná o vodu v majetku města - takže kontrola MP je asi opodstatněná.
N kakr - ® Pá 26.9.2008 8:47:44
SAHIB:
MP nemá kompetence ke kontrole rybářů, to má jen PČR. Snad by se dal kontrolovat průkaz totožnosti, ale i to je na hraně, musí k tomu být důvod. No a když rybář sedí v pohodě, kolem není žádný bordel tak jaký důvod ke kontrole má MP?
N numen - ® Čt 25.9.2008 23:35:18
Nejvíc škody na revírech nadělají opravdu rybáři. Pytláci to je zanedbatelné, když to nejsou ruští soudruzi se sítí.
N SAHIB - ® Čt 25.9.2008 23:24:52
Y@ran
a nejni to jen tohle,..
choděj také,když je v létě plno koupáčů-dojedou i na dvou skutrech,jeden kontroloje bordel koupáčů okolo sebe a druhej popř,auta,co tam nemaj co dělat-ZVju...začalo to až letos,ale myslím si,že to zafungovalo dobrým způsobem...jen ti bordeláři-taky rabáři,příde RS- v poho,odejde a podívej se,když jedou dom..tak to je na pytle,sjedou si v poho až za hráz a řeknou ti:Woe!přece to všechno nepotáhnu až nahoru,jsou dva a každej toho bez přehánění má tak ze 2!!! metráky nejmín...co pak naděláš...

Miky 26
to je lae brachu asi věc nedohledná,to by se ju mušelo změnit věcí,...musel by ale v první řadě bejt Velkej přerod na vedoucích místech ČRS-neříkám že všech,.ale muselo by se hejnout,..a některá legislativa tutu činnost ještě více zastřešující,a hlavně chránící jejich osoby,byt maj statut veřejný,..
N Y@ran - ® Čt 25.9.2008 22:36:36
SAHIB - bez rejpání a ironie - takovou městskou policii Vám závidím a nejen z pohledu spolupráce s výborem MO ČRS a RS, ale i z pohledu přístupu - slušného jednání.
N Miky26 - ® Čt 25.9.2008 22:31:12
Sahib - super a vsad se, že kdyby přišli k takové partičce jak píšeš níže.Tak by to proběhlo stejně v klídku.Myslím že kdyby RS dostala uniformy základní mzdu + odměny za záchyty a pořádný vybavení třeba 4kolky.Škod a bordelu na našich vodách by řádně ubylo.
Je to jak sem psal jako s policí k čemu je bodovej systém , když není kdo by ho kontroloval.Pokutu ti daj max. ve stokorunovejch položkách aby se neřeklo, jen proto že je tam slovo AŽ 5000,-.
Nedávno mýmu známýmu zabil ožralej řidič na přechodu babičku v obci jel 80 ve dvě odpoledne.Dostal dva roky podmínku a sebrali mu řidičák.Kdyby sis vzal místo auta kovovou trubku dostal bys 15 natvrdo.Přitom je to stejný.Holt dokud nebudou pořádně postavený pevný tresty jak u vody tak mezi lidmi bude to furt jen o tom kdyby.
N SAHIB - ® Čt 25.9.2008 22:11:30
Miky26
jak jsem psal..nevyjádřil jsem se k městské policii..proč?
Protože jsem letos 3 x!!! zažil kontrolu městk.policie na revíru, bez doprovodu RS..klobouk dolů, .bylo to navíc v době začínající expanze "výletníku" ve větším množství a ve větších skupinách..
přišli, slušně pozdravili, ..poptali se co a jak rybky, pak slušně požádali o doklady totožnosti a na závěr.zda jsme ochotni předložit povolenky k , jenž nás opravňují k rybolovu..vše bez náznaku povrchnosti, povýšennosti, emocí, prostě jako když sedíš s dobrým kámošem na rybkách a je pohoda, ..koukli i po okolí nás-lovících, jak máme uklizeno, .prostě mají u mne za 1*..a proč to?
protože výbor ve spolupráci s RS požádali velitele , aby při svých kontrolách zajeli i na revír,pokavad by jim to nepůsobilo komplikace-nou problém, ..
N Miky26 - ® Čt 25.9.2008 22:03:56
sahib - v tom co píšeš je ten základní problem RS nemá respekt u rybářů, natož u pytláků i když má statut veřejného činitele.Tím, že zkontroluju rybáře co sedí vedle a nechám pytláky o kterejch vím, že dělaj bordel jenom proto, že vypadaj zle RS asi na autoritě nepřidá.
RS přistupuje k rybářům porušující RŘ hodně benevolentně.Je to jako s policí dokud bude napsáno v zákonech, že můžeš dostat pokutu "AŽ" x tisíc a budeš potkávat polici jen když je hezky na obvyklých místech.Nebude výsledek vidět.
Pokud se domluví RS s policií a projede si párkrát do měsíce revír + k tomu párkrát samostatně s tvrdýmy postihy.Hned uvidíš změnu.Ovšem to by RS měla bejt profi a placena .Za poslední dva roky jsem RS neviděl .Není motivace nejsou výsledky :-(
N SAHIB - ® Čt 25.9.2008 21:36:10
Beila
nazdar,najesem RS,ale byl jsem nějaký ten roček,.odešel jsem,.i z podobných důvodů,jak píšeš...ale já pravomoci měl,-ale nebyla vůle prohřešky řešit,.tak to jaksi neplnilo a nemělo smysl,..
ale upřímně-pokavad přijdeš k vodě,kde je parta 5-6 chlapů jak hora,dobrman-rotvík u nohou,pod pazuchama boule,na opasku u kou.. visí 60 čísel mačeta(prý jen nožík na salám),.na Slovensku od určité dýlky už nesměj jen tak nosit takové"nožíky",..tak uznej sám,že byt ve dvou členech táhneš dál a spokojíš se jen s tím peanem a metrem jak píšeš,.PČR ti při kontrole asistanss dělat nebude-má svejch starostí dost a Městská-....
a kor v dnešní době..sáhni si na dušičku a neříkej,že by jsi do takovýho spolku šel sám,nebo jen ve dvou na kontrolu,to by si pak byl Rambou,nebo Švanci a pak bych smekl a ještě se ti omluvil...-))
neber to osobně,jen reakce na tvoje písánkování..a věř mi,TAKY vím ze zkušenností osobní o čem mluvím...
N jindraŠ - ® Čt 25.9.2008 21:04:11
Beila:Mohl bys ty pravomoce blíže specifikovat: Statut veřejného činitele nech stranou.
N Beila - ® Čt 25.9.2008 20:56:49
Všechno se svádí na pytláky,nepodložené.Jako bývalí člen a ved.RS tvrdím,že na revírech je to to nepatrné.Pytlák jde raději na chovné rybníky,tam je větší klid.Proto jsme se zaměřily k jejich ochraně.Revíry určitou částí devastují sami rybáři,tady na KRKu kolik krát čtu " nedodržuji,porušuji,nezajímámě,dělám si co chci,chytám jak chci " atd...
PS. K RS ta má dost velké pravomoce ale neumí je použít,raději chce vidět metr a pean.
Jinak přeji Všem hodně úlovků,pohody u vody.Petrův zdar
N w1z4 - ® Čt 25.9.2008 19:18:03
no víte jak to v Česku chodí.... každý si dělá co chce ... kdyby RS a Policie měla nějakou autoritu a pytlaci by se tvrdě trestali, možná by pytlaky přešla chuť..... :)
N hasis - ® Čt 25.9.2008 19:15:56
Tak se musím trošku omluvit,neboť jsem před prvním příspěvkem nečetl celý článek. Ale částečná vina je tam prokazatelně. Neboť asi nemá místní R.S. z minulosti ten správný kredit,jinak by to snad nebylo tak katastrofální. A další důležitá věc je, že v našem"skvělém" státě včele s magory a debily v opozici kde se řeší milion blbostí, tak není politická vůle se takovými prkotinami zabývat neboť s množstvím zpochybňovaných hlasování není na více práce čas. Takže s nějakým zpřísňováním postihů,nebo profesionalizací ryb.stráže,atd.,nelze v nejbližší budocnosti počítat.
N hasis - ® Čt 25.9.2008 18:53:17
Je to jednoduché-tak vaše R.S. nefunguje,tak jak má a je potřeba ji obměnit.Pak máte ještě policii,která na základě podezření ze spáchání přestupku,nebo tr.činu,musí zakročit. Nazdar!!!
N rydr - ® Čt 25.9.2008 18:52:55
To je chce opravdu chytit a pořádně jim to vytmavit
N Nitram111 - ® Čt 25.9.2008 16:13:31
Tak to je v pi....

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE | Savage Gear Woblery Prey (SLEVA 50 %)

Za 179
Využijte skvělé akce na woblery z řady Prey od značky Savage Gear, Různé modely a různé barevné kombinace se slevami 50 % pouze do vyprodání zásob.

akce, rybareniPrologic Rukavice Max5 Thermo Armour (SLEVA 58%)

Za 499
Teplé rukavice s unikátním vzorem Realtree Max5. Odolný 100% polyester o gramáži 180g. Voduodpudivá povrchová vrstva. 100% nepromokavé díky polyuretanovému zátěru. Prodyšné. Teplá fleecová podšívka. Extrémně teplé díky izolaci Thinsulation. Zesílená dlaňová část. Zesílená látka na ukazováku.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...