MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Agresivita pytláků stoupá

Kategorie: Všeobecné

„Víme o tom, že někteří naši členové loví v noci v našich vodách a odvezou pak úlovky do soukromých revírů. Bohužel se nám nedaří nikoho chytit při činu,“ řekl předseda mostecké organizace Českého rybářského svazu František Fuksa.

Celý článek: http://mostecky.denik.cz/zpravy_region/agresivita-p​ytlaku-stoupa20080925.html

 

Martin M. - ®, 25.9.2008

Diskuse k bleskovce

N kakr - ® Po 29.9.2008 21:45:30
Miky26:
Celá problematika MP se tu již probírala. Znovu opakuji, MP má ze zákona v oprávněných důvodech provést kontrolu totožnosti. Pokud má podezření, že rybář loví neoprávněně musí zavolat PČR. Jen ta je oprávněna kontrolovat, zda rybář loví oprávněně.
N SAHIB - ® Po 29.9.2008 21:32:31
kakr
Naopak! Já si nestěřoval-jen jsem podotknul,že byť bylo vše okolo v cajku,tak už jen to,že se tam ukázali,bylo poučné pro některé,že tam chodí..a pokavad si to MO vyžádá-Měú souhlasí-který je zřizovatelem MP,nevidím důvod tam nechodit preventivně,..i kdyby jen na kontrolu,zda tam nejezdí přes zákazy,..-)
N Miky26 - ® Po 29.9.2008 21:23:56
kakr - vzhledem k tomu, že neoprávněný lov ryb ve dvou a více osobách je již trestným činem.Nevidím důvod proč by MP při podezření páchání trstného činu nemohla oprávněně zasáhnout.
N Jovánek - ® Po 29.9.2008 21:10:37
Kanic:Nedávno jsem chytal v Ostravě.Jsem z úplně jiného kraje.Najednou se tam objevila MP a chtěla OP.Bez problémů jsem jim ji ukázal a oni slušně,jestli jim můžu ukázat nějaké oprávnění k rybolovu.Co mi tedy bránilo jim to ukázat? Nic.Na jiných místech stejně MP potkat nemůžeš,jedině v obci.A protože je to městská policie,tak si myslím,že je jenom dobře,když to kontrolují.
N kanic - ® Po 29.9.2008 7:44:18
Jovánek - ® - MP nemá ze zákona o rybářství pravomoc kntrolovta výkon rybářské ho práva.Toto může dělat pouze PČR a RS.Možná bude vyjímka pouze u vod v majetku města nebo obce.
N Jovánek - ® Po 29.9.2008 6:44:28
Kakr:Nevidím důvod,proč bych nedal nahlédnout MP do mých ryb.dokladů a ještě k tomu jim neukázat OP. To bych musel asi něco špatnýho udělat,nebo bych musel bej tak tvrdohlavej,abych jim to neukázal.A důvod kontroly MP bych bral tak,aby právě sedělo vše v pohodě a nebyl tam žádnej bordel.
N JKL - ® Pá 26.9.2008 8:53:25
kakr : V tomhle konkrétním případě se jedná o vodu v majetku města - takže kontrola MP je asi opodstatněná.
N kakr - ® Pá 26.9.2008 8:47:44
SAHIB:
MP nemá kompetence ke kontrole rybářů, to má jen PČR. Snad by se dal kontrolovat průkaz totožnosti, ale i to je na hraně, musí k tomu být důvod. No a když rybář sedí v pohodě, kolem není žádný bordel tak jaký důvod ke kontrole má MP?
N numen - ® Čt 25.9.2008 23:35:18
Nejvíc škody na revírech nadělají opravdu rybáři. Pytláci to je zanedbatelné, když to nejsou ruští soudruzi se sítí.
N SAHIB - ® Čt 25.9.2008 23:24:52
Y@ran
a nejni to jen tohle,..
choděj také,když je v létě plno koupáčů-dojedou i na dvou skutrech,jeden kontroloje bordel koupáčů okolo sebe a druhej popř,auta,co tam nemaj co dělat-ZVju...začalo to až letos,ale myslím si,že to zafungovalo dobrým způsobem...jen ti bordeláři-taky rabáři,příde RS- v poho,odejde a podívej se,když jedou dom..tak to je na pytle,sjedou si v poho až za hráz a řeknou ti:Woe!přece to všechno nepotáhnu až nahoru,jsou dva a každej toho bez přehánění má tak ze 2!!! metráky nejmín...co pak naděláš...

Miky 26
to je lae brachu asi věc nedohledná,to by se ju mušelo změnit věcí,...musel by ale v první řadě bejt Velkej přerod na vedoucích místech ČRS-neříkám že všech,.ale muselo by se hejnout,..a některá legislativa tutu činnost ještě více zastřešující,a hlavně chránící jejich osoby,byt maj statut veřejný,..
N Y@ran - ® Čt 25.9.2008 22:36:36
SAHIB - bez rejpání a ironie - takovou městskou policii Vám závidím a nejen z pohledu spolupráce s výborem MO ČRS a RS, ale i z pohledu přístupu - slušného jednání.
N Miky26 - ® Čt 25.9.2008 22:31:12
Sahib - super a vsad se, že kdyby přišli k takové partičce jak píšeš níže.Tak by to proběhlo stejně v klídku.Myslím že kdyby RS dostala uniformy základní mzdu + odměny za záchyty a pořádný vybavení třeba 4kolky.Škod a bordelu na našich vodách by řádně ubylo.
Je to jak sem psal jako s policí k čemu je bodovej systém , když není kdo by ho kontroloval.Pokutu ti daj max. ve stokorunovejch položkách aby se neřeklo, jen proto že je tam slovo AŽ 5000,-.
Nedávno mýmu známýmu zabil ožralej řidič na přechodu babičku v obci jel 80 ve dvě odpoledne.Dostal dva roky podmínku a sebrali mu řidičák.Kdyby sis vzal místo auta kovovou trubku dostal bys 15 natvrdo.Přitom je to stejný.Holt dokud nebudou pořádně postavený pevný tresty jak u vody tak mezi lidmi bude to furt jen o tom kdyby.

[ Vstoupit do diskuse - 22 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPelzer Executive Double Rod Sleeve 12ft

Za 1499
Kvalitní pouzdro na 2 pruty 12ft vč. navijáků. Extra silné polstrování, špička i spodek pouzdra jsou vystužené všitým plastem proti poškození choulostivých částí prut, extra velká kapsa na navijáky typu "long cast", neoprénové držadlo, celorozepínací zipy po celém obvodu pouzdra


akce, rybareniGril jenž nepotřebuje žádné napájení!

Značkový gril založený na patentu samočinných turbogrilů. Otáčení masa zajišťuje teplý vzduch stoupající vzhůru a roztáčející lopatky vrtule.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Agency INTERBOHEMIA Agency INTERBOHEMIA

Nabízíme pronájem chat a chalup v oblíbených rybářských revírech (Lipno, Třeboň atd.) - prověřené objekty, rozsáhlý katalog, nízké ceny.