NStewik - Profil | Ne 3.10.2010 21:46:08
Čítal som jeden článok kde namáčali dážďovky napr. do dipu z maggi alebo inej korenistej zmesi. Máte stým dakto skúsenosť??
NTichej - Profil | Ne 29.8.2010 21:40:29
Aďo >> no já v tomhle deštivém počasí za ho´dku nazbírámtak 300-450ks neb já je počítám , jdou na krám 10ks/20kčdocela slušnej šolich.Včem je uchováváš?á v mechu dáván je po 200ks do krabičky cca20x20x15cm a vydrželi i 7měsíců v ledničce :-)
NAďo - Profil | Ne 29.8.2010 21:34:27
Tichej >> Pocet neviem a ani sa mi to nechce pocitat. Objem boxu vsak je 1.3L a box je z 1/3 zaplneny. Takze za hodinu 4deci nocnakov. Nebol to nejaky extra bohaty zber. Bol to skor lov. :-) Nocnaci su neuveritelne rychli pri zaliezani do diery. Iba rozbehnuty gepard by im v tom mohol konkurovat! :-)))
NTichej - Profil | Ne 29.8.2010 21:21:15
Aďo >> kolik asi kousků jsi nazbíral za tu hodinu?
NAďo - Profil | Ne 29.8.2010 13:48:05
Dnesny lov medzi 00:00-01:00. Jalce sa maju na co tesit! :-)
NMike1977 - Profil | Pá 7.5.2010 20:36:06
Vítek >> jojo, mám je v chladničce, ty mrtvé.....snad na to nikdo nepřijde....ale vážně, nevím, ony ty žížaly byly jak papír, jako mrtvolky, a bylo cítit zápach, tak dám na radu...snad po nich také půjdou - snad na víkendovou výpravu po nich hadíci půjdou.
NVítek - Profil | Pá 7.5.2010 19:04:16
Walleye - altered ... >> Walleye - 7.5.2010 18:47:57 >> no, a dají se i osmahnout, v Kambodže to je národní jídlo
NWalleye - Profil | Pá 7.5.2010 18:47:57
Petrson - >> Hlasoval jsem ,,D" nebo si myslím ,že na tuhle žížalu jde ulovit při troše štěstí a dobré vůle snad každá ryba ! :-))
NTichej - Profil | Pá 7.5.2010 18:37:40
Vítek >> včera ráno asi 20ks od 30-65 žádná sláva:-)Dneska musím na rousnice došli:-))
NVítek - Profil | Pá 7.5.2010 18:30:00
Tichej >> já je tady mít, už letim k vodě :-DDD
NTichej - Profil | Pá 7.5.2010 18:27:43
Vítek >> mech používám už dvacet let,a osvědčil se nejlépe,drží dobře vlhkost,stírá sliz,je vzdušnej,lehkej a dobře se v něm hledají a nejseš upatlanej od jemného bahýnka jako když je máš v hlíně ..-)) a máš pravdu zasmrádlé jsou na hady dobrým vnaděním:-))
NVítek - Profil | Pá 7.5.2010 18:19:50
Tichej >> já je dávám případně do hlíny a pod drnem
NVítek - Profil | Pá 7.5.2010 18:18:53
Mike1977 >> jestli si je nevyhodil, tak si je schovej do lednice, hadi jdou i na zasmrádlý.
NTichej - Profil | Pá 7.5.2010 18:18:38
Mike1977 >> vždy do lednice nebo sklepa,jen a jen do mechu:-))
NMike1977 - Profil | Pá 7.5.2010 18:10:12
No neskutečné...asi jsem hodně veliký amatér (alias to se mi ještě nestalo!) - nasbíral jsem 50 mega rousnic včera po dešti - dám do skleničky s děravým vrškem (na dýchání) - přidal tam trávu a hlínu (středně vlhkou). Položím do garáže - a co se nestalo !!! ted to kontroluji, a napadli je mravenci !!! všechny mrtvé, opuchlé....noooo, fajn, po rousnicích. To tak mravenci milují rousnice? Apropos, my v garáži jsm enikdy mravence neměli....
NVítek - Profil | St 5.5.2010 13:16:55
cresissub >> to jsem četl v Rybářském sportu Jaroslava Tejčky z roku 193?, a tehdy ještě saponáty nebyly. asi to funguje - jako zelené ořechové šlupky, když do ní kousneš, tak je hořce svíravé chuti, tak to je asi ten efekt.určitě by šlo z rostlin cos namixovat.
Ncresissub - Profil | Po 3.5.2010 11:36:48
Vítek >> No eko to nebude určitě ale časem by se to nejspíše vsáklo ale to je jedno ořechové listí to máš z praxe o tom jsem nikdy neslyšel
NVítek - Profil | Po 3.5.2010 11:32:14
cresissub >> to funguje, ale mě to nepřipadá eko,lepší prý je vývar z ořechového listí, ale to možná stačí i vymáčený za studena dostatečně dlouho
Ncresissub - Profil | Po 3.5.2010 11:28:36
Já jsem někde četl že na rousnice je nejlepší vzít si rozprašovač na kytky a nalít do něj vodu s jarem a pak když se setmívá stačí nastříkat pořádnou dávku na zem a do 15 min. začnou vylézat PS: nevítě někdo co je na tom pravdy?
NVítek - Profil | Po 3.5.2010 11:24:57
seredan >> máš ten odkaz, nebo popis?dík
NTichej - Profil | Út 13.4.2010 22:41:45
žbluňk 13 >> máš správnej pocit :-))))
Nkaňka - Profil | Út 13.4.2010 22:18:01
TWIN 69 >> Tak ať se ti daří . Dobrou noc
NTWIN 69 - Profil | Út 13.4.2010 22:16:12
kaňka >> uvidíme v neděli.vyrobím spec.návazec a jdeme na ně.zatím zdar.idu spat
Nžbluňk 13 - Profil | Út 13.4.2010 22:11:23
Mám takový pocit, že rousnice, dešťovka, hnoják a žížala pod kamenem je pokaždé jiný druh.
Nkaňka - Profil | Út 13.4.2010 22:01:15
TWIN 69 >> Ne to chce právě pořádné ražníčí na půl špilky, jednoho rosňáka sebere v podstatě cokoli a tu kopu budou menší ryby jen oždibovat pak dojede pořádný kapros nebo sumík a hodinu budeš mít co dělat :-)
NTWIN 69 - Profil | Út 13.4.2010 21:53:54
kaňka >> ale jednoduchý to nebude.spíš je dám na vlas a uvidíme co udělá jeden velkej rosňál.pak teprve zkusím minikebab.nápad je to dobrej a stojí za vyzkoušení.a je to levný
Nkaňka - Profil | Út 13.4.2010 21:51:11
TWIN 69 >> Taky se mi líbí ,nachytám rosňáky , a budu špikovat.
NTWIN 69 - Profil | Út 13.4.2010 21:49:54
Florish >> kolik a za kolik???
NTWIN 69 - Profil | Út 13.4.2010 21:46:40
ten žížalí kebab vypadá fakt SUPER!!!
Nseredan - Profil | Út 13.4.2010 21:45:38
pred časom tu bolo video o love žižal tušim nekde na floride-pomocou drevenného kola a pilníka.Cez výkend som to vyskúšal a funguje to. Už si lahko nachytam dáždovky aj cez den a bez dažda.
NFlorish - Profil | Út 13.4.2010 21:41:55
No, když už tu probíráme ty rousnice, neměl by někdo zájem o koupi??
NStewik - Profil | Út 13.4.2010 21:36:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Naozaj jedna z najlepších nástrah :) stačí krátka prechádzka po daždi a 7cd fľaša bola plná ani nie za 10 minút a kúsky veľké aj 20cm nebolo núdza :)
NRockDJ - Profil | So 10.4.2010 17:21:46
váchyč >> Nám tchýně vzkázala že už si u nás nedá ani sušenku :))))
NJííízda - Profil | So 10.4.2010 16:41:58
Petrson >> pro nás je zas dešťovka ta obyč kopaná,který sou po dešti plný chodníky a silnice..proto dešťovka:-))))
Nváchyč - Profil | So 10.4.2010 8:02:42
Jsem minule v noci na zahradě sbíral rousnice a vykoukla rozespalá tchyně a myslela,že chytám myš:)).To ještě pochopila,ale nemohla rozdejchat,když jí manželka řekla,že jsem si dal masňáky do ledničky:))
NWalleye - Profil | So 10.4.2010 6:33:36
Petrson - >> Dal jsem za,, B" ! Hnojňáček je perfektní nástraha! Až na smrad.
NPetrson - Profil | So 10.4.2010 4:27:12
Jííízda >> rousnici se slengově říká dešťovka proto, že právě za deště vylézá a nechá se snadno sbírat. A de facto je o tom vlastně celá ta diskuze tady ;)
NJííízda - Profil | Pá 9.4.2010 13:39:40
odpověděl bych rousnice ale podle mě to není dešťovka,takže nehlasuji.))))
NSlaughter Maniak - Profil | Pá 9.4.2010 13:34:39
Tichej >> to nejsem......spíš : buď všichni, nebo nikdo a nebo jenom já....
NTichej - Profil | Pá 9.4.2010 13:29:17
Slaughter Maniak >> :-)))))nesmíš bejt takovej hamti hamti já cu mít víc než tam ti:-)))
NJarda Š. - Profil | Pá 9.4.2010 12:29:05
Georgino >> Mám obdobné zkušenosti.
NGeorgino - Profil | Pá 9.4.2010 12:23:03
Tak mě nejvíc funguje normální kopaná žížala, hlavně na jaře na kapry, líny, cejny... v létě v kalný vodě a v noci je pak jasná jednička rousnice, hlavně úhoři, mníci, kapři, parmy. Hnoják jak kdy a jak kde, někdy super, jindy ho nechtěj, nebo jenom malý rybky. Dendrobeny neznám, nikdy jsem neměl důvod na ně chytat.
NSlaughter Maniak - Profil | Pá 9.4.2010 12:22:48
Tichej >> krvavé mozoly na dlaních a bolavá záda od kopání , spálená chodidla a konečky prstů od lovu el.proudem, 5+ dioptrií dík nočnímu lovu a zaostřování v šeru.........jinak nic páč noci jsou zde ještě chladné....
NTichej - Profil | Pá 9.4.2010 12:18:58
tak panstvo ,jaké máte loveckožížalí úspěchy? :-)))
NPetrson - Profil | Út 6.4.2010 22:09:07
Tichej >> dobrá haluz, taky podobně jednoho mám na foukačku, ale to bylo mimčo, za to v pravý poledne při vedru. I had se splete, a budiž mu to přáno :))
NTichej - Profil | Út 6.4.2010 21:56:59
zdravím,jen tak pro zajímavost -loni jsem největšího hada (84cm)dostal na plavačku a pařenej rohlík.4uměli jsme s kolegou jak tele na vrata:-)))Jinak skušenost je taková,že na Lužnici mám velké hady na rybku a na Jordánu na rousnice ,ale musí bejt tak 10-20cm nade dnem.
NPetrson - Profil | Út 6.4.2010 20:23:38
Mike1977 >> tak to vyzkouším, zdá se to jako dobrej tip. Žížalová pochoutka. Něco jako chlebová - jeden tenoučký libokrajíc mezi dva silné, dřevorubecké :)) Nasmahnu sem anketu, ať v tom máme ještě jasněji.
NMike1977 - Profil | Út 6.4.2010 20:21:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Petrson >> No jo, zkoušel jsem to na vícero vodách, dlouhý longshank háček, tam asi 4-5 hnojáků, průběžné olůvko na cca 15 cm (max 20 g). Nestalo se mi, že by neee...ale je zas pravda, že jednou to byl sumejš mimi 45 cm a pak 95 cm, a ten mi to utrh jak párátko. Ideál asi je kombinace mezi hnojáky dát jednu rousnici....to oni rádi....
NPetrson - Profil | Út 6.4.2010 20:06:54
Mike1977 >> jj, doufám že letos se na ně dostanu a dám jim taky, dám mezi pysky :)), abych si zas ozkoušel, na co hadi víc pudou. Popravdě to na "svých" vodách mám hozený tak napůl, buď hnojáci (ale spíš větší, jinak pouze dendrobeny) nebo rousnice, ale to zas jen kousky. Na celou rousnici jsem hada myslím zatím nevytáhl, stejně tak menšího hnojcla, kterej se nedá nastražit podél nebo na "kalhotky". Do klubka mi to had nikdy nevzal, to tam je dřív truman, karas nebo (občas) lín.
NMike1977 - Profil | Út 6.4.2010 19:56:46
Petrson >> Ale zase musím uznat, hnojáčci na úhoře je TOP. Ale ty malé potvůrky se děsně rychle zavrtávají do země...ne jak rousnice.....
NPetrson - Profil | Út 6.4.2010 19:41:26
Mike1977 >> ...no protože na těžko zaboduje právě spíš ta rousnice. :)
NMike1977 - Profil | Út 6.4.2010 15:18:26
Mno, nevík jak Vy, ale více nejen záběrů mám na hnojáky. Dobře jsou menší, ale myslím, že ryby spíš láká ten jejich "zápach". Mám štěstí, na zahradě v kompostu je jich dost. Jinak se hodně osvědčili již nyní z jara, ale na plavačku. Na těžko vůbec.
Ntuzemak - Profil | Út 6.4.2010 15:10:34
Petrson >> jj platí se každá kravina,nemám problém za každýho počasí posbírat moře žížal,když je sucho stačí navečer pořádně pokropit trávník a večer mám žně,kolikrát sem kamarádům nasbíral když nebylo,o těch kamenech raději nemluv,díval sem se co ti zloději prodávají v OBI,takový ranec prachů za hromádku kameníí,ostuda...
NTichej - Profil | Út 6.4.2010 7:29:02
Petrson >> no je to fuška ,ale dáse rekord mám 700ks za 75min.Průměr tak 25Oks za hodinu ,záleží na vytipované lokalitě.No a taky nesmí jeden pozbírat vše do mrtě,aby bylo i za rok:-)))
NPetrson - Profil | Út 6.4.2010 5:44:32
Jurek >> elektrikář nejsem, tak asi proto tento způsob nepraktikuju. Starý vtip praví, že při sběru rousnic elektřinou na ostravsku vylezli nejen žoužele, ale taky horníci. Evidentně hepy, nabiti štěstím prý zářili víc než uran. Kromě toho mám dojem, že tenhle způsob asi podle předpisů nebude zrovna "košer". Což asi budeš vědět sám nejlíp. :))
NPetrson - Profil | Út 6.4.2010 5:26:20
Tichej >> Jo tak pardon, vidím že jsi už poslal recept, jen jsem si předtím nemyslel, že bys to taky dělal tak, jak popsáno (sbírat s baterkou). Takový výkony holt nedávám - v průměru 166 ks za noc klasickou metodou:)) Jsem spíš myslel, že jdeš na to s bagrem, někde u řeky.
NPetrson - Profil | Út 6.4.2010 5:22:04
tuzemak >> víceméně platíš hodnotu vynaložené práce na získání rousnice, než ji samotnou. Bůra se může zdát dost, ale když je průměrně vlhká noc (tedy ne po průtrži mračen, kdy stačí sbírat na silnicích :)), zas jich tolik nevyleze a pak jich za hodinu udělat dvacku je docela úspěch. Tak to je ostatně s každým původně-přírodním "matrošem". "Obyč." šutr v zahradnictví jako dekor od cca 150 do 500 za kilo - podle země, odkud je dovezen (hodnota šutru v té ceně zaujímá nejmenší podíl, spíš platíš ten dovoz, skladování a další tržní články. To vše dál něco stojí a cena tím pádem narůstá).
NPetrson - Profil | Út 6.4.2010 5:12:19
Slaughter Maniak >> tak to zkus jak popsáno výše přímo v nástrahách. Teda pokud nechodíš spat se slípkama, pak při tom opatrném nakračování, abys nedupal, se ani snad uklouznout nedá. Zatím se mi to nepovedlo. :))
Když je sucho, pokud se jich pár náhodou netrefí v kompostu s hnojákama, tak si je holt kupuju. Jinak nějaké vylezou i v suchých nocích na záhony po zálivce. Vykopat je na břehu hned za vodou, kde se pořád drží relativně vysoká spodní hladina, se asi taky dají. Záleží ale na půdním typu, složení, a taky možnostech jedince. Ne každý si může dovolit rozorat metry kolem obecní strouhy. :))
Způsob, jaký praktikuje Tichej by mě taky zajímal, ale když to dělá (-l ?) pro prachy, asi nám ho neprozradí ;)) Myslím, že jde o jeden zmíněný v odstavci výše (břeh).
No a kdo farmaří a má velké stroje s velkým pluhem, je vysmátej, stačí aby nahnal děcka s kýblem do čerstvých ráfků.
NVítek - Profil | Po 5.4.2010 14:48:52
popop >> to musí dejchat
NVítek - Profil | Po 5.4.2010 14:47:39
Tichej >> to mi ani neříkej, já šel spát v devět, anobrž noční.
Ntuzemak - Profil | Po 5.4.2010 14:46:46
Tichej >> to tak vychází jeden kus kolem 3kč,nevím přesně kolik jich je v kelímku,ale sbídou pokryjí dno,dobrou
NTichej - Profil | Po 5.4.2010 14:44:30
tuzemak >> já je prodával za 3,-kč/ks ale dobrej kauf jsem udělal když byla mařena za 20 kč prodal jsem němcům 100ks/50DM a ještě si chrochtali:-)))
pánové jdu do hajan neb jsem vstával včéra ve čtyři ráno .dobrou noc:-))
NTichej - Profil | Po 5.4.2010 14:41:30
Slaughter Maniak >> bohužel i majitel největší žížalí farmy v ČR tvrdí ,že rousnice se takto nedaj chovat,je to ekonomicky nerentabylní.
Ntuzemak - Profil | Po 5.4.2010 14:36:52
Tichej >> no když koukám po e schopech tak žížala je pěkný artikl,pár kousků a chtějí za to majlant,se divím jen,že to někdo kupuje,dešťovka se dá najíd všude,i na sídlištích,pravda znám rybáře co jí do ruk nevezmou ha hááá
NSlaughter Maniak - Profil | Po 5.4.2010 14:28:53
Tichej >> no oni měli ze zdí místo polic cca metrový tyče a přez ně natáhlou tu geotextílii, ve vzniklejch pytlých byl substrát a vněm se milovali a muchlovali tisíce (miliony) žížal......byly to sice califorňanky ale myslim že obdobný ubytování by jistě ocenila i rousnice...samozřejmě to vlhčili a tušim že i přikrmovali nahnilejma jablkama, a nahnilou trávou....no prostě chov žížal ve stilu Alfreda Hitchcocka
NPvl - Profil | Po 5.4.2010 14:26:28
popop >> mám dojem, že v knize 1000+1 rada je popsáno skladování
NTichej - Profil | Po 5.4.2010 14:24:59
Slaughter Maniak >> pokud jim necháš svítit aspoň 5Wžárovku tak se nemusí ani přikrejvat:-)) ,ale musí se častějc vlhčit
NTichej - Profil | Po 5.4.2010 14:23:37
Pvl >> chodím venčit pesany tak spojím obojí:-))
NTichej - Profil | Po 5.4.2010 14:22:50
popop >> níže se o tom rozepisuji:-))
NSlaughter Maniak - Profil | Po 5.4.2010 14:22:45
popop >> předpokládám že se ti udusily oxidem uhličitym .... viděl sem chovy žížal , měli to v geotextílii ve vlhkym studenym sklepě...
Npopop - Profil | Po 5.4.2010 14:21:07
Jak je skladujete? Já je měl v kýblu s hlínou, na vrchu trs trávy a do týdne mi shnily.
NPvl - Profil | Po 5.4.2010 14:21:01
Tichej >> Vídíš , asi bych na ně dřív -jako ty nevyrazil .
NSlaughter Maniak - Profil | Po 5.4.2010 14:20:46
Tichej >> od té doby co mi kolega žížalář doporučil kosmopysk už mě bolest zad při zběru netrápí.......a když už ani placebo nezabírá je čas šáhnout po kvalitním analgetiku....
NJurek - Profil | Po 5.4.2010 14:20:43
Tichej >> no alpa gel mam tak to pude samo roba pak namaze
NTichej - Profil | Po 5.4.2010 14:19:38
Pvl >> no pokud v tuto dobu (1,5 hoďky po setmění) neklesne teplota pod +5 tak už jsou