MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

MČR handicapovaných rybářů v plavané

Kategorie: Plavaná

Vážení přátelé, příznivci cechu rybářského, dovolujeme si Vás informovat o vrcholné akci kladrubských handicapovaných rybářů v roce 2016. Nepočítáme zde s Mistrovstvím světa v Pardubicích, které je vyvrcholením sezóny „pouze“ pro šest nominovaných reprezentantů.


Ve dnech 6. - 8. 5. 2016 se konalo Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané s mezinárodní účastí na řece Jizeře v Mladé Boleslavi. Závodu se účastnilo celkem 22 závodníků, které tvořilo dvanáct závodníků ze Středočeského územního svazu, šest závodníků z ostatních územních svazů ČR a čtyři závodníci z Polska.


Organizátoři ČRS MO Kladruby přijeli již ve čtvrtek do bezvadně připraveného Kempu Pohádka v Bělé pod Bezdězem a počali s přípravami zázemí pro účastníky závodu. Součástí příprav bylo také vytyčení závodních sektorů na závodním úseku, který pro nás vzorně připravili členové místní organizace Mladá Boleslav. Její hospodář, pan Zahrádka, nám výrazně pomáhal s organizací, zapůjčil nám stan, zahradní sety a byl hlavním rozhodčím závodu.


Páteční den 6. května byl ve znamení povinných tréninků, kdy si všichni závodníci vyzkoušeli místní vodu a na základě svých zkušeností volili taktiku na nadcházející závodní dny. K večeru se všichni sešli na terase kempu Pohádka, kde proběhlo slavnostní zahájení Mistrovství republiky, které vedl předseda kladrubské organice pan Oldřich Miler. Zahájení se zúčastnil člen Rady ČRS a předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner, který svou řečí závodníky motivoval a popřál jim hodně štěstí. Na zahájení byl také přítomen předseda místní organizace Mladá Boleslav p. Bačina, její hospodář p. Zahrádka a zástupci hlavních sponzorů. Po večeři závodníci losovali lovné sektory a vymýšleli strategii, jakým způsobem budou 1. závodní den lovit. Největším uměním našich handicapovaných rybářů je volba správného krmení, vnadění a rybolovné techniky. Ke způsobu lovu naši rybáři volí většinou techniku na odhoz nebo použití tzv. děličky, která u handicapovaných rybářů dosahuje maximální délky 11,5 m.


V sobotu po vydatné snídani byla rozlosována místa v sektorech a účastníci se rozjeli na Krásnou louku v Mladé Boleslavi, která byla místem konání závodu. Vzhledem k bohaté osádce revíru se v průběhu závodu nachytalo velké množství a mnoho druhů bílé ryby. Velkou práci odvedli dobrovolníci z řad kladrubské organizace, z nichž někteří handicapovaným závodníkům asistovali při rybolovu a další připravovali zázemí a občerstvení po celou dobu konání klání. Úderem 14té hodiny byl signálem ukončen rybolov a následovalo pod dozorem rozhodčích a vedení organizace vážení úlovků. Nedělní den proběhl ve stejném soutěžním duchu, jako ten sobotní. Děkujeme svatému Petrovi, že pro nás zařídil v průběhu celých tří dnů velmi příjemné slunečné jarní počasí, díky kterému byly vytvořeny ideální a regulérní podmínky k závodní rybařině.


Po ukončení dvoudenního závodu pořadatelé vyhodnotili veškeré výsledky a přímo na závodním úseku pod železničním mostem, kde se vlaky netrhnou, přešli k vyhlašování vítězů Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané.


Na celkovém 1. místě se umístil polský reprezentant Frachowicz Wieslaw, který se v obou dnech ve svých sektorech umístil na prvním místě. Jeho výkon vzbudil u našich reprezentantů velkého uznání. Mistrem České republiky se tedy stal „až“ druhý v pořadí zkušený reprezentant Martin Růžička, s nejvyšší celkovou váhou nachytaných ryb přesahující 16kg. Na 3. místě se umístil další reprezentant, středočech Bohumil Sedláček. Prvních deset závodníků bylo ohodnoceno hodnotnými cenami od německé společnosti SÄNGER MS - Range. Od druhého hlavního sponzora, maďarského výrobce krmiv TIMÁR mix, jehož zástupce p. Odložilík se závodů osobně účastnil, každý ze závodníků obdržel velký balíček návnady pro ryby a každé družstvo si odneslo plné kýble těchto výrobků. Vítěze opět korunoval předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner, všem soutěžícím sklonil velkou poklonu za to, co handicapovaní rybáři ze svého umu předvedli a organizátory pochválil za skvěle připravené mistrovství. Soutěžilo se rovněž v družstvech, kde se mistry stal tým Baroni severu (Bohumil Sedláček, Ota Petráček, Martin Růžička), druhé skončilo družstvo Zvíkovské vydry (Radim Kozlovský, Martin Kovář, Miloš Hirman) a třetí místo patřilo družstvu Polska (Glenek Blaszczak, Marcin Labeda, Wieslaw Frachowicz).


Zvláštní poděkování patří Českému rybářskému svazu, který byl hlavním pořadatelem, Středočeskému územnímu svazu, místní organizaci ČRS Mladá Boleslav, společnostem Tropic Liberec, FOX, Delphin, Karel Nikl, Maso Třebovle, Restauraci u Piškota v Kladrubech, Svárovský MB s.r.o., Sape Bohemia - Martin Salač, pivovaru Ferdinand, ABF - For Fishing a pekárně Turek Vlašim.

Za mediální podporu handicapovaných rybářů ať v tištěných denících, či webových portálech děkujeme především dále jmenovaným - Mladá Fronta, Deník a jejich regionální zastoupení, časopis Kajman, SÚS, MRK.cz, Chytej, Vozejkov, Žiju s handicapem a dalším.

Věříme, že všichni zúčastnění byli s organizací mistrovství České republiky a se svými výkony spokojeni! Děkujeme všem lidem, kteří se náročných příprav před i v průběhu závodů podíleli, bez jejich finanční, materiální i fyzické pomoci by nebylo možné závodní činnost handicapovaných zajistit. Tímto bychom Vás všechny chtěli pozvat na naše další akce, které v průběhu roku 2016 pořádáme! Bližší informace naleznete na našich webových stránkách www.handicap-rybari.cz


Petru zdar a za ČRS MO Kladruby jsme s pozdravem
--------------------------------------------
Jan Porhansl a Tomáš Kučera
Hospodář a zástupce hospodáře

 

fotojakes - ®, 12.5.2016

Diskuse k miničlánku

N Pstruh27 - ® Pá 10.6.2016 17:34:16
Jozef K. >> aj tak klobuk dole co vsetko dokazete robit. Ono ani revirov kde vozickar moze ist chytat moc nie je, lebo malokde byvaju brehy travnate a ako tak rovne a plynule sa zvazujuce.
N Vítek - ® Pá 10.6.2016 17:09:07
Výborně!
N Saddám - ® Pá 20.5.2016 12:34:29
hank >> No to si kuř
N venybit - ® Pá 20.5.2016 9:23:30
Je to jen o penězích. Když máš peníze , můžeš být klidně mistr světa. Když nemáš ,tak jen sedíš a koukáš doma do blba. Hlavně tyto závody MČR a MS . To je několik tisíc si to zachytat a mít šanci vyhrát. Jsem také na vozíku, ale prostě na to nemám peníze se učastnit . Hodně handikepovaných na tom bude stejně . O ničem jiném to není. Když máte 9k důchod, nemůžete jet na závod a investovat do něj 5k.
N pajagogo - ® Pá 20.5.2016 8:14:26
Saddám >> jak sem nakoupil tak prodávám nic víc :-) Já nevím co všechno účastníci závodu k lovu vlastně na ten tejden potřebujou
N Saddám - ® Čt 19.5.2016 17:50:23
hank >> Máš pravdu, ale tvoje kritika nechť směřuje na poslance tvého volebního obvodu. Proč páni poslanci nestvořili legislativu, která by hendikepované zohledňovala?
N Saddám - ® Čt 19.5.2016 17:47:28
pajagogo >> Ahoj. A co s tím má paní s životka společného? Ta může vydávat rybářské lístky, ale povolenky určitě ne. Nebo, že by se magistrát stal uživatelem revíru?
N pajagogo - ® St 18.5.2016 17:27:41
hank >> jj budou, dneska sem byl na životním prostředí a paní fňukala co má s těma hostovačkama práce
N Jozef K. - ® So 14.5.2016 21:22:38
Som tiez na voziku a osobne si nedokazem predstavit, ze by som chytal na delicku. Ta vybava je poriadne draha, mnozstvo prislusenstva a komponentov. Ved na prepravu toho vsetkeho treba mensiu dodavku :)
Na preteky som bol pozvany, ale kvoli zdravotnym problemom som nemohol prist. Spadol som z vozika a dost vazne si zlomil nohu, takze tento rok si asi nezachytam :(
A ani neviem ako by som tam chytal kedze chytam iba na feeder. Co povazujem za o dost jednoduchsi sposob lovu pre vozickara.
N hank - ® Čt 12.5.2016 20:49:57
jen doufam ze ty penize z vybranejch hostovacek pudou na neco rozumnyho.
N hank - ® Čt 12.5.2016 20:48:20
dik za info. muj nazor je ze je to docela smutny kdy si svami zahraje osud tvrdou hru zivota. postavi te se tomu snazite se zit, pak jedete nekam na druhej konec sveta zucastnice klani ve svim milovanym konicku. zaplatite majlant za vercajk, futro, cestovny, ubytovani startovny atd. A PAK JESTE BLBEJ POPLATEK (hostovacka,licence nebo jak tomu rikaj jinde.) :-( :-(
N hraji - ® Čt 12.5.2016 20:27:50
hank >> jistě, budou. Je to stejné i v jiných zemích, i tam musí mít závodníci koupené licence, nebo jak to mu kde říkají.
N hank - ® Čt 12.5.2016 20:23:15
mam dotaz ktery primo nesouvisi stim to clanekem ale s MS handicapovaných rybářů v pardubicich.
budou si muset hadicapovani rybari ucastnici se MS kupovat hostovaci povolenky?

[ Vstoupit do diskuse - 13 reakcí ]

Začátek sezóny lovu dravců:

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSada 3+1 s alarmem proti odcizení

AKCE - LuXlite sada signalizátorů s příposlechem a alarmem proti odcizení prutů. Akční cena + doprava zdarma!!!

akce, rybareniAkce Chub Outkast 60 Brolly

Za 3.199
Chub Outkast 60 Brolly, výrazná jarní sleva + doprava zdarma!


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Fishhunter - Rybářské potřeby pro všechny vášnivé rybářky a rybáře Fishhunter - Rybářské potřeby pro všechny vášnivé...

Nabízíme široký sortiment rybářských potřeb - pruty, navijáky, signalizátory, háčky, vlasce, krmiva, křesla,lehátka, rybářské oblečení ,...