Kaprařina

NKocháč - Profil | Čt 29.8.2013 12:15:53

Turňa >> Tlak mohou vyvinout max na toaletě :o)

    NS&F - pescador - Profil | Čt 29.8.2013 12:15:37

    Martin M. >> Ano. Jasně ..... myslel jsem to ale jinak .

      NTurňa - Profil | Čt 29.8.2013 12:05:22

      Fishky >> Kdyby jen 150 kapř, já znám i ty co mají 150 candátů. Jak píše někde tady bobrman, je smutné, když se kluci z různé rybolovné techniky hádají mezi sebou místo toho, aby vyvinuli tlak na MZe.

        NFishky - Profil | Čt 29.8.2013 12:03:00

        S&F - pescador >> ryba může žrát kdykoliv, třeba na Slovensku nonstopka v létě funguje a pochybuju, že by jim ryby po zavedení umřely hlady, protože neměly 4 hodiny klid na žrádlo. Já naopak nechápu, proč těm co vadí nonstop nevadí momentální situace? Souhlasíš s 7 kg línů denně? souhlasíš se 150 kapř ročně? s lovem na malé rybky a zažíráním... ? Těch věcí, co skutečně nicí populaci ryb je bezpočet, ale nonstop lov to není. Vše se dá dělat tak, aby to přinášelo prospěch - i co se pravidel k lovu ryb týče. Ryby můžeme víc chránit a současně si i zachytat.

          NMartin M. - Profil | Čt 29.8.2013 11:58:13

          S&F - pescador >> chodil jsem na revir, kde byl rybarsky tlak naprosto minimalni, a kapri tam presto brali az po soumraku. Naopak treba na prochytanych NM denni doba temer nehraje roli.

            NBullteriér - Profil | Čt 29.8.2013 11:43:48

            Fishky >> Chápeš to asi dobře,ale nerozumíme si..Myslel jsem každá MO jednu vodu kde by byl 24 hod.lov..Na tu vodu by byla zvlášt přiřazena RS která by jí měla na starost..U ostatních vod by to pokračovalo bezezměn( běžné kontroli apod jako doposud )Psal jsem ale,že by to stálo víc peněz + motivace RS...
            Možná by bylo potřeba přibrat RS,ale to by se dalo zase vyrovnavat speciální povolenkou za nějaký peníz....
            Třeba by si koupil klasickou místní povolenku a pokud by chtěl chytat i na té lokalitě kde je 24 hod. přes noc,tak by si připlatil a MO by mu dala povolení,třeba formou nějakého razitka do povolenky apod.Jinak by tam dál chytal,ale v klasické denní době...

              NS&F - pescador - Profil | Čt 29.8.2013 11:41:53

              Fishky >> Kapry jsem lovil ... trofejní to asi ne ale na těžkých vodách ano a ty vody jsou těžké i dneska. - http://www.mrk.cz/Data/Pics/2013/233/922766_120c7.j​pg
              To,že pstruh nežere v noci se mýlíš ale to je v podstatě jedno.
              Pravdu máš v tom,že ryby své stravovací návyky změnily a ne jen kapři.Osobně jak mě ryby baví lovit tak jsem tomu rád. Nicméně by mě zajímalo kdy by tedy když by byla povolena nonstopka žraly ? :-))
              Ono lovit a lovit je taky rozdíl. Chrápat ve spacáku ze zapnutým příposlechem a výlézt pak zdolat už zaseklou rybu .... to nepovažuju za lov. Kdysi jsem zde četl i krásný výrok jednoho dožadujícího se rybáře o non stop lov z vysvětlením,že ve dne je celé dny v práci tak chce lovit večer. Asi to byl velice silný jedinec nemající potřebu spát a v té práci se asi nepředře.
              Ještě je zajímavá jedna věc. Stále se cítí být omezovány pouze dva tábory vyznavačů dvou druhů ryb. Na druhou stranu novela OZ která vejde v platnost 1.1.2014 změny určitě přinese .... jaké to ukáže čas ale osobně to růžově nikterak nevidím.

                NFishky - Profil | Čt 29.8.2013 11:26:21

                Bullteriér >> teď si vem, že z třeba z 10ti revírů, které vaše MO obhospodařuje by se na jeden vztahoval nonstop lov a tím i zvýšená kontrola v noci... co bys jako správný pytlák udělal? no šel na jinou vodu přeci - a kdo by je tam chytil, když sám píšeš, že by se to uhlídat nedalo? ;-) a ještě jedna maličkost... ono se pytlačí už i dnes...

                  NFishky - Profil | Čt 29.8.2013 11:22:27

                  S&F - pescador >> Nevím, zda je možné, aby to pochopil někdo, kdo to nikdy nezkusil. Chytal jsi někdy kapry - trofejní kapry na těžké vodě? On ten kapr není pako, jakmile zjistí, že 4 hodiny je klid, tak je schopný přes den nežral a nabaští se během té doby, co se chytat nesmí. Pstruh ten v noci nic nebaští, páč houby vidí, ale kapr má bezvadný čich a zrak v noci nepotřebuje. Ano ryb ubívá a v mnohém si za to mohou "kapraři" odvozem trofejních kusů - ale to je dovolené i dnes a nonstop na tom nic nezmění, ba naopak... ti co chytají přes čáru by najednou měli konkurenci a už by to tak za čárou nebralo. Ano, chceme ryby chránit, ale také nás baví je chytat... svým způsobem jim škodíme a to bez debat, ale to my všichni rybáři...

                    NBullteriér - Profil | Čt 29.8.2013 11:18:01

                    Já bych si 24 hod chytání v letním období uměl představit....Nejde o to že musím mít pruty nahozeny stále,ale s lokalit kde byla na určitých úsecích povolena 24- tka,tak jsem nachytal moc pěkný kousky a právě v době kdy je na většině lokalit zákaz lovu....

                    Nevadilo by mi to...Já ryby nejím a tudíž ani neberu a jsem takový ortodoxní,že i když mi někdo řekne at mu přivezu rybu,tak prostě u mě nepochodí...Rybařím kvůli tomu že mě to prostě baví a né abych v tom viděl žrádlo apod, ale to jsem odbočil...
                    24 hod bych klidně povolil,ale za předpokladu že tam kde by byla povolena,tak důkladné kontroly a o to větší a častější právě v noci...
                    Hlavně žádné spaní!! Chceš chytat přes noc,tak chytej,ale né že půjdeš chrápat...okamžité odebrání povolenky...

                    Jen tak na rychlo bych viděl pravidla asi takto..
                    1. Rybář by nesměl spát a musel by být schopný bezprostředně manipulovat s pruty...
                    2. Místo by muselo být osvětleno pro lehkou lokalizaci RS.
                    3. Pokud by byl rybář na člunu,tak osvětlený i člun - ( popřípadě rozvícená čelovka ).
                    4. V době od 24.00 hod. - 4.00 hod zákaz braní ulovené ryby.V této době jen Chyť a Pusť.
                    5. Povinná kontrola RS v této době. ( Asi by to stálo peníze + RS by musela být nějak motivována)

                    Jako další už nepodstatnější bych viděl i použití háčků bez protihrotu a chytání min. ve dvouch..Jak pro případ případného nebezpečí. ( Muže se stat nehoda třeba na člunu nebo obrana pro případné chtivé zloděje)

                    Myslím že by nebyl problém to vymyslet...Za určitých podmínek...Třeba každá Místní organizace by měla 1 vybraný úsek,kde by byl takový lov povolen, ( 2km úsek řeky nebo jedna lokalita). Celoplošně bych to viděl jako blbost,protože by se to nedalo uhlídat...

                    Když tak mě nekamenujte,byl to jen nápad na předchozí debatu .-)

                      NHlubočepy - Profil | Čt 29.8.2013 11:15:26

                      S&F - pescador >> zítra valim na Vltavu letos asi poslední non stop do rána,nějak je to tam těm rybám jedno :-)

                        NS&F - pescador - Profil | Čt 29.8.2013 11:09:30

                        Fishky >> Stále slyším dokola,že ryb ubývá .... stále slyším dokola,že povolit lov 24 hod a celoročně. Je to takový střet zájmů nemyslíš ? Nebo snad lovem non stop začne ryb ve vodách přibývat, ubude nepořádku kolem vody a pod. V tomto směru zastávám názor stejný jako psal Kocháč.
                        Ano, je stále co vylepšovat a i svým způsobem změny jsou nutné ale rozhodně to není o uvolnění danných pravidel.Když jsi nakousnul tu pstruhařinu. V tomto směru se to na pstruhovkách z dob minulých více omezuje jak povoluje .... Bohužel vývoj nezastavíš jak sám píšeš ale už i tak je tlak na vody a ryby velký.... Tak prosím nechme ty ryby od našich nástrah alespoň ty 4hod. vydechnout.
                        Toť můj názor.

                          NFishky - Profil | Čt 29.8.2013 10:57:06

                          Hmyzákům a klukům ze svazu by v kaprařině měla být zakázána možnos kalit vodu v době, kdy se tu něco důležitého probírá :o)

                            NFishky - Profil | Čt 29.8.2013 10:55:20

                            S&F - pescador >> chytám v souladu s pravidli, ale nevidím nic špatného na debatě o jejich možné změně. Vývoj nezastavíš a to co bylo před 50ti lety není dnes... rybářů je víc a podle toho, kam naše vody míří jsou změny na programu dne. Ostatně nejen v kaprařině, ale i u vás pstruholovců je co zlepšovat. A změny se vždy lépe protlačí, když se domluví víc lidí... takže MM bude kandidovat v příštích volbách ať máme svého člověka nahoře a půjde to samo.

                              Nkakr - Profil | Čt 29.8.2013 10:54:21

                              Fishky >>
                              Úplně by stačilo, těm co ryby neberou dát kroužek do nosu, každý by hned viděl vo co gou:-))

                                NRybatorstr - Profil | Čt 29.8.2013 10:53:44

                                Hlubočepy >> :-)))

                                  NHlubočepy - Profil | Čt 29.8.2013 10:52:56

                                  Fishky >> stejně tak by se dalo připlatit za treťjaka

                                    Njaryn82 - Profil | Čt 29.8.2013 10:49:59

                                    Fishky >> Myslím že jen ztráta času o tom psát, nemá to cenu ,stejně se nic nezmění. Stejně se musí někdy spát tak ty 4h nechytám a chrápu a ani mne to nevadí. Taky si myslím že je to jen nesmysl že jdou kapři hlavně v noci. Já mám nej kapry chycené ve dne. Určitě jsou revíry kde to kouše v noci na určitých místech ale znamená to že ryby vyjíždí na noc třeba od jezu a ráno se vrací. Stačí jen vědět kde ty ryby přes den jsou a není problém je nachytat. Non-stopka není třeba ale co mne štve omezené doby lovu,nechal bych to celoročně do půlnoci.

                                      NS&F - pescador - Profil | Čt 29.8.2013 10:45:36

                                      Fishky >> ... rybářem jsi se stal dobrovolně a s tím,že budeš dodržovat předem daná pravidla. Ne ,že si je budeš určovat sám a měnit.

                                        Červené karty: Fish man, smellslike, pánvička, nhgjhgjhgjghj, GLOZA, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-n, nornik-o, MetríkVetrík2, 3xpr3v1t3č3k..vole