MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

VOLNÁ MÍSTA - BOILIES CUP 75 hodin 2019 na Podnovoveském rybníce

Datum akce: 23.5.2019 - Přidat do kalendáře v mobilu


Zaměření: Kaprařina

Kraj: Jihočeský

https://rybarske-zavody.webnode.cz/

„BOILIES CUP 75 hodin (2019) na Podnovoveském rybníce – 22ha“
5. ROČNÍK
!!! VOLNÁ MÍSTA !!!
Začátek závodu v 10:00 ve čtvrtek 23.5.2019 a konec závodu v 13:00 v neděli 26.5.2019.

Pořadatelé:
Hlavní pořadatel a rozhodčí: František Helm

Oficiální zveřejnění kompletní startovní listiny proběhne po naplnění kapacity závodu.

Tým

Dvoučlenný závodní tým. Závodu se účastní 12 týmů.

Startovné

Startovné je stanoveno na 6.000 Kč/tým. Přihlášení probíhá od 1.2.2019 do 30.4.2019 na e-mail frantisek.helm@gmail.com. Uzavření přihlášek proběhne při dosaženém počtu 12 přihlášených týmů. Tým musí do 10 dnů od podání přihlášky uhradit startovné - fakturu.

Losování a prezence

Prezence týmů proběhne ve čtvrtek 23.5.2019 od 7:00 do 7:30 na hrázi Podnovoveského rybníka. Losování sektoru probíhá od 7:30 ve dvou kolech. V prvním kole si vylosuje tým pořadové číslo pro losování v druhém kole. V druhém kole si tým vylosuje číslo sektoru, ve kterém bude lovit.

Bodování

Bodují se tři nejtěžší ulovené ryby - pouze kapr a amur, kdy se počítá 1 gram = 1 bod. Bodování provádí rozhodčí, po zvážení a zapsání bodů musí být ryba neprodleně vrácena vodě v jeho přítomnosti. Uchovávání úlovků v ekosaku do vážení je povoleno. Vítězem závodu se stává tým s nejvyšším dosaženým počtem bodů celkově. Ostatní týmy budou vyhodnoceny dle nejvyššího počtu dosažených bodů. V případě rovnosti bodů rozhoduje o pořadí nejtěžší ulovená ryba.

Přesun na místa a příprava lovného místa

Soutěžící se mohou do vylosovaného sektoru přesunout hned po vylosování čísla sektoru. Zde závodníci mohou začít s přípravou rybářského náčiní a stavbou zázemí. Vstup do vody a mapování dna není povoleno (žádný marker či echolot, apod.). Není povolen ani zkušební odhoz.

Lovný sektor

Každý tým vylosuje jedno vyznačené místo. Hranice sektoru bude vyznačena kuželem, v případě sporu rozhodne o hranici rozhodčí. Jakékoliv změny hranic sektoru a manipulace s hraničními body v průběhu závodu nebudou tolerovány. Do sektoru má přístup pouze soutěžní družstvo, rozhodčí a pořadatelé. Dalším osobám je vstup povolen pouze s vědomím rozhodčího, tým je zodpovědný za přítomnost ne však za pouhý průchod cizích osob ve svém sektoru. V případě porušení pravidel závodu bude tým ze závodu vyloučen.

Lov a vnadění

Soutěžní rybolov se provádí dle Rybářského řádu, platného pro revír na rok 2019. Soutěžní pravidla mají přednost před Rybářským řádem. Celé závody probíhají v duchu „Chyť a pusť“. Vnadění je povoleno pouze ze břehu a bez doteku vnadící pomůcky o vodní hladinu (tj. košíček, kobra, lopatka, prak, dělo, PVA). Zákaz vstupu do vody při vnadění. Do začátku závodu nesmí být zahájen lov ani vnadění. V případě porušení pravidel lovu a vnadění bude tým ze závodu vyloučen.

Povolená technika lovu

Každý tým loví na maximálně 4 pruty s koncovou udicí s jedním jednoháčkem. Montáž musí být provedena tak, aby v případě utržení udice došlo k uvolnění použité zátěže – průběžná montáž. Krmítka nejsou povolena. Jako nástrahu lze použít pouze boilies, pelety, pop-up boilies či obalovací pastu. Jako návnadu lze použít pouze boilies, pelety, vařený partikl, vnadící směs či method mix.
Rozhodčí má právo kdykoliv zkontrolovat použitou nástrahu, návnadu a montáž, tým je povinen umožnit na žádost rozhodčího kontrolu připraveného krmení. Rozhodčí má povinnost každý tým v průběhu závodu zkontrolovat a kontrolu zaznamenat do závodní karty. Vstup do vody je zakázán – výjimka je šetrné zacházení s úlovkem – vylovení či pouštění.

Lov probíhá pouze na odhoz.

Povolené krmení – maximální množství pro závod

Boilies = 12 kg/tým/závod; pelety = 6 kg/tým/závod; vařený partikl = 6 kg/tým/závod; vnadící směs a method mix v suchém stavu = 6 kg/tým/závod; pop-up, obalovací pasty a tekuté složky = není limit.
Závodní krmení bude předloženo k označení před začátkem závodu. Ostatní krmení nebude tolerované.

Povinné technické prostředky k lovu

Povinné vybavení: Každý tým musí být vybaven vhodným podběrákem (min. 70 cm rameno podběráku), vaničkou pod ryby či podložkou vaničkového typu, ekosakem.

Pohyb a chování v průběhu závodu

Každý z účastníků závodu, včetně jejich doprovodu, je povinen chovat se ohleduplně k přírodě, je přísně zakázáno jakkoliv poškozovat pobřežní porosty, rozdělávat oheň (nadzemní grill povolen). Po ukončení závodu je každý povinen odvést odpadky z místa lovu domů. V průběhu závodu je zakázána jízda automobilem kolem rybníka, soutěžící odstaví vozidla na označených parkovištích. Z důvodu bezpečnosti za nepříznivých povětrnostních podmínek může hlavní rozhodčí na omezenou dobu závod přerušit. Při porušení společenských pravidel před v průběhu a po skončení závodu může být člen nebo celý tým bez náhrady  vyloučen ze závodu. Výsledky vyloučeného týmu se anulují, v případě vyloučení týmu po ukončení závodu propadá případná výhra ve prospěch pořadatele. Všichni přítomní se zúčastňují na vlastní nebezpečí. Případná vzniklá škoda nebude účastníkům závodu pořadatelem hrazena a pořadatel za ni nenese žádnou odpovědnost. Účastníci, kteří způsobí škodu před, v průběhu, nebo po ukončení závodu jsou povinni tuto škodu nahradit.

Vyhodnocení

Po ukončení závodu bude zveřejněna listina týmů a jejich výsledný počet získaných bodů. Vyhodnoceny a odměněny dle umístění budou první tři týmy a nejtěžší ulovená ryba. Za první místo je vypsaná prémie 10.000 Kč, za druhé místo 9.000 Kč, za třetí místo 8.000 Kč.

Závěrečná ustanovení

Pořadatel si vymiňuje právo v případě důležité potřeby upravit pravidla. Všichni startující souhlasí s těmito pravidly, což potvrdili uhrazením startovného. Porušení pravidel může vést k vyloučení jednotlivce nebo týmu ze závodu bez náhrady.

ODKAZ NA STRÁNKY ZÁVODŮ: http://podnovoveskyrybnik.diskutuje.cz/zavody2019/

 

FerkoBoilies - ®, 29.1.2019

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniChyť a pusť Prut Drax Spin 2,1m 3-12g - Akční nabídka

Za 1.090
SPECIÁLNÍ NABÍDKA NA NAŠE PRUTY DRAX SPIN. Po přihlášení obdržíte 3% a při další objednávce další 3%. V potvrzovacím e-mailu objednávky odbdržíte unikátní kód na 3% slevu.Novinka pro 2019 z řady vláčecích prutů, nové prvotřídní, luxusně zpracované pruty řady Drax.

akce, rybareniSonubaits So Natural Bream

Za 149
Nové velmi účinné krmení, které obsahuje speciálně upravenou strouhanku, mleté kukuřice, melasové moučky a mletých tygřích ořechů pro sladkou chuť. Skvělé pro lov na plavanou i feeder. Krmení je vhodné pro lov všechny kaprovitých ryb jako jsou zejména cejni, cejnci a plotice atd.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
HANÁK rybářské potřeby HANÁK rybářské potřeby

České Budějovice 370 04, Karolíny Světlé 540/6 – Areál K6