MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Strhaná hráz - Junior Cup 2019

Datum akce: 8.6.2019 - Přidat do kalendáře v mobilu


Zaměření: Všeobecné

Kraj: Jihočeský

Místo konání: Sportovní rybník Strhaná hráz Dolní Bukovsko
Datum konaní: sobota 8. 6. 2019
Věková kategorie: Děti a dorost do 15 let (včetně)
Druh závodu: Všeobecné (kaprařina)
Startovné: Bezplatné závody
Organizátoři závodu: Milan Pícha, Petr Vokroj, Jakub Vokroj, Pavel Kolařík
PRAVIDLA ZÁVODU:
Jedná se o rybářské závody jednotlivců pro děti a dorost do 15 let (včetně), na soukromém rybářském revíru Strhaná hráz v Dolním Bukovsku v jižních Čechách. Závodníci se závodu účastní na vlastní nebezpečí. Každý závodník s sebou musí mít doprovod minimálně jedné osoby starší 18-ti let, která po celou dobu závodu zodpovídá za bezpečnost doprovázeného závodníka!!  Povinností závodníků je seznámit se s pravidly závodu a tyto pravidla dodržovat.
Registrace závodníků:
Registrace závodníků je otevřena dnem vyvěšení propozic závodu na webových stránkách www.rybolov-picha.cz. Závodníci se registrují pomocí přihlášky zaslanou emailem na adresu petr.vokroj@seznam.cz. Jiný způsob registrace není možný!! Závodník či jeho zástupce (např. rodič) v přihlášce uvedou Jméno, Příjmení a aktivní emailový kontakt, na který bude zasláno potvrzení registrace či případné změny v konání závodu. Kapacita závodu je omezena na 30 závodníků! V případě, že bude kapacita naplněna, obdržíte tuto informaci v odpovědi na vámi zaslanou přihlášku a pořadatel závodu vás zařadí do pozice náhradníků. V případě, že se některý z registrovaných závodníků odhlásí, bude pořadatel vyzývat k účasti náhradníky v pořadí, v jakém obdržel jejich přihlášky. Žádáme tedy závodníky, kteří budou registrovaní a v průběhu času zjistí, že se nebudou moci závodu zúčastnit, aby tuto skutečnost oznámili pořadateli závodu v dostatečném předstihu a to na stejnou emailovou adresu jako byla poslána přihláška. Závodník či jeho zástupce odesláním přihlášky souhlasí se zpracováním osobních údajů pro potřeby registrace závodníků. Pořadatel se zavazuje, že neposkytne sdělené informace třetí osobě, a že sdělené informace použije pouze pro potřeby registrace závodníků 
Losování lovných míst:
Závod bude probíhat dvoukolově. Závodníci si v prvním losování vytáhnou místo pro první kolo. Po vylosování všech míst pro první kolo budou čísla s místy vrácena do losovacího zařízení a závodníci si v následném losování vytáhnou místo pro kolo druhé. První losování proběhne v pořadí, v jakém byly organizátorovi závodu doručeny přihlášky závodníků. Druhé losování proběhne tak, že kdo v prvním kole losování losoval jako poslední, bude ve druhém kole losování losovat jako první a tak dále. V případě, že se závodník nedostaví včas k losování, bude mu číslo/čísla přidělena pořadatelem ze zbylých nevylosovaných míst. Žádáme proto závodníky, aby dbaly na časový rozvrh závodu! Pravidla rybolovu:
Závodníkům je povoleno chytat lovnými metodami: položená, plavaná, feeder. Závodníkům je povoleno chytat na jeden prut s jedním návazcem a jedním jednoháčkem (protihrot povolen). Použití krmítka je povolené. Zákaz používání srkaček. K tomu je povoleno používat jeden pomocný prut s raketou nebo košíčkem k zakrmování lovného místa. Zakrmování je povoleno vždy půl hodiny před začátkem jednotlivých kol a dále pak v průběhu celého kola. Vnadit se smí pouze ze břehu za pomoci pomocného prutu, kobry, lopatky či praku. Zákaz používání lodí, člunů, zavážecích loděk. Dále je zakázáno jakékoliv označování lovného místa na vodě. Při krmení, nahazování, obsluze prutů, zdolávání a podebírání ryby může pomáhat dospělá osoba – doprovod závodníka. Závodník by však měl většinu úkonů provádět sám! V lovícím sektoru může být přítomen pouze závodník, jeho doprovod a rozhodčí. Jiné osoby pouze se souhlasem závodníků a rozhodčích. V době nepřítomnosti závodníka na lovném místě nesmí být prut nahozen.

Hodnocení: boduje se každá ulovená ryba (1cm = 1 bod). Délka ryb se sčítá, vyhrává závodník s největším počtem bodů v součtu za obě kola. V případě stejného počtu bodů rozhoduje o pořadí délka nejdelší ulovené ryby a následně los.

Povolené nástrahy: jakékoli nástrahy kromě živé a mrtvé rybky (boilie, pelety, kukuřice, těsta, ostatní rostlinné nástrahy, červi, rousnice, hnojáčci)

Povolené návnady: boilie, pelety, partikl, method mix, ostatní rostlinné návnady, červi, rousnice, hnojáčci.
Zákaz používání luštěnin a nevařené kukuřice!!!

Povinné vybavení: podběrák, vyprošťovač háčků (pean), podložka pod ryby, EKOsak (pro případ, než bude ulovená ryba rozhodčím změřena)

Úlovky se okamžitě po změření vrátí šetrně zpět do vody.

Kterýkoli z rozhodčích má kdykoli během závodu právo zkontrolovat udice, nástrahy a návnady závodníka.

VŠE CO NENÍ POVOLENO, JE ZAKÁZÁNO!!!

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu pravidel. 

V dějišti závodu si bude možno zakoupit drobné občerstvení k jídlu i pití.

Časový rozvrh závodu:
06:00 – 7:00  Prezence
07:00 – 7:30  Losování
07:30 – 8:00  Příprava na závod – první kolo (krmení)
8:00        Start závodu – první kolo
11:00            Konec prvního kola
11:00 – 11:30 Přesun na lovné místo pro druhé kolo
11:30 – 12:00 Příprava na druhé kolo (krmení)
12:00       Start druhého kola závodu
15:00              Konec závodu
cca 16:00        Vyhlášení výsledků

Hlavním partnerem závodu je společnost FLAJZAR, s.r.o.

 

Independent - ®, 2.1.2019

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGIANTS FISHING Kaprařská taška Luxury Carp Carryall

Za 1.899
Praktická multifunkční kaprařská taška, která obsahuje krabičky na doplňky, návazce a nádoby na nástrahy.

akce, rybareniGIANTS FISHING Pouzdro Electronics Eva Table Bag

Za 599
Praktická taška do které bezpečně uložíte fotoaparát, powerbanku, světlo, čelovku a jinou elektroniku. Vrchní stolek lze využít jako stojánek na tablet.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Sumarizace 2019 pro internet

Byla spuštěna i internetová sumarizace zápisu úlovků za rok 2019. Je určena oprávněným pro zápis své MO a jen pro ČRS. Sumarizace probíhá na: https://www.petruvzdar.cz/SumarIPR/sumarinit Petrův zdar!

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBY-RYBIČKY RYBY-RYBIČKY

Říčany, Černokostelecká 2205