Vnadín třešněmi-není to nebezpečné pro malé kapry?.

Autor diskuse: Josef Kolín - , 28.6.2001 kaprařina - příhody, kuriozity
9 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NKondratov | Pá 13.7.2001 21:28:18

Vtipné odpovědi, ale i to patří k věci. JuraSi, já jsem chytil taky kapříka 42, když jsem se bavil s cejnkama - na jednu krupku, patnáctkou vlasec a mušák prut. Kapr mi pěkně pošmodrchal nervy, než jsem ho dostal z vody ještě s kilem vodní trávy. No, na břehu jsem na něj čuměl jako sůva z nudlí. Vypasenej macek a přitom měl tlamičku jako ostroretka. Někdo mu zřejmě jeřábem protrhl při záseku tlamu a jemu to blbě srostlo. Doma, když jsem ho páral, jsem zjistil, že je plný škebliček a ulit tak do velikosti té pecky od třešní....

    NJuraS - Profil | Po 9.7.2001 9:42:37

    Nedávno jsem chytl na Moravě 17a menšího kapra lysce vypasenym břichem. Mám takovou zkušenost, že např. na Nových mlýnech jsou takto vypasení cejni obvykle nositeli parazita jménem ligule (cca 30-40cm členovec v břišní dutině). Takto zasažená ryba dříve či později chcípne nebo ji něco sežere ....... (viz životní cyklus ligule)..... na člověka nepřenosné. Bylo to ale jinak, kapr byl plný skořábek z mušlí. Protože to byl menší kapr 43cm a neměl sílu drtit skořábky pořádně (jak to dělají kapři velcí), byly jednotlivé skořápky často větší nežli obyčejná třešňová pecka a navíc to mělo ostré hrany. Měl sice více rozřaženou a trochu bolavou řiť ale jinak vypadal v dobré formě. Proto si myslím, že pokud některému kapru zachutnají třešně tak se mu z pecek nic nestane.

      NPeter.g | Pá 6.7.2001 17:51:27

      Tož chlapi musíte dávat pozor aby im nezaskočil kostka v gágore.

        Npike | Pá 29.6.2001 21:04:22

        Na to dlab, je to bullshit. Na jihu Moravy se na tresne a jine ovoce (mirabelky) chytaji amuri a to pekni a to by jsi se divil, co se tam nekdy nahaze za mnozstvi. Kolikrat jsou taky stromy s tresnama primo u vody a tresne pak padaji do vody. Je to tak 4 roky zpet (to jsem jednoho amura vzal domu), tak pri kuchani z amura vypadlo takovych 30-40 pecek a natravenych mirabelek.

          NBobo | Pá 29.6.2001 12:15:06

          mozu dostat hnacku a potom nebudes vediet pri bublinkach ci zeru a ci prdia....

            Nfanik - Profil | Pá 29.6.2001 11:11:52

            neni je jim to fuk

              Nvráťa | Pá 29.6.2001 10:57:29

              Cosi si pamatuju z Rychlých Šípů. Jednoduché opatření, podle mě se stát nic nemůže, kapři se po požití třešní jen nesmí napít studené vody.

                NMilan P. - Profil | Pá 29.6.2001 10:55:27

                Malí kapři jsou hloupí a proto neznaj varování Mirka Dušína: Nikdy nepijte na ovoce.
                kapři žerou meruňky, žbluňky, žbluňky.

                  Nsidlo | Pá 29.6.2001 10:49:50

                  rozhodne je, po nejake dobe z nich zacnou rust stromy