digitální fotoaparát

Měl jsem digitální fotoaparát kodak. Bohužel jsem ho utopil a nyní nevím. Když si tady přečtu tak kodak asi nic moc. Fotím jen makro a nebo spíš krajinu. Normální foťák mám slušnej a tak chci něco do 8 000 kč. Poradí někdo , každý mi doporučuje něco jiného.
Autor diskuse: numi - Profil , 12.10.2005 všeobecné - ostatní
24 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Njarek frydek mistek | Čt 13.10.2005 12:28:29

jsem spokojeny s olympus miju 410 kompaktni vode odolny na ryby ok 4mil pix pohoda

    NZoidberg - Profil | Čt 13.10.2005 12:07:51

    Jaro: Jo, Nikon CoolPix 4800 je fakt pěknej. Cena lehce přes 8 tisíc, parametry super. Náhradní Li-Ion akumulátor jsem našel za 1300 Kč. Takže i s kartou (512MB za cca tisíc peněz) bratru za 11 tisíc, což mohu jen doporučit. Levněji (pokud nechceš koupit šunt) to v kompletu asi nepůjde.

      NJaro - Profil | Čt 13.10.2005 5:02:44

      Zoidberg - u nás je za 10 579,-Sk, t.j. Vašich nejakých 8 100,-Ck. Ale viac ma zaujal CoolPix 4800 s 8x optickým zoomom. U nás 12 979,-Sk.

        NFLYMAN - Profil | St 12.10.2005 21:17:31

        Krapet do této problematiky vidím a mohu jen doporučit NIKON nebo OLYMPUS. Pokud se Vám jedná o poměr cena X kvalita. Obojí má perfektní optiku a mnoho užitěčných funkcí Nikon je na tom o něco líp. Olympus má v této ceně asi nejdokonaleší MAKRA.

          NNeo - Profil | St 12.10.2005 20:37:29

          Mám Minoltu Z10 a jsem spokojen.

            NZoidberg - Profil | St 12.10.2005 17:37:54

            Milan: Jo - znám, to je ta vyšší řada. Do desítky (do osmičky taky) ale seženeš lepší značku.

            numi: Ten Nikon co jsem měl na mysli je CoolPix 5900, ale viděl jsem ho zacca 9.900 káčé. Nižší typy budou mít asi menší displej a horší video, ale budou levnější. Chce to vidět, nejlepší (JEN na podívání) jsou megasuperhypergiga krámy, kde ti nikdo nic necpe. Koupit pak nejlépe přes net.

              NMilan - Profil | St 12.10.2005 17:02:38

              Koupil jsem si minulý týden digi zrcadlovku KonikaMinolta A200 (19.OOO,-). Je to vynikající foťák a dělá skvělé makro.

                Nnumi - Profil | St 12.10.2005 16:42:15

                Z Prahy bohužel nejsem. Na toho Nikona se mrknu.

                  NZoidberg - Profil | St 12.10.2005 16:17:31

                  Jestli jseš z Prahy, tak to s tebou klidně proberu nad pivem, nebo v obchodě, nebo nad prutama u vody.

                  EDIT: Koukám do katalogu a asi bych šel do Nikon CoolPix 5xxx

                    NZoidberg - Profil | St 12.10.2005 16:14:47

                    Marcel, drda: Jo jo, 4 pixely je fakt málo i na 9x13 :o)))))) Fakt se bavím :o))))))))))))))

                    Michal: Mám Konica Minolta Z2 a ta dost šumí už od ISO 200, ale je poměrně rychlá a byla levná. Na ryby, "focení kamarádů v hospodě" nebo rodinnou oslavu je super. A je na 4 AA aku, takže nafotím i 500 fotek na jedny baterky.

                    numi: Napadá mě, že na ryby by byl super nějakej Soňák, protože mají "noční vidění", kovové tělo, objektiv od Zeiss (teď nevím, jak se to píše) a jsou slušně malé. Ale jsou dražší a mají vlastní AKU, což je naprt. Nějaké AA nebo AAA baterie se totiž vždycky na benzínce dají koupit, ale soňáckej akumulátor nedobiješ.

                    Takže zase nic nevíš :o)) Pokusím se shrnout vlastní rady:
                    1. 4 nebo 5 megapixelů
                    2. optický zoom podle vlastního uvážení (digitální není rozhodující) - normální je 3, já bych chtěl aspoň 6
                    3. raději baterie, než vlastní akumulátor
                    4. kompaktní kovový design

                      Nnumi - Profil | St 12.10.2005 16:14:44

                      Já jsem bohužel digitál utopil. Měl jsem kodak esyshar 3,0 mp. Měl své mouchy, ale co se týče ( při zhoršených světelných podmínkách)barev a ostrosti tak nad minoltou Z3 vyhrála. Prohlédl jsem některé stránky a to je tak nepřeberné množství, že se nemůžu rozmyslet. Zeptat se v krámě , to bylo. Všechno je supr. Je mu jde o to , aby prodal.
                      Fotky dělám do 30x40 a si myslím stačí i 4.0mp.

                        NMichal | St 12.10.2005 15:37:39

                        numi: každopádně chtěl, aby měl foťák kovové tělo a ne plast, pokud s ním nebudeš fotit v ateliéru, pak by ti někde u vody mohl přijít foťák lehce k úrazu

                          NBulk - Profil | St 12.10.2005 15:22:38

                          drda: Jasný už jsem na to přišel sice až před chvilkou, ale přišel a dokonce SÁM:-)

                            Ndrda - Profil | St 12.10.2005 15:20:06

                            Bulk: protože s tím neuděláš ani miniaturu, jakou udělal Uko Ješita :-)

                              NBulk - Profil | St 12.10.2005 15:18:41

                              marcel,drda: Aháááá už to chápu.

                                Nwalleye - Profil | St 12.10.2005 15:16:08

                                Panasonic FX8. Utopil jsem FX2 a hned jsem kupoval znovu Panasonica, jen ta cena je do 10 a ne do 8. Ta FX2 by se nejspis jeste nekde dala sehnat a byla by do 8.

                                  NBulk - Profil | St 12.10.2005 15:14:56

                                  marcel,drda: Proč je to málo??? Ddyž budu mít fotky jen jako ukázku na compu, a jen fakt povedenou si nechám vytisknout v max. velikosti 10x15.

                                    Ndrda - Profil | St 12.10.2005 15:12:53

                                    Mlra: nechci rejpat, ale Marcel má pravdu :-)

                                      NMIra | St 12.10.2005 15:04:30

                                      4mpx je dost na 9x13,10x15,13x18 Pokud chces A4 tak je to malo :-) Takze pro bezne pouziti je to uplne dostacujici. Mimochodem i 30x40 jsem nechal udelat z 3mpx fotaku a na stenu do ramecku taky parada.

                                        NMarcel - Profil | St 12.10.2005 14:40:02

                                        Zoidberg - ® nechci rejpat, ale 4 pixely je fakt málo :-))

                                          NMichal | St 12.10.2005 13:08:40

                                          Zoidberg: máš tam překlep, "Minolta dost umí", jednu mám a nestěžuju si. :-)

                                            NZoidberg - Profil | St 12.10.2005 11:30:05

                                            Minolta dost šumí :)) Do 8 tisíc je to ale jedno. Koukej po počtu pixelů (stačí 4 - to si klidně obhájím před rejpalama :o), objektivu (zoom, makro), akumulátor/baterie AA a nakonec si najdi nějakou stránku (jestli chceš, tak pošlu na mail), kde jsou recenze a testovací fotky. Jestli se ti nechce nic hledat, tak kup Nikona nebo Canona nebo Olympus podle atributů, co jsem psal nahoře :o))) Takže to je asi nejstručnější výcuc, co jde udělat.

                                              Nahma - Profil | St 12.10.2005 7:13:49

                                              Minolta Z20