MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Změna trojháčků na wobleru

Přehodil jsem na velkém wobleru-Rapala trojháčky.Výměna těch mořských kotev za trochu drobnější a od té doby mi na toho woblera nic nejde.Do té doby ano:-(Tak přemýšlím jestli je to náhoda,nebo je tak přesně vyváženej a o pár gramů lehčí háčky můžou tak razantně změnit jeho účinnost a dělá něco při pohybu špatně?Co vy na to???

Autor diskuse: Korda
Zařazeno do: všeobecné - nástrahy, návnady, 13.8.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Filous - ® Čt 18.8.2005 8:06:53
Nechci se hádat, ale třeba na pstruhovce se smí chytat jen s 1 trojhákem, takže by ten vobler fungoval špatně?
N indy - ® St 17.8.2005 20:16:16
Některé barvy Shad Rapu 5cm mírně potapivý mají slabé háčky, vyměnuji je s háčky na 5cm Shad Rapech hlubocepotápivých, které narozdíl od větších verzí hlubocepotápivých Shad rapů neplavou, ale jdou ke dnu jak Countdowny. Po záměně háčků mají shallow runnery lepší háčky a deep runnery 5cm konečně plavou na hladině! Nechápu,proč to nedělá Rapala. Taky zkusím na těch 5cm deep runnerech ještě sundat přední trojhák, třeba to bude ještě lepší.
N Pavel Z. Út 16.8.2005 16:37:58
U všech woblerů sundávám trojhák pod bříškem a ryby na ně chytám stále a nic neobvyklého na chodu nepozoruji. Používám Rapaly hl. Taildancery.
N Korda Út 16.8.2005 0:32:38
No tak je to tady 50:50:-)Takže zkusím vrátit zpět ty mořské kotvy a uvidím:-)
N Abe Po 15.8.2005 15:38:59
tak ku*va, co to používám za cetky, nejdřív sháním info u prodejců a tam je vše naladěné k dokonalosti pouze a jen s originály a NIIIIIC jiného s tím tak dobře nespolupracuje a tady se dovídám, že taková značka a je to skoro na nic!!!!!!!!!!!!!!!!!
N rybomil - ® Po 15.8.2005 8:20:30
No coment !
N DeProfundis - ® Po 15.8.2005 7:44:27
Rozhodě náhoda! Kdyby to bylo obráceně: že dáš větší než originál, tak to zmírní agresivitu, ale takhle? Nemusíš se bát, dej tam přibližně stejnou velikost a je to.

Abe: bylo by to hezký, ale ta shoda (navržení) wobleru s trojháčkem nemá až takovej vliv jak by se mohlo zdát. Hlavně u Rapaly, kde co kus to jinej hák.
N Korda Ne 14.8.2005 23:45:18
Abe :Mě ten chod, ale připadá takměř stejný,jako z origo hákama:-(Ale možná stáčí málo a ryba na to reaguje jinak.
PV:Opravdu kvalita těch háčků je po pár záběrech o dno mizerná a to mluvím o těch obrovských mořských kotvách co na ty velké woblery dávají:-)Zkusím tam naladit Ownery.Ty se mi jako trojháky jeví v téhle velikosti dobré.Jen jestli trefím váhu:-)
N Plawer© Ne 14.8.2005 23:25:10
U wobleru hraje roly vaha hacku na chod?
N PV - ® Ne 14.8.2005 9:45:28
Korda: woblery jsou nastaveny na gramáž háčků, které tam dává výrobce. Takže bych doporučoval tam dát háčky se stejnou vahou ev. je dovážit olověným drátkem.
BTW: co se týče kvality háčků na woblerech od Rapaly, tak se nás celá řada shoduje, že jejich kvalita je často pochybná a občas je nutno je vyměnit za kvalitnější. Je to docela troufalost od tohoto poměrně renomovaného výrobce a navíc při jejich cenách. To je taky důvod, proč jsem Rapaly přestal kupovat.
N Abe So 13.8.2005 9:39:19
Dovolil bych si tvrdit, že to vliv má. Nenapsal jsi přesně typ wobleru, ale všechny woblery této značky a i všech jiných značek jsou navrženy a testovány na háčky, které jsou k nim dodávány. Sám píšeš, že do doby, než jsi provedl změnu, tak bylo vše v pořádku. Pokud máš ještě jiné takové woblery, zkus to provést aji u nich a protahni si je "pod nohama", nejprve originály, pak úpravy a už možná zjistíš rozdíly. Pokud se jedná o woblery Shad Rap, nebo Husky Jerk, tak tam bych vždy nechal originál háčky, nebo alespoň se snažil dat háčky stejné velikosti a gramáže.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | nástrahy, návnady ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareni2 + 1 ZDARMA

Za 245
Nash Strawberry Crush boilies 18mm 1kg Akce 2+1 zdarma

akce, rybareniWoblery a gumy Strike PRO

Jedinečné vláčecí nástrahy , nyní skladem na prodejně

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Krádež rybářského vybavení -...

Někdo mi ukradl ze sklepa obal na pruty Fox Evolution s dvěma pruty Leon Hoogendijk Basic Instinct 12ft a dvěma navijáky Shimano Baitrunner 6500b s navinutým žíhaným červenožlutým vlascem. Kdyby jste...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...