- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Petice pro ostatní ryby nejen pro kapra
Co takhle zkusit stvořit petici pro zavedení horní míry u dalších ryb. Ale potřeboval bych s tím pomoci, takže se obracím na Vás ostatní spolubojovníky. Jaké druhy vybrat, jakou jim stanovit horní míru? Zkusme to za to nic nedáme a uvidíme co to přinese. Nikoho nenutím jen žádám.
Autor diskuse: Bulk - Profil , 25.6.2005 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nxycht - Profil | So 25.6.2005 14:21:13
matrix: jo takhle...ty jako těm co chtějí ryby brát bys vyhradil 1/15 revírů jo? :-)
Nxycht - Profil | So 25.6.2005 14:20:31
matrix: no to jo,ale já ryby taky občas beru a jako masař si nepřipadam :-) přesto, že ryby chytam pro zábavu tak občas nějakou pozvu k nám domu :-)))
Nmatrix | So 25.6.2005 13:26:12
xycht:aha:o)
Aby meli dedci kde masarit aby dali pokoj, protoze kdyby bylo C§R vsude tak by se furt hadali atd.....Lepsi predchazet rizuku nez se zacnou bourit:-)
Vokoun:A jak se sraz povedl???Ja bohuzel nemohl pac me rekl tata ze budem neco delat ze nemuzu a stejne jsme nic nedelali:(
Aby meli dedci kde masarit aby dali pokoj, protoze kdyby bylo C§R vsude tak by se furt hadali atd.....Lepsi predchazet rizuku nez se zacnou bourit:-)
Vokoun:A jak se sraz povedl???Ja bohuzel nemohl pac me rekl tata ze budem neco delat ze nemuzu a stejne jsme nic nedelali:(
Nxycht - Profil | So 25.6.2005 13:14:28
matrix: no zajímá mě důvod proč zavést CaR na 14ti revírech z 15ti :-)
Nmatrix | So 25.6.2005 13:03:58
xycht:Ceho???
"akorat nevim jestli by se to prosadilo aspon castecne" toho???
No nevim jak by se k tomu stavili na svaze-napr. u me v organizaci bych se klidne vsadil ze bych pro tuhle vec byl jediny:( Nechci nekoho urazit ale ty stary dedky k tomu nepresvedcis ani kdybys jim za to platil(mylsim dedky masare)Myslim ze se k nikomu na MRKu nevztahuje
"akorat nevim jestli by se to prosadilo aspon castecne" toho???
No nevim jak by se k tomu stavili na svaze-napr. u me v organizaci bych se klidne vsadil ze bych pro tuhle vec byl jediny:( Nechci nekoho urazit ale ty stary dedky k tomu nepresvedcis ani kdybys jim za to platil(mylsim dedky masare)Myslim ze se k nikomu na MRKu nevztahuje
Nmatrix | So 25.6.2005 12:39:19
Ja bych udelal 14 z 15 reviru C§R a byl by pokoj:o)
Jinak jsem pro tuto vec na 100% akorat nevim jestli by se to prosadilo aspon castecne
Jinak jsem pro tuto vec na 100% akorat nevim jestli by se to prosadilo aspon castecne
NPvl - Profil | So 25.6.2005 12:33:49
MrKos: Jak píšeš o několika desítkách tisíc "rybářů" ,že neznají MRK by až zas tak nevadilo, ale to ostatní je dost velký problém . Jinak s horní mírou souhlasím . 15- 25 cm jak u čeho .
NMrKos - Profil | So 25.6.2005 12:09:19
all: Vytvořit takovou petici a především potom významově ji dotáhnout do konce ( i když třeba jen její část ) je takřka nemožné... Pořád bohužel tu máme několik desítek tisíc masařů kteří jednak neví co je to MRK ani nic podobného, dále neví co je to mírovou rybu vrátit vodě a v poslední řadě považují rybu kromě pouhého masa také za možný zdroj určitého příjmu ( stylu "přece se ta povolenka musí vyplatit " ) a bohužel tito lidé jsou prolezlí i do funkcí MO a celého MRS .. o ČRS nevím.. neznám ale asi je to podobné.. A proti takovým sebeobsáhlejší petice je slabou zbraní...
Ale jinak horní míry bych považoval za rozumné někde na hranici o 20cm vyšší než jsou stanovené minimální... to by mohlo být dostačující pro plnění mražáků a přitom spousta slušných ryb by dostala šanci na přežití.. a to se týká třeba i dravců... u salmonidů by se dalo polemizovat...
Ale jinak horní míry bych považoval za rozumné někde na hranici o 20cm vyšší než jsou stanovené minimální... to by mohlo být dostačující pro plnění mražáků a přitom spousta slušných ryb by dostala šanci na přežití.. a to se týká třeba i dravců... u salmonidů by se dalo polemizovat...
NMrKos - Profil | So 25.6.2005 11:57:18
Vokoun: Tvoje horní míry jsou postaveny níže než stanovené nejmenší míry... Dokázal by jsi mi vysvětlit jaký potom budou mít obojí význam? Asi jsem natvrdlý a nejde mi to do hlavy....
NMIra | So 25.6.2005 10:49:16
Mel-li bych to vzit do dusledku, tak by se pak i dal zavest koeficient hodnoty jednoho cm ryby daneho druhu na danem reviru. Takze by se dal chranit urcity druh v urcitem reviru.
Napr.: mam prideleno pri koupi listku 500 bodu. Chytim na reviru X uhore s koef. 2 a delkou 60, tak se mi odecte 120b. Na reviru Y ma uhor koef 1, tak se odecte 60. Takze si clovek rozmysli, jestli nejit radeji na Y na uhore.
Kazda ryba by mela bodove minimum. Tim by se uprednostnilo odnaseni mensich ryb nebo jedne velke na ukor vice mensich - coz si myslim ze je rozumne. No asi to uz je moc velka fantasmagorie co? :-)
Napr.: mam prideleno pri koupi listku 500 bodu. Chytim na reviru X uhore s koef. 2 a delkou 60, tak se mi odecte 120b. Na reviru Y ma uhor koef 1, tak se odecte 60. Takze si clovek rozmysli, jestli nejit radeji na Y na uhore.
Kazda ryba by mela bodove minimum. Tim by se uprednostnilo odnaseni mensich ryb nebo jedne velke na ukor vice mensich - coz si myslim ze je rozumne. No asi to uz je moc velka fantasmagorie co? :-)
NMIra | So 25.6.2005 10:41:33
Podle me by uplne stacila horni hranice poctu odnesenych ryb urciteho druhu za rok. Napr: 1x sumec, 5x candat, 5x stika atd atd.
Tim by clovek zvazil jestli ma zrovna tu konkretni rybu vzit nebo pockat na jinou prilezitost.
Mozna by se pak nemuseli delat ani zadne denni limity.....
Tim by clovek zvazil jestli ma zrovna tu konkretni rybu vzit nebo pockat na jinou prilezitost.
Mozna by se pak nemuseli delat ani zadne denni limity.....
NMIra | So 25.6.2005 10:30:32
Dyt si ty horni miry klidne dodrzujte - nemusi to byt formou zakazku :-) jestli by se nejak plosně prosadilo zavedeni hornich měr u ryb, tak pochybuji ze u cejna,okouna,lina a ostatnich by to nekdo dodrzel. Akorat by se to nepsalo do ulovkace - spousta lidi chytne nejakou velkou rybu jednou do roka a rado by si ji nechalo (zpravidla miva mene kosti...... :-) Cely rok ostatni ryby pousti, ale tuhle zrovna proste chce. Napriklad ja z casovych duvodu chodim k vode 1-2x do mesice a neco vetsiho chytim jednou za 2 roky. Nic domu netaham, ale treba 80 candata proste vemu.
NPlawer© | So 25.6.2005 10:27:31
Souhlasim si rybařem ja bych dodal plotice 30cm, tloušt 45cm, jesen 40cm, proudnik 20cm, amur 70cm, úhoř 60cm, podoustev 40cm ostroretka 40cm.
Nrybar | So 25.6.2005 9:51:01
Jsem 100 procentně pro.
Návrh: sumec 150
štika 80
lín 40
bolen 75
okoun 35
cejn v. 50
karas 40
candát 70- jen při chycení na vláčku bo zažraný většinou zemře
pstruh 40
lipan 35
perlín 30
...atd další druhy si dodělejte....)
PS: Jestli to prosadíte, tak u mně máta flašku čeho chcete!
Návrh: sumec 150
štika 80
lín 40
bolen 75
okoun 35
cejn v. 50
karas 40
candát 70- jen při chycení na vláčku bo zažraný většinou zemře
pstruh 40
lipan 35
perlín 30
...atd další druhy si dodělejte....)
PS: Jestli to prosadíte, tak u mně máta flašku čeho chcete!
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











