MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybolov u moře ve Francii

V první půlce srpna se chystáme s manželkou do Provance(jižní Francie). Při té příležitosti bych sebou vzal i vláčák a zkusil to tam trochu na pobřeží povodit. Máte tam někdo nějakou zkušenost? Je potřeba povolenka, nebo není? Když, tak za kolik? Podle situace a času si to možná ještě střihnem do Normandia a Bretaně, kde mně to táhne hlavně a jen kvůli tomu, že si myslím, že na tomhle pobřeží, které je hodně skalnaté se musí určitě něco chytit.

Autor diskuse: Tomas ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 17.5.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N čolkař Čt 19.5.2005 19:04:53
Jehlice se dají chytat na žížalu vláčenou na povrchu s bombardou,chce to menší hodně ostrý háčky,kmen od 0,18 do 0,22,návazec 0,14-0,18 podle toho jak daleko s jak těžkou bombardou musíš házet aby jsi dohodil někam ke skaliskům,kolem kterejch šmejděj.Někdy jdou i na plavačku s předváženým splávkem a bez zátěže nebo na propad.Nezapomeň si polarizačky,je to docela adrenalin je pozororvat jak se ženou za žížalu a zdálky skáčou ve snaze ji dohnat.Lepší než přívlačák je na tohle je 4-5m tužší boloňka kterou využiješ i na plavačku anebo hodně tvrdá mačka,ale takovejch který by zvládly bombardu 50 gr. moc není.
N Tomas - ® Čt 19.5.2005 18:37:20
Pokud ještě někdo něco víte, tak pls sem s tím.
N Tomas - ® Čt 19.5.2005 18:36:43
Děkuji za poznatky. Na četníky se podívám, ale přímo na místě na tu jejich stanici. Prý je naprosto stejná jako ve filmu a je to nejfotografovanější objekt Francie. Teď vylezlo z manželky, že už tam byla(to jsme se ještě neznali), ale celou dobu jim lilo. Jsme spolu už docela dlouho, ale tohle jsem nevěděl. Tu Provence si vybrala ona, takže v duchu hesla "pachatel se vrací na místo činu". Asi sebou vemu jen vláčák a nástrahy a budu se holt hodně snažit a chodit. Co šaríci, jsou tam taky? To by mohlo bejt zajímavý povodit si nějakýho. Nejspíš by mi to ale rychle upižlal. Dovolená to bude v kočovném stylu, takže se zdržíme tam kde se nám bude líbit a pak zase přeun na jin¨ý pěkný místo. Tím by se šance na úlovek měla zvýšit.
N Kobra - ® St 18.5.2005 17:55:41
na povolence jsem našel odkaz na jejich stránky ale bohužel pouze francouzsky www.unpf.fr
N V.K. - ® St 18.5.2005 13:50:38
Tomáši, klidně si vezmi i plavačkový teleskop 3-4m, protože na plavanou tam chytá většina lidí.Já osobně jsem si vzal teleskop 2,5m a pak jsem litoval, když jsem viděl, že se tam chytá jako u nás.Byl jsem připravený na položenou s olůvkem, ze kterého trčí dráty, aby se neposouvalo po dně.Nakonec jsem dokupoval malé háčky a splávky.No a chytal jsem na těsto uhňácané z bagety.Nejčastější úlovek pražma(nej asi 20cm), ale viděl jsem i cípaly a jehlice.A taky jsem viděl fregatu francouzského námořnictva, což byl zážitek...Pobřeží je v pohodě.Pláže jsou rozdělované vlnolamy a místní chytají právě z nich.Teď už jenom zbývá popřát-užij si to!!!!!!!!!!!!!!!!!!
N G.Moolis - ® St 18.5.2005 9:13:14
Tomas: Pust si Četníky, získáš o místní krajině docela přehled. A bacha na rybáře, co lejou olej do sebe místo do navijáku. To nejsou pravý rybáři. Skály tam jsou, v jednom malým přítoku jsem chytil úhoře do sítě na motýly.
N Kobra - ® Út 17.5.2005 23:14:35
ještě snad že povolenka se dá koupit v každém obchodě s ryb.potřebami.taky je dobré hodit řeč s místními.já zkoušel chytat na jezerech na bojlis a ono to tam šlo jen na červy.
N Tomas - ® Út 17.5.2005 23:14:16
Takže moře je bez poplatku a za 35Eur můžu i na pevnině?
V.K. Co jsi čudlařil? Je tam moře pozvolné, nebo se tam dají najít nějaký skaliska s hloubkou hned u břehu?
N V.K. - ® Út 17.5.2005 23:05:57
Tomas:V roce 2000 jsem byl v Mentonu-je to na hranicích s Itálií-na moře nebyla povolenka třeba.Normálně jsem čudlařil, protože moje příprava byla ovlivněná pořady na Spektru.Ale byl jsem spokojený i tak.Snahu o přívlač jsem pozoroval u místních, úspěchy jsem žádné neregistroval.Je fakt, že jsem pozoroval málo...
N Kobra - ® Út 17.5.2005 23:05:10
zkoušel jsem oceán kousek pod Bordeaux a nic moc.Ale řeky jsou tak docela super.Povolenka na 3 týdny na celou jižní část Francie cca 35 eur.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniHáčky na candáty - AKCE!

Za 22
Série velmi účinných „candátových“ háčků pro lov candátů na mrtvou nebo živou rybku.

akce, rybareniAkce na naviják Daiwa

Za 8.225
Navijáky Daiwa Luvias 2500 jsou nezbytnou součástí na ultra lehkou přívlač, kterou především preferují ligový závodníci v přívlači. Tyto navijáky samozřejmně lze použít na lov feederem a plavanou, kde plavačkáři ocení váhu navijáku, kdy prut drží v ruce.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Braunstar s.p. Rybářské potřeby - Braunstar s.p.

Ústí nad Labem, Moskevská 44