MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybolov u moře ve Francii

V první půlce srpna se chystáme s manželkou do Provance(jižní Francie). Při té příležitosti bych sebou vzal i vláčák a zkusil to tam trochu na pobřeží povodit. Máte tam někdo nějakou zkušenost? Je potřeba povolenka, nebo není? Když, tak za kolik? Podle situace a času si to možná ještě střihnem do Normandia a Bretaně, kde mně to táhne hlavně a jen kvůli tomu, že si myslím, že na tomhle pobřeží, které je hodně skalnaté se musí určitě něco chytit.

Autor diskuse: Tomas ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 17.5.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N čolkař Čt 19.5.2005 19:04:53
Jehlice se dají chytat na žížalu vláčenou na povrchu s bombardou,chce to menší hodně ostrý háčky,kmen od 0,18 do 0,22,návazec 0,14-0,18 podle toho jak daleko s jak těžkou bombardou musíš házet aby jsi dohodil někam ke skaliskům,kolem kterejch šmejděj.Někdy jdou i na plavačku s předváženým splávkem a bez zátěže nebo na propad.Nezapomeň si polarizačky,je to docela adrenalin je pozororvat jak se ženou za žížalu a zdálky skáčou ve snaze ji dohnat.Lepší než přívlačák je na tohle je 4-5m tužší boloňka kterou využiješ i na plavačku anebo hodně tvrdá mačka,ale takovejch který by zvládly bombardu 50 gr. moc není.
N Tomas - ® Čt 19.5.2005 18:37:20
Pokud ještě někdo něco víte, tak pls sem s tím.
N Tomas - ® Čt 19.5.2005 18:36:43
Děkuji za poznatky. Na četníky se podívám, ale přímo na místě na tu jejich stanici. Prý je naprosto stejná jako ve filmu a je to nejfotografovanější objekt Francie. Teď vylezlo z manželky, že už tam byla(to jsme se ještě neznali), ale celou dobu jim lilo. Jsme spolu už docela dlouho, ale tohle jsem nevěděl. Tu Provence si vybrala ona, takže v duchu hesla "pachatel se vrací na místo činu". Asi sebou vemu jen vláčák a nástrahy a budu se holt hodně snažit a chodit. Co šaríci, jsou tam taky? To by mohlo bejt zajímavý povodit si nějakýho. Nejspíš by mi to ale rychle upižlal. Dovolená to bude v kočovném stylu, takže se zdržíme tam kde se nám bude líbit a pak zase přeun na jin¨ý pěkný místo. Tím by se šance na úlovek měla zvýšit.
N Kobra - ® St 18.5.2005 17:55:41
na povolence jsem našel odkaz na jejich stránky ale bohužel pouze francouzsky www.unpf.fr
N V.K. - ® St 18.5.2005 13:50:38
Tomáši, klidně si vezmi i plavačkový teleskop 3-4m, protože na plavanou tam chytá většina lidí.Já osobně jsem si vzal teleskop 2,5m a pak jsem litoval, když jsem viděl, že se tam chytá jako u nás.Byl jsem připravený na položenou s olůvkem, ze kterého trčí dráty, aby se neposouvalo po dně.Nakonec jsem dokupoval malé háčky a splávky.No a chytal jsem na těsto uhňácané z bagety.Nejčastější úlovek pražma(nej asi 20cm), ale viděl jsem i cípaly a jehlice.A taky jsem viděl fregatu francouzského námořnictva, což byl zážitek...Pobřeží je v pohodě.Pláže jsou rozdělované vlnolamy a místní chytají právě z nich.Teď už jenom zbývá popřát-užij si to!!!!!!!!!!!!!!!!!!
N G.Moolis - ® St 18.5.2005 9:13:14
Tomas: Pust si Četníky, získáš o místní krajině docela přehled. A bacha na rybáře, co lejou olej do sebe místo do navijáku. To nejsou pravý rybáři. Skály tam jsou, v jednom malým přítoku jsem chytil úhoře do sítě na motýly.
N Kobra - ® Út 17.5.2005 23:14:35
ještě snad že povolenka se dá koupit v každém obchodě s ryb.potřebami.taky je dobré hodit řeč s místními.já zkoušel chytat na jezerech na bojlis a ono to tam šlo jen na červy.
N Tomas - ® Út 17.5.2005 23:14:16
Takže moře je bez poplatku a za 35Eur můžu i na pevnině?
V.K. Co jsi čudlařil? Je tam moře pozvolné, nebo se tam dají najít nějaký skaliska s hloubkou hned u břehu?
N V.K. - ® Út 17.5.2005 23:05:57
Tomas:V roce 2000 jsem byl v Mentonu-je to na hranicích s Itálií-na moře nebyla povolenka třeba.Normálně jsem čudlařil, protože moje příprava byla ovlivněná pořady na Spektru.Ale byl jsem spokojený i tak.Snahu o přívlač jsem pozoroval u místních, úspěchy jsem žádné neregistroval.Je fakt, že jsem pozoroval málo...
N Kobra - ® Út 17.5.2005 23:05:10
zkoušel jsem oceán kousek pod Bordeaux a nic moc.Ale řeky jsou tak docela super.Povolenka na 3 týdny na celou jižní část Francie cca 35 eur.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox - Rybářské křeslo R3 Camo Chair

Za 4050
fox - rybářské křeslo r3 camo chair


akce, rybareniVyužijt až 30% sníženi ceny u výrobků Flajzar

Dodáme do 24 hodin a bez poštovného.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...