- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Předvnaďování
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPetrson - Profil | Ne 17.4.2005 14:58:52
Nmirmen - Profil | Ne 17.4.2005 14:48:20
Nepřesvědčuju Tě, aby jsi měnil své názory. Zřejmě kapři dali přednost menší námaze. Možná bych dal raději bojlinu nade dno nebo zkusil o trochu výraznější dip.
NRadek Ch. | Ne 17.4.2005 14:38:15
NMilda | Ne 17.4.2005 13:29:55
Nmirmen - Profil | Ne 17.4.2005 13:10:17
Ryba se prostě ve svém prostředí vyzná.
A k článkům - větší důvěru dám spíše autorovi, který se tím profesně dlouhodobě zabývá ( např.zmíněné feromony) než zkušenému lovci, který bude uvádět, že bahno překryje původní vůni a chuť návnady (nástrahy) tak, že ji ryba nebude schopna najít.
Kdysi jsem si myslel, že vnadit do bahna smysl nemá právě z důvodu, že ryba tam nástrahu najde jen velice obtížně, a dokonce jsem se na základě tohoto "předsudku" takovým místům dlouho vyhýbal. Jeden známý z VŠ, obor zoo, který trochu "čuchnul" i k rybařině, mne z toho vyvedl.Před časem jsme nad tím ( chování ryb, migrační cesty, vůně, orientace ryby) strávili nějakou hodinku pokecu na rybách. Škoda, že na net nechodí a nemůže své zkušenosti a argumenty podat určitě na určitě mnohem vyšší úrovni než já.
Milda : osobně taky vnadím raději na pevnější podklad, ale někdy není zbytí ( při chytání v oknech stulíkového porostu) a návnada jde na nános hluboký třebas 20-40 cm.Teď už i na taková místa občas zajdu s velkým partiklem (10-30 zrn).
NMilda | Ne 17.4.2005 12:58:25
NRadek Ch. | Ne 17.4.2005 12:50:19
Na jedně straně píšeš o odborném článku v Rybářství a na druhé zase o nesmyslech opakujících se v nějakých časopisech. To musíš mít fakt na základě osobních zkušeností - jinak si to neumím vysvětlit - to tvé přesvědčení. Jinak nic ve zlém, není to osobní útok, jen takové zamyšlení
NPetrson - Profil | Ne 17.4.2005 12:28:12
Nmirmen - Profil | Ne 17.4.2005 11:29:54
Proč by asi cejni i kapři byli schopni rýt v bahně a dolovat patentky a celou řadu dalších vodních zvířátek i z hloubky několika cm??
I kdyby do potravy "nasáklo" 99% "bahnité vůně", tak to zbývající 1% je pro orientaci víc než dost.
Vždyť některé ryby dokáží rozpoznat potravu-kořist na základě toho, že například rybka , která pluje, tak ztrácí pár molekul z povrchu slizu na svém těle a dravec podle toho i poslepu dokáže zjistit, že strava je několik metrů od něj.
A o čichu ryb svědčí například i odborný článek zveřejněný v čas.Rybářství před cca 2-3 roky na téma "poplašné feromony".
To, že někomu nesesbíral kapr návnadu položenou na bahnitém, zakrmeném místě, to ještě neznamená, že ji nezaregistroval.
A pokud si to "renomovaný lovec laicky zdůvodnil přebitím vůně nástrahy bahnem", a po něm to opakují v mnoha časopisech a publikacích, tak to ještě neznamená, že se to zakládá na racionálním základě.
V rybařině koluje spousta mýtů a zažitých zvyklostí,polopravd , bludů.
Koneckonců - pokud návnada bude ležet déle, tak co se s ní stane? Bude se rozkládat? Co ji bude rozkládat? Bakterie? Budou vznikat nějaké produkty rozkladu? Budou mít nějaký "vonný efekt"? Bude i rozkládající se návnada pro obyvatele vodního světa přijatelná? Bude jim způsobovat nějaké trávící potíže?
Nmirmen - Profil | So 16.4.2005 16:46:09
Nkarelc - Profil | So 16.4.2005 5:51:52
:-))))))))))))
Korda, Pacovský: pánové, to chce klid. Však pokud bude zadavatel chtít, tak smázne, co se mu nehodí do krámu.
PETR CH: předvnaďovat, dokud se na to ryby nenaučí, pokud to ale už trvá dýl a je to bez patřičné odezvy, změnil bych návnadu. Nevidím rozdíl mezi kuku a bobem, pokud mi jde o kapříky "normální" velikosti. Čiže, pokud dobře reagují na kuku, neměnil bych návnadu.
K tomu línovi - přijde mi, že vnadit cíleně na líny se ve vodě zarybněné hojně bílou rybou (většina vod) nedá. Je lepší šoulačka a najít lína někde u rákosí či kam to chodí líni na oběd.
Nbrach - Profil | So 16.4.2005 5:30:18
NKorda | Pá 15.4.2005 17:15:46
Brach:No teda od tebe bych takovou duchaplnou diskusi nečekal:-)))))
NPacovský J., | Pá 15.4.2005 16:37:52
Nbrach - Profil | Pá 15.4.2005 15:21:34
Jednou jsme šli z fotbálku pěkně propocení, špinaví a neumytí do hospody (budiž nám odpuštěno, byli jsme mladí) a servírka, která nám nosilo pivo, se okolo nás neustále omotala - po půlnoci z ní vylezlo, že jí moc pěkně voníme. Nepodsunujme proto studenokrevným obratlovcům nějaké vyjímečné vlastnosti. (Ano, věda je věda:-)
Tomad - nemusím smrdět jako růžička, ale mohu vonět jako zpocenej chlap.
Takže...?
Ntomad - Profil | Pá 15.4.2005 14:58:06
Nbrach - Profil | Pá 15.4.2005 13:48:49
Nbrach - Profil | Pá 15.4.2005 13:44:57
Vnadím podle druhů ryb. Dokonce jsem vnadil i na lejny hrstičkou hnojáků a po 4-5-ti dnech jsem byl docela úspěšnej.
Na kapra hrách, kuku a pár koulí šrotu (všehochuť). Na šrot se nátáhne droboť a po ní přijede kapr. První den jsem vnadil tak v 15 druhý den v 16 hodin. Za 4-5 dní jsem okolo 19 prohodil kuku a hrách (hodně málo) a záběry i ryby byly.
Vnadit jsem přestal, protože v našem revíru si jdu k vodě skutečně (jako dědek) odpočinout a ne pracovat:-). Na větších vodách to je samozřejmě jiné. Tam vnadím, až se ze mně hulí. Na Rozkoši jsem denně pozoroval kluka, který chytal týden u děličky na velké. Měl s sebou 2 kbelíky mrňavých vařených brambor, u kterých oloupal proužek slupky = koblížek. Po děličce šel asi 60 metrů, tam naházel tyto brambory asi 20m od břehu. Ke konci týdne mu chodily kapři od 60-ti do 80-ti cm. Zajímavé...
NBulk - Profil | Pá 15.4.2005 13:35:04
Nbrach - Profil | Pá 15.4.2005 13:31:41
NBulk - Profil | Pá 15.4.2005 13:27:09
Nbrach - Profil | Pá 15.4.2005 13:25:16
Pak je tu ještě přísloví o potrefené huse, ale to se tě netýká:-D
Nbrach - Profil | Pá 15.4.2005 13:20:16
Jó, budeme muset vydláždit kaprům rybník:-)))))
NBulk - Profil | Pá 15.4.2005 12:58:00
Nbrach - Profil | Pá 15.4.2005 12:33:35
Logicky uvažováno - kapr sbírá potravu ze dna (z bahna), takže mu je ukradené, jestli potrava smrdí bahnem...
(Přehánění je také lidskou vlastností - kolikrát se člověk musí usmát, jaké novoty se tady probírají - taky jednu poskytnu, např.: Naklíčený hrášek - nevadí rybě klíček, který vyčnívá? Přece ji překáží při polykání! ).
NBulk - Profil | Pá 15.4.2005 9:28:23
Ntomad - Profil | Pá 15.4.2005 9:17:40
NBulk - Profil | Pá 15.4.2005 9:15:38
Ntomad - Profil | Pá 15.4.2005 9:12:52
NBulk - Profil | Pá 15.4.2005 9:09:30
Ntomad - Profil | Pá 15.4.2005 9:05:49
Nm.kindl - Profil | Pá 15.4.2005 8:09:14
NPETR CH. | Pá 15.4.2005 7:56:01
Nkaprhans - Profil | Čt 14.4.2005 22:34:21
NMilda | Čt 14.4.2005 18:37:04
Nraduch | Čt 14.4.2005 12:01:53
Ntomad - Profil | Čt 14.4.2005 9:41:10
NŠuli - Profil | Čt 14.4.2005 7:25:24
Kde to žije - kaprařina
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8058
PoNLabe fishing store 18
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNKyjský rybník, Džbán 50904
PoNKrátkodobá kaprařina x 9912
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











