- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
LT baits zkušenosti
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
14x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NSlavíček - Profil | Pá 19.12.2025 5:59:45
Nsisel62 - Profil | Čt 18.12.2025 23:33:56
Pokaždé si říkám, neber to drahé, neber to drahé nebo se z toho zblázníš. Ale je to marné, je to marné, je to marné 🤣🤣🤣🤣
Nmaximotak - Profil | Čt 18.12.2025 20:07:31
kazdopadne je fajn si tu precist - pro zmenu - validni info primo od zdroje, navic se strizlivym pohledem na vec, takze diky!
tedy ne, ze by se na MRKu neobjevovaly podobne rozumne nazory a informace, ktere se kompletne nemijeji s realitou (jako tak oblibena teze, ze starsi blanky prutu jsou lepsi, nez nove, "osizene" - treba...) :)
ale teorie spiknuti byla pro lidi vzdycky lakava (a urcite natury halt maji sklon je videt vsude, jen ne tam, kde skutecne jsou)
Nwirgil ml. - Profil | Čt 18.12.2025 19:34:01
Jsou Boilies které mají více rybích mouček , různých extraktů proteinů a tak dále téměř do nekonečna . Věřte nevěřte jako velkovýrobce nejste alespoň dle mého názoru udělat dražší Boilies než 300 Max 500,- a to bude složeno ze dvou nejdražších surovin a vajec i tak se přikláním k těm 300,- běžně prodávané komerční koule budou u poctivého výrobce stát do 100,- / 150,- Max v surovině .
Pak jsou další náklady spojené s prodejem ( obaly , reklamy ) a hlavně marže obchodů !
Takže abych to specifikoval uvedu PŘÍKLAD : udělám Boilies kde nebude žádná rybí moučka , dám tam esenci, trošku kupříkladu syrovátky ( protein ) dám tomu esenci a nápis premium …. A už kupujete premiovku .
Je to prostě jen označení něčeho “lepšího nebo dražšího” než výrobce jinak prodává . Třeba u LT baits máte 5 kg balení jak všichni říkají “Krmáky” a pak menší dražší balení kde je více dražších složek a to je prostě premiovka .
Nesoustředil bych se na název a označení ale na dobu rozpadu a zaměření rybolovu ( aktivní položená / trofeje )
Jak si kdo označí koule už je na každém prodejci a jedná se jen o marketing .
Lidi jsou dneska zmagořený reklamou a byl jsem dříve také to mi věřte.
Také se uvádí hele ten to šidí a tohle už neni co dřív atd. Osobně si nemyslím že by Nikl , Kučera nebo někdo jiný něco “ojebával” většinou jde jen o to že někde dojde zdroj nějaké suroviny a tak se nahradí jinou. Jak jsem již psal nachytá vám vše akorát ne vždy . Někdy chtějí malé průměry , někdy velké , někdy sladké , někdy maso atd …
Doufám , že jsem odpověděl dostatečně 😊✌
NGrasel - Profil | Čt 18.12.2025 18:29:23
NMatx - Profil | Čt 18.12.2025 17:47:24
Nwirgil ml. - Profil | Čt 18.12.2025 9:47:45
Jako majitel značky LT baits a tvůrce receptur to malinko rozvedu.
V první řadě je těžké udělat Boilies které nefunguje !
Prakticky jakékoliv Boilies které bude vyrobeno z běžně dostupných surovin vám prostě nachytá ryby.
V první řadě záleží na rybáři a jeho zkušenostech a to ať už co se týká lokace ryb, nebo zacházení s boiliesem jako takovým.
Rozhodně je dobré si uvědomit co vlastě chci : chci aktivní lov na pár hodin pak je vhodné krmit (pokud vůbec ) menší množství a nejlépe jemné složky , nejlépe jen s pomocí pva a zároveň použít vhodné Boilies a to buď samotnou pop up nástrahu, nebo aktivní Boilies ( atraktivní nástraha která je buď to rychle rozpustná, nebo kupříkladu zadipovaná , či zaboosterovaná ) a nejlépe si ještě předem předkrmit lovné místo .
Pokud je v plánu delší výprava pak je většinou dobré místo “nastartovat” kdo není lenivý uvaří si partikl, kdo lenivý je koupí si levné Boilies které má ještě výhodu v tom, že jej lze kobrovat, či zatraktivnit kupříkladu boostery . První zákrm je ideální 100% tímto způsobem, dále pak začít postupně kombinovat s dražším Boilies s větším obsahem živočišných mouček, které pak při krmení procentuálně navyšujeme . A samozřejmě sledovat jak ryba reaguje, podle toho vše přizpůsobit.
Boilies jako takový :
Za LT baits to rozvedu blíže, recepturu ostatních výrobců neznám, ale jelikož o tom evidentně něco málo asi vědět budu , věřte že vzhledem k ceně bude největším rozdílem hrubost směsi.
5 kg balení :
Extreme Strawberry a Top Crab
Základem celého Boilies není rozhodně strouhanka jak tady píše kolega ( což je mimochodem škoda, jelikož je to výborná surovina ! ) každopádně základ tvoří partikl.
Proč? Je to jednoduché , za prvé ho ryby milují , za druhé cenová dostupnost a stravitelnost. Takže řepka, kukuřice , pšenice a na zakázku vyrobená směs , která obsahuje rybí moučku ( ano velmi malé procento ) vytamíny , minerály , sojový bob , pšeničné klícky a tak dále .
Pak samozřejmě barvivo a esence .
To je hlavní základ . A světe div se za pár korun máte skvěle funkční Boilies.
U LT baits je pak ještě Boilies Halibut & Banana a i-Squid , kde je základ totožný viz výše plus přidaná hodnota : sušená krev, další větší podíl rybí moučky , vodní řasy a kupříkladu u Boilies i-Squid opravdu vysoká dávka čerstvých vajec takže tady máte defacto prémiové Boilies které vydrží dlouho ve vodě a nestojí nesmysl.
Snad jsem vše dostatečně objasnil 😊
Ps: rybí moučka nemá s rozpadem Boilies nic společného , to je záležitost primárně použitého množství pojiva jako jsou vejce a lepek .
Petrův zdar ať vám to jezdí 😉✌
Nkura11 - Profil | Po 15.12.2025 22:30:16
NDanda05 - Profil | Po 15.12.2025 19:43:29
Nkura11 - Profil | Po 15.12.2025 15:25:06
Nkura11 - Profil | Po 15.12.2025 15:22:28
NP3 - Profil | Po 15.12.2025 14:09:01
NDanda05 - Profil | Ne 14.12.2025 22:13:24
NP3 - Profil | Ne 14.12.2025 20:49:30
Nmetal - Profil | Pá 12.12.2025 18:24:02
NLálos - Profil | Pá 12.12.2025 17:50:56
NOlda1047 - Profil | Ne 2.11.2025 18:10:12
Nmetal - Profil | Ne 2.11.2025 16:56:36
NChaddevil - Profil | Ne 2.11.2025 14:06:39
NGrasel - Profil | Ne 2.11.2025 13:11:59
Každopádně velká řeka má svá specifika, ale pár kilo zkusím.
NChaddevil - Profil | Ne 2.11.2025 13:06:55
NGrasel - Profil | So 1.11.2025 16:25:45
NMaxa009 - Profil | Čt 30.10.2025 22:27:33
NChaddevil - Profil | Čt 30.10.2025 8:03:03
Čtenáři této diskuse také sledují
NKrátkodobá kaprařina x9972
NKaprařský top vercajk3167
NMenší výrobci boilies, výběr143
NCcMoore a vše kolem něj3769
NBoilies Jet Fish a vše okolo246
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NAvid Carp - recenze348
NTaktika při chytání na boilies136
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
Kde to žije - kaprařina
10:10NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5338
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:49NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8061
8:29NKrátkodobá kaprařina x 9972
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













