Protékající bivak Delphin

Zdravím, na poslední výpravě se mi stalo že mi při větším dešti protekal bivak. Má s tim někdo zkušenosti?
Autor diskuse: kubikula - Profil , 24.7.2024 kaprařina - náčiní, doplňky

NPindˇa - Profil | St 31.7.2024 21:37:56

Creature fiends >> Tady máš článek o prani a sušení membrány, jasně, že sušičkou, která to umí, je to dost dlouhý tak si pop cornu nadělej víc.
https://8a.cz/8academy/jak-prat-bundu-s-membranou#ususte

    NHonza58 - Profil | St 31.7.2024 21:32:19

    kater1 >> No,mám takové tušení,že dotyčný po přečtení první stránky diskuse přemýšlel jak ten dotaz smazat a drbal si hlavu,že ho to vůbec napadlo se ptát.

      NCreature fiends - Profil | St 31.7.2024 21:22:28

      Byvaky, broli, membrány v sušičce, goretex co nedýchá... Hoši vydržte, jdu si jen pro pop corn 😎🍿

        Nkater1 - Profil | St 31.7.2024 20:19:51

        Honza58 >> Ako môžme poradiť, keď dotyčný sa už neráčil ozvať , nevieme aký má model,či mu zateká cez švi , aký ho má starý a či ho nemal nakoniec moc orosený zvnútra, keď bolo vlhko a teplo.Vešteckú guľu tu asi nikto z nás nemá.

          Njeden3 - Profil | St 31.7.2024 18:07:56

          Erva >> tak dnes už většina sušiček má speciální program na sušení technického oblečení, pak nehrozí poškození

            NHonza58 - Profil | St 31.7.2024 18:01:59

            74 příspěvků,ale nikdo neporadil:-) To má fakt cenu:-))))

              NErva - Profil | St 31.7.2024 17:30:01

              jeden3 - Ano přesně , tak , nebo může pomoct i fén , pokud není po ruce sušička , jen pokud se to přežene z vyšší teplotou ,tak je po membráně , kor když je membrána na bázi teflonu

                NDodo677 - Profil | St 31.7.2024 8:46:57

                rybomil >> ....v kšeftě se švindlu říká marketing nebo výrobní tolerance. A dělá to naprosto každé. Bylo by dobrý vědět v čem konkrétně mají šmelit. Já to mám tak že to zkusím a buď to je ok a nebo to dál neberu. Osobně nemám od jedné firmy asi víc jak 3-4 věci. Tze těžko fakt budu "dealer" kohokoliv. (kromě návnad Starbaits a Black Carp)
                Osobně sem se u Delphinu nesetkal s ničím nestandardním proti konkurenci .... toť vše.

                  Njeden3 - Profil | Út 30.7.2024 6:59:49

                  Erva >> třeba mě překvapilo, že životnost membán prodloužíš spúrávně použitým režimem v šušičce

                    Nkaprus - Profil | Út 30.7.2024 6:37:52

                    Suma sumárum. Kdybych byl na kaprech dohromady týden za rok tak klidně delfín.
                    Kdybych tomu dával poctivě tak pořídím něco co má smysl i toho Nashe bych se bál. Není to bůhví co.
                    Mňéte se ,du...🫶

                      Nkaprus - Profil | Út 30.7.2024 6:34:50

                      Pindˇa >> mě to zaujalo👍😁

                        Nkaprus - Profil | Út 30.7.2024 6:28:25

                        kater1 >> Každá impregnace se po čase vymyje. Někdy dřív a někdy pozdejc. Možná tvůj kanystr tehdá nebyl v nabídce, přiznávám. Jinak tvoje info je v podstatě pouhé klišé.
                        A ještě bych tě trochu poopravil. To napětí je na té vodě. Impregnace vytvoří povrch který je nenaruší profesore.🤦

                          Nkaprus - Profil | Út 30.7.2024 6:26:29

                          Erva >> ale nacucá vrchní vrstva když se impregnace vymyje. Po týdnu používání. Membrána je až druhá vrstva a nemá to s ní nic společného.
                          Třeba u bundy časem vrchní vrstva trošku opotřebením z chlupatí a impregnace út nemá ten účinek, přesto je membrána neporušená a za sucha stále funkční.

                            Nkaprus - Profil | Út 30.7.2024 6:20:16

                            kater1 >> Proč teda nenapíšeš zadavateli čím a jak byvak impregnovat. Mělo by to pomoct a problém by byl vyřešený podle tebe ne?

                              Nkater1 - Profil | Po 29.7.2024 19:17:34

                              kaprus >> Pišeš o niečom čo sú iba tvoje domnienky.Impregnovať bivak nie je utopia.Fa.Granger's predáva imregnaciu v kanistri a ver mi, že je to topka vo svojej triede, sám používam.Naštuduj si čo je podstatou impregnácia a nepiš voloviny o nacucanej membráne.Impregnacia vytvára na povrchu napätie a voda vo forme kvapiek steká preč.

                                N28Timo - Profil | Po 29.7.2024 18:31:31

                                kaprus >> no ak si si to zistil, tak sa určite podelis o zdroj tvojich informacii.. pretože žiadny výrobca oficiálne neprezentuje svoj materiál ako membránu.. tak isto ako žiadny výrobca stanu nedeklaruje životnosť 1 mesiac.. funkcna membrána sa rozhodne nenacucne vodou.. frontier s ventecom sa mi v zime zárosi určite viac ako no name nylon 200d, vôbec nemusí pršať.. a keďže si doteraz nebol schopný doložiť tvoje tvrdenia z pôvodného príspevku, tak by som to týmto ukončil.. užívaj si to pod tvojim membranovym bivy..

                                  NPindˇa - Profil | Po 29.7.2024 18:09:13

                                  Nejsou to sice bivi, ale stany, kdyby to někoho zaujalo.https://www.rigad.cz/magazin/me-trampoty-se-stany

                                    NErva - Profil | Po 29.7.2024 18:04:28

                                    kaprus - Jen tak na okraj pokud to bude kvalitní membrána , tak nemůže nacucat vodou , tedy voda přirozeně stéká a tím membrána i dýchá , pokud je membrána nacucaná , tak je v podstatě po membráně , což se samozdřejmě po určitých letech stává a to i u Goretexu ...., nic není na věky , ale jde prodloužit životnost správným užíváním a údržbou ....

                                      Nkaprus - Profil | Po 29.7.2024 17:59:00

                                      rybomil >> tak to sem je dobře odhadl. To je totiž jasné 👍
                                      Zastávám ještě názor že část jakéhokoliv zboží na pultech v Česku sou vyřazené zmetky že zahraničí.
                                      Něco jako když u nás jezdí německé zešrotované auta na stejném WINU
                                      Každý nemusí mít dodavatele a všechno košér. Máme u nás malé potřeby a majitel velkou část vozí někde z Německa po dodávkách, ani neví co kupuje. Dívá se až doma. Terminál nemá a dobře se mu žije 😂

                                        Nkaprus - Profil | Po 29.7.2024 17:52:06

                                        Erva >> nevím kde jsem to napsal, ale nemyslím si to určitě. Mám na mysli klasické membrány v podstatě první generace. S funkční vrstvou z ptfe nebo pu. Aquatex rozhodně membrána je. Možná stejná jako od Nashe ale jinak se jmenuje. Každopádně pochází většina z Číny a mají různou kvalitu. Protože třeba Gore-Tex ti nikdo v metráži neprodá. Musel bys mít certifikáty na výrobu. Proto každý šije z těch levných. Jsou i jiné kvalitní než Gore.
                                        Pak sou i nějaké osmotické, musel bych to přestudovat, fungují už úplně na jiném principu.
                                        Každopádně nejobyčejnější membrána 3000-15000je vodotěsná, dělají se zní broďáky. A obyč Gore-Tex který má nějakých,i když to neudávají - není potřeba klamat, 20000---30000-50000, nedýchá pokud je zvenku mokrý, nacuclý vodou.
                                        Toď moje zkušenost. Člověk si myslí že je zmoklý, přitom je ale zpocený. A to samé ti udělá byvak když zmokne. Impregnovat byvak je utopie. V kanystru jsem nic prodávat nenašel a to jsem po tom jednu dobu šel. Přitom v Číně to musejí používat po cisternách a je to o moc lépe naimpregnované jak po čemkoliv ,co koupíš u nás.