Protékající bivak Delphin

Zdravím, na poslední výpravě se mi stalo že mi při větším dešti protekal bivak. Má s tim někdo zkušenosti?
Autor diskuse: kubikula - Profil , 24.7.2024 kaprařina - náčiní, doplňky

NErva - Profil | Po 29.7.2024 17:23:37

kaprus - Myslím že vůbec nevíš jak membrána funguje ....,jinak by jsi nemohl napsat že je v podstatě membrána a igelit to samé ...

    Njeden3 - Profil | Po 29.7.2024 16:37:27

    A_dam >> já co od nich kupoval , tak celkem fungovalo vše-ale vše jsem kupoval před cca 4-5 lety, ted jsem od nich už nic nekupoval
    je možné,že se prostě zkazili, to je taková trend poslední doby u hodně značek a nejen u rybařiny
    bohužel už ani vyhlášené značky nejsou vždy jistotou super kvality :-(

      Njeden3 - Profil | Po 29.7.2024 16:34:55

      kaprus >> jasně, rozumím
      proto jsem také deklaroval,že je to ten starší model-asi starší je větší držák :-)

      alespon když porovnám zdejší a moje zkušenosti s tím starým medelem
      navíc- prostorově naprosto super, tam se vedje neskutečně věcí, kor když si ho ještě prodloužíš přehozem

        Nrybomil - Profil | Po 29.7.2024 10:25:14

        Dodo677 >> v kšeftě nám dealer delfínu vpodstatě přiznal, že to švindlujou, ale dříve to lidi dost brali, tak proč ne žejo ? pro velký úspěch pak přešel jinam. osobně od nich nic neberu už cca 8 let, tož třeba tak, je to prostě někdy prča :§)

          Nrybomil - Profil | Po 29.7.2024 9:56:24

          pvlstrnsk >> Salmo mělo svýho času taky kvanta produktů na Cabelasu, malý vobíky dávali i pod 2 dolce. Nějak se to asi moc kvantitativně neprodávalo ( vyjma zájemců ze stř. Evropy ??? ) tak je po nějakým čase prostě vykopli. Je tam teď minimum, tak 1 % původního množství a za nesmysl ceny, jako u Foxu.

            NDodo677 - Profil | Po 29.7.2024 8:58:35

            rybomil >> ....kdybych měl dělat dealera každé firmě od které sem měl špatné kus/zmetek tak bych se měl krásně....

              NA_dam - Profil | Po 29.7.2024 8:34:37

              jeden3 >> Lenže Jurta nie je klasický byvy je to kuchyňa, konštrukcia aj smotný pôdoris je úplne čosi iné jak garážovka či broli. A to sa im asi podarilo nebol z piatkovej zmeni😀inak prilánám sa názoru že delfín je alixesprex. Sú to veci na pár vyhádzok, pri vode som videl už X zničeních vecí od Delfínu. Nič by som si s toho nerobil a priplatil za kvalitu.

                NMartin M. - Profil | Po 29.7.2024 8:23:59

                kaprus >> muze to byt nejaka akce od velkoobchodu, nebo predprodej za lepsi nez nakupni ceny, nektere ty VOC nabidky mi chodi do emailu. Pak nas pripady, kdy cesky prodejce nakupuje navijaky na cerny patek v rakouskem eshopu, protoze to je levnejsi, nez mu nabizi cesky distributor u nas. Nebo distributorovi ukaze, za kolik to prodavaji v Polsku a rekne, ze dokud mu takoviu cenu neda, tak uz od nej nic nevezme. Nekdo tak drsnej neni nebo neni v pozici si diktovat a ma to drazsi. Ale kdo ma jakou nakupku, to asi nebude snadne zjisti, jen se da na to vymluvit, ze nekdo prodava se ztratou a pritom je jen sikovnejsi.

                  Nkaprus - Profil | Po 29.7.2024 8:14:49

                  Martin M. >> nevím sám tomu moc nerozumím. Koupil sem tam prut a u konkurence mi řekly že je to min jako nákup.
                  Ale o to mi vlastně ani nešlo. Jenom jsem chtěl nastínit ten začarovaný kruh drahých a levných věcí.
                  Ale víc věcí jsem na tropicu koupil až se cca75% slevou. Poslední kusy to nebyly ale po vyprodání už je neměly. Ty co prodají se 30% slevou normálně pak znovu naskladní a prodávají za původní cenu.

                    NMartin M. - Profil | Po 29.7.2024 8:07:30

                    kaprus >> na prodavani pod cenou neverim. To se da delat, kdyz mas od banky pujcene velke penize na velky urok, tak radeji snizis objem skladu, nez abys na nove zbozi musel brat dalsi pujcku. Ted uroky nejsou velke a eshopy snad ani pujcky mit nemusi. Navic tim podrazis sve dodavatele, kteri to nerad vidi a jeste pred par roky vylozene diktovali minimalni koncove ceny u sveho zbozi. Jiste se obcas nekde neco objevi pod nakupni cenou, posledni kus skladem ci tak neco. Spise ale eshopy jedou mixy slevovych programu a proviznich systemu, kde si museji krute hlidat, jestli se jim nescitaji slevy a nejsou pak s necim omylem v minusu. Manevrovat v 20% ale fakt nejde.

                      Nkaprus - Profil | Po 29.7.2024 7:43:56

                      Martin M. >> myslel sem to obrazně, pro představu.
                      Ale na to co ty říkáš musí shop vydělat třeba u jinde, u jiného zboží.
                      Viz třeba tropic prodává za účelem obnovy skladu zboží pod cenou nákupu. Dělat by to nemusel. Se zbožím nic není a je stejné jako to nové, které má už za původní cenu.
                      Kde teda na to tropic vydělá aby nebyl škodný?
                      Jenom sem chtěl do vysvětlit to ,že na levném zboží se dá paradoxně vydělat víc než na drahém. A že paradoxně ty levné věci můžou být ty předražené. Zvenčí to vypadá furt stejně.

                        NMartin M. - Profil | Po 29.7.2024 7:32:51

                        kaprus >> "Nash si zadá bivak v hodnotě 8tis a prodává za 10."
                        Za takovou marzi mu to maloobchody neprijmou do nabidky. O 20% mu to zdrazi uz jen clo a doprava, pak dph, marze pro nashe a marze pro maloobchody. Maloobchod chce mit moznost na cerny patek a vernostni programy davat slevy 15-20% a jeste z toho neco mit.

                          Nkaprus - Profil | Po 29.7.2024 7:16:32

                          jeden3 >> nový model může být klidně ořezaný na materiálu a nikdo nic nepozná. Pak to někomu teče. To sou běžné praktiky.
                          Typický příklad jsou třeba navijáky zauber a slammer. 20 let vypadají skoro stejně. Kvalita je různá, cena stále nižší.

                            Npvlstrnsk - Profil | Po 29.7.2024 7:13:17

                            kaprus >> Jo je to tak.

                              Nkaprus - Profil | Po 29.7.2024 7:12:28

                              pvlstrnsk >> Podívej je to takto:
                              Chceš něco prodávat. Je víc variant. Zajedes do Číny a vybereš si komplet výrobek z katalogu. Zadas kvalitu materiálu a kontrolu kvality. -cena
                              Nebo, seskládaš z komponent z katalogu aby to nevypadalo jako ostatní značky - jiná cena.
                              Zadáš komplet jinou výrobu atd- jiná cena
                              Máš vlastní vývoj.-jiná cena
                              Máš vlastní vývoj, vyrobíš u nás z našeho materiálu - astronomická cena.
                              Čína nedělá šunty. Dělá co se po ní chce.
                              Nash si zadá bivak v hodnotě 8tis a prodává za 10.
                              Delfín si zadá bivak za 1500 a prodává za 6.
                              A ještě z toho půlka teče...

                                Nkaprus - Profil | Po 29.7.2024 7:04:08

                                28Timo >> chlape. Já sem si to na rozdíl od teď zjistil, než něco napíšu, že to membrána je. A je vidět že o tom víš houbeles, neboť každá membrána která není pořádně naimpregnovaná a je v dešti z venku nacuclá vodou logicky nemůže dýchat a ani nedýchá. Protože je prostě zalitá vodou.
                                A finální cena všeho se odvíjí hlavně od množství. Neříkám že je to srovnatelné s goretexem ale membrána to je .
                                Taháš info z kapsy a víš o tom prd evidentně. Ale to je zde normální, nejsi vyjímka...

                                  Njeden3 - Profil | Ne 28.7.2024 21:18:40

                                  mám od nich Jurtu už pár let - včetně přehozu
                                  nikdy mi do ní nezateklo a ani neteklo, i když jsem vennitř topil teplometem na Balatonu a použil přehoz, venku bylo kolem nuly, nebyl prakticky žádný kondenz/když pouřívám teplomet nechávám otevřeno od země tak na 70cm od země, nechci se udusit/
                                  kdyý jsem ho měl ještě bez přehgozu, zažil jsme s ním v Jižních Čecháxh brutální bouřku s krupobitím /do 2cm/ a také nezateklo.....
                                  ono to asi bude i o chování se k tomu, kde a jak to člověk skladuje a jak moc to vytěžuje
                                  upozornuji, že mám ten model, co se prodávla před pár lety, současný model nemohu posoudit objektivně

                                    Npvlstrnsk - Profil | Ne 28.7.2024 20:10:07

                                    kaprus >> Proc Aliexpress nekupiruje NASH ? A nerikam , ze to je top znacka.

                                      Npvlstrnsk - Profil | Ne 28.7.2024 20:09:39

                                      kaprus >> Deplhin ma toho hodne na Aliexpressu a do ted to nevadi , ze to tam prodavaj.

                                        N28Timo - Profil | Ne 28.7.2024 20:08:55

                                        kaprus >> chlape, preber sa.. materiál aquasense… nič nehovoriace pomenovanie tkaniny zrovnateľné s údajom delfínu kvalitný materiál… žiadna membrána to určite nie je, tak isto ako ventec, aquatex atd.. membrána dýcha,to znamená žiadne rosenie.. pozri sa na ceny tebou spomínaných búnd alebo brodakov, bivak z takého matrosu by musel stať 2-3 tis€… cely tvoj pôvodný príspevok je blbosť od začiatku do konca..