Jaký naviják na 10ft kaprové pruty??

Zdravím,

Poraďte jaký naviják na 10ft kaprové pruty? Momentálně tam mám Okuma Inception Inc 6000 (cívka 60) který chci přehodit na jiné pruty a na tyto koupit něco nového.

Ty Okumy mi přijdou vizuálně na 10ft tak akorát, ale při stahování, když nahodím o něco dál mi přijde, že jsou malý. Čili uvažuji něco většího, ale nejsem si jistý. Velikost 100 a výše mi ale zase přijde na 10ft kravsky velký.
Autor diskuse: Kumanov - Profil , 23.7.2023 kaprařina - náčiní, doplňky
46 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nbart.bm - Profil | St 13.3.2024 18:54:39

MrtweyUbrus >> ten novej není.Je stejně na trhu jak 45 SCW

    Nrájovec - Profil | St 13.3.2024 17:52:29

    MrtweyUbrus >> Dneska proutek přišel, jako blank dobrý - jak pohledově, tak odhadovanou silou, ale aspoň teda mě dojem kazí sedm extrémně masivních oček, jako kdyby chtěl Sportex ukázat: my tam tu keramiku dáváme. No, naviják nejspíš nebudu přeplácet, přece jenom ho zkusím s malou ci4, ta hmota navijáku se k těm okům bude hodit :-)).

      NMrtweyUbrus - Profil | Čt 7.3.2024 21:25:33

      rájovec >> Se pak pochlub co jsi vybral, ale podle mně už mnoho jiných cest není.

        Nrájovec - Profil | Čt 7.3.2024 21:24:14

        MrtweyUbrus >> jj měl jsem 4500 i 5500 a dobrý, litalo to z toho menšího snad líp než z Ultegry, ale je čas pokročit dále.

          NMrtweyUbrus - Profil | Čt 7.3.2024 21:23:24

          Rybkin >> Tak jsem moc zmlsanej spíš :)

            NRybkin - Profil | Čt 7.3.2024 21:22:06

            MrtweyUbrus >> Kámoš je má na 10ft Scopech už pár sezón a v pohodě. Chytá většinou Labe

              NMrtweyUbrus - Profil | Čt 7.3.2024 21:21:02

              rájovec >> Jeden čas frčelo hodně Spro Strategy, ale ten se prodává hůř ale líp kupuje :) Je lehounkej, takovej hodně plasťák.
              https://www.fishmax.cz/strategy-navijak-gtr-s-reel-5500/?gad_source=1&

                Nrájovec - Profil | Čt 7.3.2024 21:19:06

                MrtweyUbrus >> Ale hůř kupovat. Náhodou FBCéčka s malejma ci4 už mám tři roky a pořád si myslím, že bych neměnil.

                  NMrtweyUbrus - Profil | Čt 7.3.2024 21:13:27

                  Rybkin >> Pokud hrozí záběr seriózního kapra, obzvlášť na řece je to malý/slabý, na takové ty UK plivátka asi v pohodě.
                  Ty Castizmy mě mrzí, fajn proutky to byly.

                    Nrájovec - Profil | Čt 7.3.2024 21:13:08

                    MrtweyUbrus >> No tak aby to bylo prodejný :-).

                      NMrtweyUbrus - Profil | Čt 7.3.2024 21:12:08

                      rájovec >> Stejně to bude za dva měsíce na bazaru tak je to jedno :))

                        Nrájovec - Profil | Čt 7.3.2024 21:11:27

                        Rybkin >> Vím, sleduji vývoj :-).

                          NRybkin - Profil | Čt 7.3.2024 21:10:23

                          rájovec >> Já si původně na 10ft koupil GS 4000

                            Nrájovec - Profil | Čt 7.3.2024 21:08:58

                            MrtweyUbrus >> Nejsem žádnej zlatník, tohle spíš ne i když varianta by to asi byla.

                              NMrtweyUbrus - Profil | Čt 7.3.2024 21:07:13

                              rájovec >> Co Daiwa SS2600? Ale je to hodně retro a nebo novější GS 4000 LTD.

                                Nrájovec - Profil | Čt 7.3.2024 21:03:28

                                MrtweyUbrus >> Malý ci4 mám, ale tohle by chtělo něco jemnějšího i tak díky.

                                  NMrtweyUbrus - Profil | Čt 7.3.2024 21:01:09

                                  rájovec >> Mám poloteleskopy a vypadá že u nich už zůstanu, já bych nic jinýho než Bullse nebo malou Ultegru s předělaným převodem nechtěl, to je za mě navijákovej zlatej grál :)

                                    Nrájovec - Profil | Čt 7.3.2024 20:56:48

                                    MrtweyUbrus >> No kraťoučký to je, ale je krásnej. V létě jsem zkusil násaďáky na vnukův 1,6m Dwarf a je to pecka a tak na menší vody a na vánoční ryby :-))) pořizuju tohle. O tom hledání ideálu ty mi můžeš vyprávět:-)), tolik prutů já neumím vyjmenovat, co ty si prubnul. Poraď navi, je Daiwa 4000 moc malá? Co jsi měl na bank creepru? Až přijde, musím to někde prubnout, jen okolo není moc kde.

                                      NMrtweyUbrus - Profil | Čt 7.3.2024 20:47:03

                                      rájovec >> Už zase hledáš prutovej svatej grál? :) Není 9ft moc krátký?

                                        Nrájovec - Profil | Čt 7.3.2024 20:35:33

                                        kapr51 >> Díky, je to sympaťák i váha je slušná.

                                          Nkapr51 - Profil | Čt 7.3.2024 19:52:04

                                          Taky jsem to řešila pořídil toto : Naviják Tica Sea Mentor SEM 6000

                                            Nrájovec - Profil | Čt 7.3.2024 19:31:28

                                            Zdravím. Právě řeším dilema jaký navijáček na Morion 2,62m, třeba mi uniklo něco pěkného, co by na tenhle delikátní proutek sedělo. CI4 14 000 prosím ne :-)), jinak díky za každou radu.

                                              NGordon713 - Profil | So 30.12.2023 11:55:46

                                              tandem >> Drzal som ho v ruke v decathlone celkom fajn mašinka .V novom roku mozno kupim .

                                                Ntandem - Profil | Ne 15.10.2023 0:10:51

                                                Pár mašinek jsem vyzkoušel, ale tohle zatím vede...dal jsem karbonové podložky do brzdy a super. Je to kopie pennu

                                                  NDudus83 - Profil | So 14.10.2023 20:12:22

                                                  Nazdar
                                                  Ja som mal kedysi presne ako ty,inception 6000 ale teraz mam shimano ultegra XTE 14000 a absolutne nie su velke...ked mas 10ft prúty skor by som riesil vahu ako velkost a prave tie shimana vazia okolo 600g takze uplna spokojnost a stahovanie olov z dialky ani nepozna

                                                    NIvan. - Profil | Ne 30.7.2023 13:48:49

                                                    Ja mám na 10 ft Strategy GTR-S 5500, veľmi dobrý navijak za skvelú cenu, pekný dizajn.

                                                      NEnslaved - Profil | So 29.7.2023 10:26:23

                                                      Nemáte někdo zkušenost s Nash LR 6000?
                                                      Nikde sem nenašel recenze a přemýšlím že je pořídím, takže nějaké info by bodlo. 😉

                                                        NBobin83 - Profil | Pá 28.7.2023 14:58:08

                                                        Mám to naprosto stejně jak kolega Mr.Doctor😁

                                                          Nstefan_pista - Profil | Pá 28.7.2023 10:04:02

                                                          servus. z mojej skúsenosti na kratšie a častejšie hody (+/- 50m) Daiwa BlackWidov - lacný, ľahký navi, ale vydrží kopu roboty. na menej časté nahadzovanie na väčšie vzdialenosti (+/-80m) mám Daiwa Emblem. mám ho síce na 4,2m feeder prúte, ale už mi príde ten Navi taký dosť veľký, skôr už tak na vyvážanie ako na odhod, ale to je môj subjektívny pocit...kupoval som na nordfishing77.at. ak Ťa zaujala tá Daiwa, napíš chlapovi meno xDanielS, je tester Daiwy, rukami mu prešla veľa vercajku a je to ochotný a príjemný chlap, určite Ti niečo poradí. s inými navi nemám skúsenosti. možno ak zabrúsiš do Fanclubu Shimano, tiež Ti niečo poradia...

                                                            NA_dam - Profil | Pá 28.7.2023 8:50:11

                                                            Luger46 >> Čo stará Daiwa Turek?😀 Pracant to je ale na krátky prút už to postráda, to o čo ide ľahká a obratná zostava... Na nahadzovanie, klasické chytanie jak má zadané v otázke....

                                                              NLuger46 - Profil | Čt 27.7.2023 23:24:20

                                                              A_dam >> jenom mýtus😉

                                                                NP3 - Profil | Čt 27.7.2023 21:13:18

                                                                Speedball >> ten whisker mam na 10ft prutech a super.lov max do 100m,ale já je mam na řeku a lov do 20m.

                                                                  Njirisyky - Profil | Čt 27.7.2023 20:29:13

                                                                  Kumanov - >> Mám na 10ft Shimano Ultegra XTE 14000 a nepřijdou mi extra velké. Někdy stahuju 50g olovo z okolí břehu, jindy třeba 100g z dálky a nemusím se strachovat, zdali to naviják dá.

                                                                    NA_dam - Profil | St 26.7.2023 8:17:46

                                                                    Amurář >> Tie sú moooc ťažké a pomalé na 10ft sa dávajú 5500 Ultegry.

                                                                      NMr.Doctor - Profil | Út 25.7.2023 9:24:43

                                                                      Luger46 >> 👍 přesně tak….. já měl kdysi na 10 ft prutech ty původní. Cast’izm 25 QD , moc hezké strojecky, ale pořad se mi zdálo, ze na tu kaprarinu jsou malé ….tak jsem tam dal jejich větší “bráchy” a paráda 👌✌

                                                                        NLuger46 - Profil | Po 24.7.2023 22:20:17

                                                                        Neřeš délku prutu ale na co to máš. Máš to na kapry tak tam nabij co bys dal i na 12 ky pruty. Je to furt kapřák jenom kratší✌

                                                                          NAmurář - Profil | Po 24.7.2023 18:33:33

                                                                          Čus, já používám Daiwy Tournamenty 5000t a pohoda, ani velký ani malí, prostě akorát.

                                                                            NSpeedball - Profil | Po 24.7.2023 11:49:51

                                                                            Ahoj, jak píše Piňda - v odkaze na jinou diskuzi je plno zajímavých tipů. Řešil jsem v podobné dilema nedávno a bohužel menší Bullsy jsou nesehnatelné (možná jedině v Japonsku ). Ty bych asi považoval za top na 10ft pruty, pokud se dali někde sehnat.. Jinak jsem se rozhodl pro menší Ultegry Ci4+ 5500. Ale docela fajn vypadá třeba i Whisker 25 qd od Daiwy

                                                                              NWamp - Profil | Po 24.7.2023 9:08:03

                                                                              Mrkni se někde po tomhle
                                                                              DAIWA - Naviják GS BR LT 5000-C

                                                                              Na 3metrech je mám dva roky a přijdou mi tam naprosto optimální jak na kapry tak na dravce - na Nortfoshing 77 budou i za dobrou cenu a odtamtud je i mám.

                                                                                N$ - Profil | Po 24.7.2023 0:39:17

                                                                                Smekací

                                                                                  Nvokym - Profil | Ne 23.7.2023 22:48:55

                                                                                  Tak za prve by to chtelo nejaky cenovy strop,za druhe jak budes chytat(odhoz,vyvazka,oboje). Takhle z fleku za sebe bych doporucil Power Aera,jsem s nima spokojeny a muzu je pouzit na vsechno.

                                                                                    NPindˇa - Profil | Ne 23.7.2023 21:14:29

                                                                                    kapr51 >> Já za dva roky nic nezaznamenal, tak třeba mu poradíte jaké vhodné novinky za tu dobu proběhly.

                                                                                      Nkapr51 - Profil | Ne 23.7.2023 20:48:29

                                                                                      To máte kolego pravdu, ale za dva roky šla rybařina v prutech a navijácích hodně dopředu.

                                                                                        Njarda85 - Profil | Ne 23.7.2023 19:41:53

                                                                                        Tica scepter gty.