Staré Česke rybářské vybavení

Tato diskuze je o starém českém rybářském vybavení všeho druhu od R-U po první republiku přes ČSSR až po ČR, které se vyrábělo a prodávalo na našem území. Jsou vítány i značky, které se prodávaly na našem území, ale vyráběly se v zahraničí.
Autor diskuse: direkt - Profil , 29.4.2022 všeobecné - náčiní, doplňky

NArtste - Profil | St 8.4.2026 20:44:17

direkt >> tak to mě těší, že se můžu zařadit k lidem co ho vlastni... ačkoliv není v úplně dobrém stavu...Snad se časem dozvím, co je to zač.
Každopádně děkuji za info.

    Ndirekt - Profil | St 8.4.2026 20:15:48

    Artste >>SUPR úlovky 👍✌️🎣😀mám stejný naviják. Točí se jen dopředu. ( Navíjí vlasec) Ale výrobce je neznámí. Má ho už několik sběratelů.

      NArtste - Profil | St 8.4.2026 18:45:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      A pak tento..

        NArtste - Profil | St 8.4.2026 18:44:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        V pátek v noci jsem náhodou otevřel nejmenovaný portál a koukaly na mě dva inzeráty....za ty peníze jsem to tam prostě nemohl nechat.... Prodejce sice měl tendenci z koupě vycouvat ale zachoval se poctivě... Tento naviják sice není komplet a nevím přesně o jaký typ jde ale to se tu určitě dozvím...

          Ndirekt - Profil | Po 6.4.2026 12:17:26

          Artste >> 🤔

            NArtste - Profil | Ne 5.4.2026 18:11:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            direkt >>

              Ndirekt - Profil | Ne 5.4.2026 12:29:06

              Artste >> mám tenhle, výrobce neznámí. To ozubení pod cívkou je kvalitní materiál, myslim mosaz, nebo bronz. Točí se lip jak Tlustoš. Má krásný hladký chod.

                Ndirekt - Profil | Ne 5.4.2026 12:19:51

                Artste >> telo navijaku je TAP, ale ten zbytek. Mám podobný naviják. Výrobce taky neni znám.
                Jak vypadá pod cívkou ?

                  NArtste - Profil | Ne 5.4.2026 11:23:46

                  direkt >> ahoj, klidne si je stáhni a použij. Právě tím, že je to Tlustoš si nejsem jistý ale ten lak je samodomo a ta klička není origo... Možná lidová tvořivost při zlomení původní...

                    Ndirekt - Profil | Ne 5.4.2026 11:16:30

                    🧑‍🍳😀👍

                      Ndirekt - Profil | Ne 5.4.2026 11:10:56

                      Artste >> krásné navijáky si sehnal. 👍😀
                      Ten přehraďák bude nejspíš od Tlustoše, ale je mírně upravený. Jako lak na rotoru, klička, nemá matici na zabrždění navijaku.
                      Ale i tak je moc pěkný. 😀👍

                      To kolečko Ti pokusím zjistit odkud je. . Nebude Ti vadit když si stáhnu fotky. Použijí je na zahraničních diskuzí?

                        NArtste - Profil | Pá 3.4.2026 18:22:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        A něco co absolutně nevím co je zač... Tzn budu rád za jakékoliv info...

                          NArtste - Profil | Pá 3.4.2026 18:21:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Přehraďák, nejsem si jist výrobcem....

                            NArtste - Profil | Pá 3.4.2026 18:19:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Není třeba více slov....

                              NArtste - Profil | Pá 3.4.2026 18:18:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Ahoj všichni, chtěl bych se podělit o nové přírůstky do mé sbírky...

                                Ndirekt - Profil | Po 23.3.2026 13:29:57

                                sintrix >> Zdeňku, to jsou moc pěkný nástrahy ✌️👍🤝🤗. Děkuji Ti za zápis 👍✌️🤝

                                  Ndirekt - Profil | Po 23.3.2026 13:24:43

                                  Jeden kolega ze zahranicni diskuze mi napsal ze název tohoto navijaku je skratka ; Société des Forges et Acierie de Marine (SFAM), a byl vyráběný 50 letech minulého století ✌️👍 děkuji tak za jeho informace.
                                  Když jsem naviják otevřel , tak jsem zjistil že má krásný šnekový převod,.
                                  Jenom tak pro zajímavost. ,
                                  PS; naviják jsem koupil v Čechách ☝️

                                    Nsintrix - Profil | Ne 22.3.2026 15:43:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Staré vláčecí nástrahy uložené v krabici.

                                      Ndirekt - Profil | So 21.3.2026 18:13:01

                                      Dnešní přírůstek navijak SFAM (1945-50)a woblery ŠŮNA. Letos jsem jich už povedlo sehnat hodně, a to je začátek roku.

                                        NMoka 28 - Profil | Pá 20.3.2026 21:55:44

                                        Artste >> To je, přeju a tiše závidím 👍

                                          Červené karty: Mates PB