Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

NBuffalo1969 - Profil | Ne 17.4.2022 10:20:13

Danda05 >> přesně jak jsem to napsal. Kdo platí Xavera atd., do téhle diskuze nepatří. Nemá to s energiemi nic společného.

    NDanda05 - Profil | So 16.4.2022 23:14:50

    Buffalo1969 >> jak to myslíš v tomto případě?

      NBuffalo1969 - Profil | So 16.4.2022 15:09:39

      Danda05 >> nepolitikařit.....😉

        NDanda05 - Profil | So 16.4.2022 10:34:32

        Buffalo1969 >> no to úplně nejde kdyz je pravděpodobně z Ruska placenej, a vybírá si hosty jak se to hodí..

          NBuffalo1969 - Profil | So 16.4.2022 7:22:24

          Danda05 >> na Xavera se vyser. Ten čuměl jak puk.

            NDanda05 - Profil | So 16.4.2022 0:25:16

            Buffalo1969 >> s lecčems jde souhlasit, druhá věc je ze Xaver je šmejd proruskej..

              NBuffalo1969 - Profil | Pá 15.4.2022 13:37:10

              Willow >> je to tak... je to přesně jak to řekl.

                NWillow - Profil | Pá 15.4.2022 12:59:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Pěkný rozhovor a není o politice.

                https://youtu.be/GtUbXq3F64s

                  Nmlaďoch - Profil | St 13.4.2022 9:41:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  https://www.e15.cz/finexpert/bydlime/stare-kotle-muzete-pouzivat-do-zari-2024-vlada-odlozila-jejich-zakaz-1389138

                  Termín zákazu provozu starých kotlů na uhlí se posune o dva roky na 1. září 2024. Vláda to schválila na návrh ministerstva životního prostředí, oznámila na twitteru ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL).

                    NBuffalo1969 - Profil | Ne 10.4.2022 19:40:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Jen tak něco málo....

                      NBuffalo1969 - Profil | Pá 8.4.2022 11:47:17

                      rybomil >> politika....🧐

                        Nrybomil - Profil | Pá 8.4.2022 9:19:30

                        smike >> to nevíš, že náš " nejchytřejší ekonom " nějakej Venca Klausů už v r. 1990 nám vyprávěl, jak se musí každej o sebe postarat ... tak se hold začalo " privatizovat " a krást ve velkým. teď se v tom jen pokračuje, ale je to už paběrkování, bo už není co.
                        jinak lidi si zvykli na luxus, několikrát dovču v cizině, všude dojet autem, žrádlo zavařený v igelitu z marketu a smartfoun pořád v akci. na horší se blbě zvyká. arabáky všici jakože odsuzovali, ale jak mohli, hned k nim frčeli válet si koule u móře a hrát si na pracháče.

                          Nmita22 - Profil | Čt 7.4.2022 16:57:00

                          smike >> ano každý člověk se musí o sebe postarat sám. Tak to bylo je a bude. Jak v otázce energiích tak i v bezpečnosti svojí a své rodiny.
                          Jen jsme žili dlouho v bublině, která muže kdykoliv prasknout. Štěstí přeje připraveným.

                            Nsmike - Profil | Čt 7.4.2022 16:44:54

                            mita22 >> ne, že bych sem chtěl tahat politiku, ale s těma kktama, co máme teď u vesla, budeme my jediní,co se postaráme nejdřív o všechny ostatní a pak až možná o sebe...

                              Nmita22 - Profil | Čt 7.4.2022 16:32:10

                              Pěn_a >> ano také tím směrem uvažuji. Hlavní důvodu proč jdu do krbovek. Nepotřebuji elektřinu. Fotovoltaikou ohřeje TUV a zbytek se dá nějak přežít. blackaut nemuze byt moc dlouhý. Pokud by byl delší než 5 dni byl by konec společnosti. Už 3 den ke kritický.Naštěstí naše přenosová el. Soustava se dá odpojit od sousednich států a ve výrobě el. Elektřiny jsme udržitelně soběstační. Pokud by nastal nějaký průšvih každá země EU by jela na sebe.

                                NPěn_a - Profil | Čt 7.4.2022 16:11:25

                                mita22 >> Ono se taky může stát, že fotovoltaika na střeše bude jediná cesta k elektrické energii. Jak rus (nebo EU) vypne plyn, tak blackout bude otázkou několika hodin, než si všichni zapnou doma všechno na elektřinu. Na to není naše rozvodná síť dimenzovaná.

                                  Nmita22 - Profil | Čt 7.4.2022 15:59:50

                                  Pěn_a >> přesně tak. Taky si dodělávám venkovní komín a krbovky do baráku. Jen na topení v přechodném období jaro podzim. Hlavní topnou sezónu bohužel Pelety. Letos už se to asi nestihne, ale přísti rok určitě ještě cely systém doplním o fotovoltaický ohřev vody. Bohužel, ale v současné době je fotovoltaika jediná možná cesta k úspornemu získání energie

                                    NPěn_a - Profil | Čt 7.4.2022 15:43:03

                                    Willow >> Jak rus vypne plyn, tak tento stát a celá EU budou mít úplně jiné starosti než nějajé topení v kamnech :-)

                                      NWillow - Profil | Čt 7.4.2022 15:29:53

                                      Pěn_a >> Za dva roky čidlo na komínu a emisní povolenka.🤔🤨

                                        Červené karty: Specialista, Zip1, sliver