Feederařina na řece | MRK.cz

Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NFeederman@ - Profil | Ne 21.6.2026 11:37:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ještě pár fotek z dnešního methodu na pětce…
Ryb hodně hlavně cejnů.
Jedna nízká trochu lepší sedmdesátečka, ale takové podobné dvě jsem chytnul kromě jiného i z patku na sobotu na přesnocce na řece.

    NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 20:46:37

    cechura09 >> Tak jak jsi nakonec dopadl?

      NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 20:46:07

      cechura09 >> Líbí se mi, že je v tom tolik různobarevných částic.

        Nvicx - Profil | Čt 21.4.2022 20:12:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Dnes barbel&feeder.
        Feeder acolyte 3m, 45g, 0.22+0.16, háčik 12
        Krmivo home made, hrubé, pelety 3+6mm
        Nástrahy červy, kuku.
        Jalce, pleskáče, jeden pekný veľký spadol, zamotal sa do barbelu :/

        Barbel 3.6m, 1.75lb,. 0.22, háčik 12
        Pelety, wafter.
        mrena

        Barbel bol iba testovací pokus nových prútov.

          Nvundu - Profil | Čt 21.4.2022 19:11:55

          Přemet:-) >> proto jsem si kamaráde řekl dost závodům a chytám si sám pro sebe,pro své vlastní potěšení...mám klid a ohlé špice 😉👍

            N˘Ö˘ Krab - Profil | Čt 21.4.2022 17:53:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Labe je dneska rozdavačný 👍

              NMartin M. - Profil | Čt 21.4.2022 8:48:42

              vicx >> podle mne zadna cast krmitka nesmi byt plovouci ale mozna si to pletu s jinymi pravidly. Za mne je to uz preslap.

                Nvicx - Profil | Čt 21.4.2022 8:41:05

                Martin M. >> môžete na prepad používať toto? Potom by si to mal v suchu.
                https://sklepdrapieznik.pl/slow-sinking-bomb-bombka/75962-koszyk-rob-hitchens-sinking-feeder-medium.html

                  Npavel.1 - Profil | Čt 21.4.2022 6:41:53

                  jak jste na tom s cenama krmeni , vim ze kluci co chytaj na koule je maj za pulku, ja kdyz dostanu 10 procent tak jsem rad

                    Npavel.1 - Profil | Čt 21.4.2022 6:33:01

                    cechura09 >> vypada to pekne ,nezkusis poslat nejaky ten recept do sz.diky

                      Npavel.1 - Profil | Čt 21.4.2022 6:21:57

                      Přemet:-) >> Tak to ja ne ,vikendyjsou moje

                        Nmarmyš - Profil | Čt 21.4.2022 6:02:51

                        cechura09 >> Zas s Ondrou?

                          Nmurphyy - Profil | St 20.4.2022 23:08:52

                          Jarin >> urcite sezobne, ak aj nie tu samu nastrahu, tak len napr polku s jednou cukk KUK, alebo dvomi atd, proste skusat, niekedy-ked ryby velmi neberu mi funguje prave tato kombinacia: jedna kuku CUKK+polka nejakej plavajucej waftersky podobnej ako mas ty na obr, a to cele pod hackom.
                          Dik, nech sa dari tiez

                            NJarin - Profil | St 20.4.2022 22:59:44

                            murphyy >> OK dik ved príde ich čas odskúšam - uvidíme či to niečo "sezobne"...
                            tak nech sa darí...

                              Nmurphyy - Profil | St 20.4.2022 22:57:07

                              Martin M. >> inak som si vsimol, ze ak do rozrobeneho krmenia pridas trochu sucheho-potom urobis gulicku zamcknutim v ruke, a hodis do vody-uplne inak sa sprava-pekne pusta vzduchove bubliny spolu s ciastockami krmiva

                                NMartin M. - Profil | St 20.4.2022 22:51:53

                                Bery. >> staci normlani krmeni, spise neco svetlejsiho. Muzes to zkouset necim vylepsit, ale podle mne to je hlavne o rychlosti nahazovani a udrzovat tam nejaky mrak. Kdyz si hodis ke brehu hrst krmeni, tak je to hned na dne, ve sloupci se skoro nic nedrzi. Takze jen opakujes tu klesaci fazi jak s navnadou, tak s nastrahou.

                                  NMartin M. - Profil | St 20.4.2022 22:50:17

                                  cechura09 >> vetsinou na plovouci cervy a navazec kolem metru. Ale ono to neni moc na rekreacni chytani, musis treba hodinu nahazovat jak idiot a pak az ti zacnou brat ze sloupce. Mimo zavody budes mit problemy s ouklejemi + mali boleni.

                                    Nmurphyy - Profil | St 20.4.2022 22:49:58

                                    Jarin >> vpoho nastrahy, na trn vpohode..
                                    klasicky pod hacik nechytas?
                                    ten trn je skor taka rychla nudzovka resp na male nastrahy, na tie tvoje velkosti tiez ok, ja ale na take velkosti davam klasicky na vlas pod hacik, resp vsetko davam pod hacik, mimo skorej jari uz inak ani nechytam, ale jasne zalezi kde a co chytam

                                      NJarin - Profil | St 20.4.2022 22:40:54

                                      murphyy >> Tak toto je ta nastraha - tak neviem...uvidim, či sa to bude dať napichnuť na trň...

                                        Nmurphyy - Profil | St 20.4.2022 22:35:41

                                        Jarin >> myslel som tym chytanie pod hacikom-ze hlavna je ta blizsie pod hacikom a potom na konci nieco na zvyraznenie alebo nadlahcenie..
                                        nehovoril som o napichovani na hacik, ani ma to nenapadlo kedze si pisal o nastrahach 8x10 mm

                                          Červené karty: Vydra revírní