Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NJarin - Profil | St 20.4.2022 22:29:05

murphyy >> Ako sorry ja som stara škola - skus definovať "hlavnú nástrahu" a doplnok bo ja chytam bud na červy, či kuku , alebo niečo plavajúce...

    Nmurphyy - Profil | St 20.4.2022 22:20:07

    Jarin >> skus mozno poslat nejaku fotku-obrazok tych nastrah-trebars 3 obr v jednej fotke..
    aby kazdy mal predstavu-takto podla mena vies..malo kto by to hladal
    inak to planujes ako hlavnu nastrahu alebo ako doplnok-pop up povedzme?

      NJarin - Profil | St 20.4.2022 22:07:59

      murphyy >> O K dík za názor ono to ani inak vlastne nemôže dopadnúť - len to poslať do vody = len či napr. nebude lepšie ked bude teplejšia voda a pod.

        NBery. - Profil | St 20.4.2022 22:06:29

        Martin M. >> kdyz chytas z propadu jaky michas krmeni, resp.co davas do krmitka?
        Děláš klasicky krmeni, trochu suché aby to co odpadne z krmitka pomalu propadavalo sloupcem, kalící hlínu nebo neco jineho?

          Ncechura09 - Profil | St 20.4.2022 22:05:55

          Feederman@ >> dám vědět jak dopadnu zítra...

            Ncechura09 - Profil | St 20.4.2022 22:04:18

            Martin M. >> Martine, přidáváš k nástraze při tom perlínovým lovu i něco plovoucího a jak dlouhý návazce??

              Ncechura09 - Profil | St 20.4.2022 22:01:06

              Feederman@ >> zrovna jsem domíchal.. ..

                Nmurphyy - Profil | St 20.4.2022 21:58:30

                Jarin >> daj to na hacik resp pod hacik a chytaj.. :)
                ja neviem co z toho robite taku vedu, je toho kopec tych waftersiek, dumbels atd.., ak sa pouzije spravne tak chyta skoro kazda-asi, ale o tom to je ci?.. skusat, skusat, a prist si na tu svoju na tej svojej vode,, :)

                  NJarin - Profil | St 20.4.2022 21:50:00

                  Skúsim sa opytať aj tu s dovetkom či by to šlo použiť aj na rieku ...
                  Zdravím páni, mate niekto skúsenosť s nástrahou - Mailine Baits, F- Supasweet Ziggers - je v troch farbách - červeno, bielo a žlto čierna - oblovalčekoveho tvaru - veľkosť cca 8x10 mm...
                  Ide o to, že som to našiel zašite v zasobách a ešte som na to nechytal , takže budem vdačný každemu komu sa bude chcieť dať akekoľvek info....

                    NPřemet:-) - Profil | St 20.4.2022 21:27:40

                    pavel.1 >> mám to dost podobně. Přes týden se na ryby nedostanu a o víkendu se mi vždycky navalí takové neodkladné práce, že se urvat na ryby je prakticky utopie. Jak vyšel termínový kalendář, tak jsem v nástěnném kalendáři zakroužkoval termíny, aby nikdo nemoh říct, že jsem to neoznámil dostatečně dopředu… Bohužel krom závodů se na ryby dostanu velmi málo… A to je právě ten problém, nejsem vychytanej… 🙈

                      Npavel.1 - Profil | St 20.4.2022 20:30:44

                      Feederman@ >> už mě svrbí ruce , ale utíká to pomalu , ted neni šance se dostat v týdnu odpoledne na ryby , takže jedině víkend

                        NFeederman@ - Profil | St 20.4.2022 20:06:28

                        peterb >> Jsem už nedočkavý😁...
                        Tak se budu těšit na report😉.

                          Npeterb - Profil | St 20.4.2022 20:03:29

                          Feederman@ >> Este je iba streda a uz sa blizi vikend 🙂 Zajtra by som chcel po praci skusit tie plotice.

                            NFeederman@ - Profil | St 20.4.2022 20:01:39

                            A víkend se blíží, kdo se chystá a má v plánu jít na ryby?

                              NFeederman@ - Profil | St 20.4.2022 19:59:54

                              Tak borci a kolegové navrhněte nějaké nové jarní téma...
                              Jarní krmení?
                              Nebo?

                                NFeederman@ - Profil | St 20.4.2022 19:58:12

                                Martin M. >> Tak to je škoda😢... Budou tam mít o jednoho domácího, velkého a silného hráče míň...
                                A tím rychlostním chytáním jsem právě že myslel něco takového s tím propadem.
                                A máš doopravdy fakt zajímavé poznatky z těch lovů (závodů), to bych ani neřekl, že se tam dá chytnout tolik perlínů.

                                  NFeederman@ - Profil | St 20.4.2022 19:51:08

                                  marmyš >> Jojo, ale určo záleží i od konkrétního místa a v některých těch místech se můžou ti cejni zdržovat více a někde zase míň, nevím...A potom těch cejnů může někdo chytat o dost více jak ostatní.

                                    NMartin M. - Profil | St 20.4.2022 19:29:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Feederman@ >> stejne uz muzu jen smutne koukat, kam karantenu :( Podle mych poznamek z posledniho zavodu jsem tam mel za 5 hodin 28kg za cca 70 perlinu a 6 cejnu. A to bych rekl, ze ted jich tam je jeste vice a vetsich a stejne tak karas, takze cejni nemusi tak rozhodovat. Ale muze se stat, ze se do cejnu nekdo trefi a vsem utece. Obzvlaste kdyz se karas a cejn chytaji podobne.
                                    Perlini se chytaji uplne jinak - musis se rozhodnout predem a pak je chytat naplno a cejny ani nezkouset. V podstate je chytas na propad, nebo na dlouhem navazci jen naslepo po 15 sekundach seknes a nahazujes znovu. Tomu se prizpusobi i krmeni a zive navnady.

                                      Nmarmyš - Profil | St 20.4.2022 19:11:55

                                      Feederman@ >> V pátek i v pondělí byli jen dva-cejni,ale karasů přes deset a kapříků tak 10.

                                        NFeederman@ - Profil | St 20.4.2022 18:59:38

                                        Martin M. >> Možná by mohli zamíchat kartami i ti karasi, ale váhově si myslím, že to ti cejni rozhodnou, přece jen se jich tam chytne předpokládám, že víc než dost a budou na tom co se týče hmotnosti o dost lépe jak ti karasi…
                                        U těch perlínů nevím, kdyby jsi je chytal nějak rychlostně a šli by ti, tak by taky mohli zahrát větší roli.

                                          Červené karty: Vydra revírní