Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NFeederman@ - Profil | Ne 21.6.2026 11:37:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ještě pár fotek z dnešního methodu na pětce…
Ryb hodně hlavně cejnů.
Jedna nízká trochu lepší sedmdesátečka, ale takové podobné dvě jsem chytnul kromě jiného i z patku na sobotu na přesnocce na řece.

    Nsimak.cz - Profil | Pá 22.4.2022 6:57:56

    Feederman@ >> Takhle velkého chytnu tak jednoho za rok a mám z něj vždycky ohromnou radost. :-)

      Nvicx - Profil | Pá 22.4.2022 6:11:46

      Martin M. >> takéto krásne kusy sú aj na Dunaji, každú jar. Len sa tam nesmie chytať a potom zmiznú. Pozorovať ch v čistej vode je paráda. Kusy do 40cm.

        Nfheavy - Profil | Pá 22.4.2022 5:20:48

        Feederman@ >> 👍👍

          NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 22:01:07

          Wooody >> Dík chlape

            NWooody - Profil | Čt 21.4.2022 22:00:00

            Feederman@ >> Velká paráda 👍

              NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 21:56:03

              Martin M. >> Taky jsem si dnes říkal, že by to na plavnou bylo ještě jednodušší.

                NMartin M. - Profil | Čt 21.4.2022 21:46:51

                Feederman@ >> je zajimave, ze plavackari se zde na zavodech do nich takto jeste netrefili.

                  NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 21:45:17

                  Martin M. >> Jojo, dík že jsi mě takhle svým způsobem na ně navedl😉
                  Dnes to byl moc zajímavý zážitek.

                    NTy6ko - Profil | Čt 21.4.2022 21:44:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dvě hoďky na řece ani prd, ani přejezd. Když jsem balil, jeden kapřík se nechal povozit, z vody a zpět,na to že to byl loňský násaďák tak okolo 50 mi dal poměrně dost zahulit. Asi zežral něco hodně ilegálního. V krmítku f1 dark, pod háčkem různé waftersky.

                      NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 21:43:43

                      Bery. >> Dík😀 a jojo bavilo, v těchto velikostech už jsou to i slušní bojovníci.

                        NMartin M. - Profil | Čt 21.4.2022 21:43:12

                        Feederman@ >> no parada! jednou na tyhle perliny budeme vzpominat, to je podle mne unikat, ktery jinde neni, a mozna za par let bude vse zase jinak.

                          NBery. - Profil | Čt 21.4.2022 21:36:41

                          Feederman@ >> epesní perlíni 👌 Tahle velikost musi bavit chytat.

                            NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 21:32:14

                            simak.cz >> Dík, všichni byli krásně vybarvení😉

                              Nsimak.cz - Profil | Čt 21.4.2022 21:19:53

                              Feederman@ >> Takovej krásně barevnej perlín, to je radost. :-)

                                NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 21:10:17

                                vicx >> Dík a ta bojovnost těchto rybek😉.

                                  Nvicx - Profil | Čt 21.4.2022 21:08:37

                                  Feederman@ >> krásne farby 👍

                                    NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 21:06:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak jsem to dnes nevydržel a zajel si po práci na ryby😉
                                    A byli to perlíní žně😁.
                                    Kromě normálního chytání cejnů a karasů, kteří moc nešli, chytnul jsem od každého jenom několik ks… Tak jsem potom asi hodku zkusil i tu Martinovu taktiku. A za tu hoďku jsem určitě těch perlínů chytil přes 20 a to si myslím, že ještě víc. A všechno to byly krásné velké a vybarevné kousky😃.

                                      NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 20:48:10

                                      vicx >> Pěkně

                                        NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 20:47:57

                                        ˘Ö˘ Krab >> Hezky

                                          NFeederman@ - Profil | Čt 21.4.2022 20:47:48

                                          pavel.1 >> Já mám slevu jak kde, max těch 20procent...

                                            Červené karty: Vydra revírní