Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Nnumen - Profil | St 20.4.2022 9:59:39

hechtmrk >> to 80 gr plné přes 100gr

    Nnumen - Profil | St 20.4.2022 9:58:55

    Jinak já si kdysi krmná krmítka vyráběl. Ono teď se koupí spousta věcí,ale kdysi bylo sehnat velké krmítko problém.
    Měl jsem i různou velikost ok na krmítku.vcetne 10x10mm na stoják. Největší jsem dělal 10cm na 5cm.

    Ale již je nepoužívám. Při běžné rybářině kolikrát použiji raději krmnou raketu o nikla,tu zelenou magnetickou.ta má plná Od 160 do 180 gr. Což s heavy mou pošlu taky dost daleko.

      Nnumen - Profil | St 20.4.2022 9:44:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Jozef K. >> ono je to i o taktice. Já s tímhle krmim a ze začátku i chytám.abychbtam dostal více krmení. Dost často se mi stává, že s ním nakonec chytám celou dobu.
      Pak mám občas problém na závodech vystačit s povoleným množstvím krmení 🙆

      Ono Podle mne,to není na začátku o tom navalit tam hromadu krmení,ale aby tam to krmení chvíli ve velkém padalo, přilákalo rybu, pak zvolit strategii, jak ji tam udržet a zároveň jí nepřekrmit.

        Nmarmyš - Profil | St 20.4.2022 5:57:27

        Martin M. >> Vzít kolegu a zkoušet,co je lepší. Jenže o závodech tam bude větší frmol,víc zakalená voda,více potravy ve vodě......

          NMartin M. - Profil | Út 19.4.2022 23:11:10

          marmyš >> ja si prave myslim, ze tech perlinu se tam da vhodnou technikou nachytat pres 30kg za 5h, plus dalsi ryby. Akorat si nejsem jisty, jestli to bude stacit :)

            Nmarmyš - Profil | Út 19.4.2022 22:12:48

            Martin M. >> Vedle na schodech byli hlavně kapříci a karasi,tak napůl. Cejni jen dva-tři za dopoledne. Perlíni z propadu,asi bych jim nevěnoval pozornost.

              NMartin M. - Profil | Út 19.4.2022 22:05:08

              Feederman@ >> o vikendu tam mame zavody, tak jsem zvedavy, jestli to bude az tolik o karasech ci perlinech. Myslel jsem si to uz pred 3mi roky, ale nakonec zase rozhodovali cejni.

                NFeederman@ - Profil | Út 19.4.2022 20:37:14

                numen >> Jojo, ale není to vyloženě velký krmný košík. Ale na druhou stranu tím pádem určitě lépe lítá😉.

                  NFeederman@ - Profil | Út 19.4.2022 20:36:03

                  Jozef K. >> Vysloveně velký krmný není, ale je to už klasický a řekl bych spíše větší košík.

                    NFeederman@ - Profil | Út 19.4.2022 20:33:33

                    cechura09 >> K těm karasům, na mě je jich tam taky až moc a zrovna to je takový druh ryb, co taky ve větším množství moc chytat nemusím...Včera když mi najeli do zakrmeného místa, tak to kolikrát byly záběry hned po nahození a někdy rovnou z propadu.

                      NJozef K. - Profil | Út 19.4.2022 10:21:33

                      numen >> ved to ma iba 3,5cm x 4,2cm :) To sa neda povazovat za krmny kosik

                        Nhechtmrk - Profil | Út 19.4.2022 9:41:42

                        numen >> zkoušel jsi ho zvážit, kolik to má cca naplňené?

                          Nnumen - Profil | Út 19.4.2022 8:52:11

                          Feederman@ >> já krmim často s tímhle, velikost cage cresta xl. Chce to jen vybrat prut s kterým to hodíš. Za mě to není o tvaru krmítka. S tímhle krmitkem, naplněným 90 m zaklipovano. Nakrmit i chytat bez problémů.

                            Nbrzak - Profil | Út 19.4.2022 7:35:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Ochlazení se na záběrech podepsalo ale i přesto se něco chytlo.

                              Npeterb - Profil | Út 19.4.2022 7:11:50

                              pepson >> Pribudli nove pred dvoma rokmi tusim.

                                Npepson - Profil | Út 19.4.2022 6:40:58

                                peterb >> Zákazy sú na Kráľovej už roky, to viem. Chytávali sme od Šopornianskej strany od futb. ihriska až po bágre a pleskáče väčšinou išli poriadne. Ale ako som písal, bol som tam naposledy asi pred desiatimi rokmi.

                                  NROMIČEK - Profil | Po 18.4.2022 21:32:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Citronidlo >> Stáva sa. Občas každý z nás chytí len veľké zero. Sú dni, keď sú najlepšie úlovky napríklad len pekné fotky od vody, ktoré cez dlhú zimu potešia oko a rybársku dušičku 👍

                                    NCitronidlo - Profil | Po 18.4.2022 21:23:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak já jsem si myslel, že přes víkend přidám pár ryb do diskuse. Hluboký, hluboký omyl.
                                    Sobotní rozcvička na malém rybníčku. Foukalo to hodně a studeně, ryby mi moc nešla. Od zemědělského výseldku me zachránil jeden okoun, který šluknul 4 červy na malém háčku. Nechytal jsem hrubě, dokonce návazec 0,14 a bylo to k ničemu. Pravda, krmení světlé sladké z mrazáku z loňska.
                                    Dnes ráno Labe. Opět hned od rána vítr, ale už se dalo na slunci rzumně vydržet. Auto na cestu jsem si musel oškrábat. Změnil jsem krmění za tmavé halibut ( před třemi týdny na tostojáku zafungovalo suprově), háček na červy Owner vel. 10 a 0,14 mm monofil, pak 0,18. Chytil jsem jen několik hlaváčů. Na druhém prutu vlasová mětoda na pletence, bylo jedno jestli ovoce nebo maso, bylo jedno jestli jsem to hodil do tišiny nebo do proudu, prostě nic, ani záběr. Ani ten cejn, který to vždy zachrání nebyl.: (
                                    Sváteční chytání tedy nebylo bez ryby, ale i tak by se to dalo považovat za katastrofu, tak jsem si leoční start na řece nepředstavoval. Není každý den posvícení, snad se to zlepší.

                                      NNavrc - Profil | Po 18.4.2022 21:01:24

                                      Feederman@ >> Taky mám u toho preston krmitka docela problém vycuknout pelety zátkované směsí....

                                        NFeederman@ - Profil | Po 18.4.2022 20:19:54

                                        peterb >> Jojo, ale zase na druhou stranu to potom blbě z toho někdy vypadává, to raději zazátkuji směsí. I takhle mám někdy problém odhadnout správné natlačení krmítka aby to po škubnutí vypadlo, ale zároveň vydrželo švih při odhozu a i samotný let vzduchem...

                                          Červené karty: Vydra revírní