Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Nfheavy - Profil | Po 18.4.2022 19:14:27

ROMIČEK >> @stormandnature dobrý lopaty 👌

    NFeederman@ - Profil | Po 18.4.2022 19:14:27

    stormandnature >> Tu práci v líhni chválím👍

      NFeederman@ - Profil | Po 18.4.2022 19:13:16

      cechura09 >> S prakem jsem na těchto stojácích zakrmoval jedině na zaklipovaný marker, na tak velké ploše střílet bez viditelného cíle, no nevím...
      Jiné je to na řece kde ta vzdálenost není nějak velká a odhad je určitě přesnější.

        NFeederman@ - Profil | Po 18.4.2022 19:10:06

        peterb >> Dík
        V tomhle ještě jarním období to chce být co nejpřesnější, zaklipovat a házet stále na stejné místo. Ze začátku dám i 7 velkých košíků směsi s kukuřicí z plechovky s menšími pletkami a červy. Potom už krmím jenom
        normálním chytacím košíkem.
        Druhý prut na method hážu opodál zakrmeného místa nebo s ním i hážu různě a hledám popřípadě ryby, zaleží od celkové aktivity co to děla nebo neděla😉.
        Když se fakt snažím a neflákám to a přehazuji často a přesně, tak se většinou požadovaný výsledek po nějaké době 30 - 60min dostaví😀. Někdy je to v podstatě hned první náhod a ryby jsou při chuti a člověk právě že musí vymyslet co s tím, aby tolik nechytal a přichází na řadu nějaká ta selekce a zaměření se na větší ryby.
        A taky se může klidně stát to, že teď jak už se otepluje voda a začínají být při chuti kapři a karasi, tak ti ty cejny z toho zakrmeného místa můžou i vytlačit...A cejni už nejdou a jdou ti například kapři. V letním období když už je voda teplá, tak tohle se většinou po nějaké době stane, ale na těchto velkých stojácích můžou zase přijet i slušnější kapři, kde už je zdolávačka těchto ryb zajímavý a vyhledávaný zážitek😀.
        V plném létě většinou na těchto stojácích jedu oba pruty na method a jeden už vysloveně s takovým rádoby kaprářským návazcem a háčkem😁... Ale záleží po jakých rybách člověk jde i v létě tam občas chytávám klasiku.

          Nmarmyš - Profil | Po 18.4.2022 19:02:29

          Feederman@ >> Necelá půlhodinka a záběry se dostavily. Kdybych lovil na vyzkoušené nástrahy tak by ryb bylo víc,ale já zkoušel i novinky.Lovím jen s methody,kamoš má oba způsoby a nějak u něj nepozoruji podstatné rozdíly.Kdysi jsem to taky porovnával,ale nějak jsem přešel jen na method-celoročně.

            NFeederman@ - Profil | Po 18.4.2022 18:55:05

            marmyš >> Taky dobrý😉
            Já těch kapříků chytnul jenom 3ks, ale cejnů určitě přes 10ks a karasů kolem 15ks, perlíny jenom dva a několik ouklejí... Na to že prvních cca 40minut to nic nedělalo, tak si myslím, že dobrý. Byl jsem cca 3hoďky.
            Na method s waftreskou jsem nechytal na přesno, ale házel jsem to z jedné strany kolem zaklipovaného prutu s klasikou s košíkem, kde jsem nahazoval na přesno. A s tímhle prutem (klasika s košíkem) jsem chytnul drtivou většinu dnešních ryb.

              NROMIČEK - Profil | Po 18.4.2022 18:51:23

              peterb >> Ďakujem, v to ráno ich bolo za 3 hodiny 9 kusov od 56 do 63. Normálne vytlačili z kŕmneho miesta kaprov, a brali poctivo na dve zrnká kvasenej kukurice.

                NFeederman@ - Profil | Po 18.4.2022 18:50:51

                Martin M. >> Dík a to s tou nemocí to naštve...Však jak budeš zdravý, tak se budou mít ryby zase v pozoru😁.
                Ještě uvidím, ale možná se tam na vás dojdu podívat, že bych tam něco od profíků odkoukal😉.

                  NROMIČEK - Profil | Po 18.4.2022 18:49:17

                  cechura09 >> Tak to už áno. Ja mám naj ak si dobre spomínam 68 cm. Rád by som to posunul smerom hore 😄👍

                    Nstormandnature - Profil | Po 18.4.2022 18:48:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Tak jsem se letos dostal po třetí k vodě. Myslím s prutem. Když už je chvilku pěkně a je čas, tak většinou skončím u vody jak na předposlední fotce nebo na líhni. Že bych si nešáhl na rybu, to si teda stěžovat nemůžu.
                    Nicméně včera jsem se urval a skočil s feederem k řece. A je to bída. Za čtyři hodiny dva cejny a třetí mi spadl. Aktivita ryb žádná. Seděli jsme tam tři, já s feederem, vlevo kámoš na těžko bez záběru, vpravo známej na plavačku tři malý cejny. Za čtyři hodiny. No, nic moc.
                    Ono je to teď stejně nějaký nahnutý. Ryby pořádně nejsou ani na trdlišti.

                      Npeterb - Profil | Po 18.4.2022 18:48:39

                      pepson >> 60cm pleskac na slnave teda mozno nejake specielne miesto. Bezna sorta co sa chytava do 45cm. Tych je tam velke mnozstvo. Aspon posledne roky to tam tak bolo. Na Kralovej byvali vacsie pleskace v poslednej dobe ale aj horsie podmienky a posledne roky aj blbe zakazy.

                        Ncechura09 - Profil | Po 18.4.2022 18:46:26

                        ROMIČEK >> Mám za roky co rybařím cejny 68, 73 a 74cm za jediný den.
                        Nikdy předtím ani nikdy po tom....
                        Pěkná ryba i fotka.

                          Npeterb - Profil | Po 18.4.2022 18:45:19

                          ROMIČEK >> Pekna lopata. Velke lopaty sa zvyknu prebudit pred neresom. Ale u nas na Malom dunaji a Cierna voda co ja chodievam to stale vyzera ako skora jar.

                            Npepson - Profil | Po 18.4.2022 18:44:57

                            peterb >> Nebol som na Sĺňave pekných pár rokov, ale spolu s Kráľovou to boli vyhlásené vody na veľké pleskáče. Bežne sme chytali aj okolo 60 cm a to sme hádzali do 100 m. Toto ma prekvapilo.

                              NROMIČEK - Profil | Po 18.4.2022 18:43:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              peterb >> Na Hrone posledné roky od júna do októbra ani jeden pleskác nad 55, a potom zrazu aj 10 za ráno.

                                Ncechura09 - Profil | Po 18.4.2022 18:42:18

                                pavel.1 >> je to jako nemoc, že jo...:))
                                nejde přestat.

                                  Npeterb - Profil | Po 18.4.2022 18:39:12

                                  cechura09 >> Poriadneho pleskaca nad 50cm mam problem chytit u nas na slnave. Pritom slnava ma predpoklady na velke pleskace. Vyzera to tak ze prilis vela malych pleskacov je problem. Ako keby z pobreznych zon tie male uz vytlacili velke pleskace a tie sa stiahli daleko kde uz sa neda chytat feedrom.

                                    Nfheavy - Profil | Po 18.4.2022 18:34:27

                                    pavel.1 >> jako obvykle dobrý👍

                                      Ncechura09 - Profil | Po 18.4.2022 18:34:04

                                      peterb >> mě dokáže rozladit jen přemíra karase. A malí cejni tam skoro nejsou.
                                      Ryba kolem 50 je standart, pokud skalák, často na zlatý odznak.
                                      Ale vím, že prut kousek bokem krmeného místa bývá na kapry funkční.
                                      Někdy se s tím ale nes.rou a vytlačí z krmeného místa úplně všechno.

                                        Nfheavy - Profil | Po 18.4.2022 18:33:36

                                        peterb >> musím potvrdit střílet umi👌

                                          Červené karty: Vydra revírní