Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Npavel.1 - Profil | Po 18.4.2022 18:27:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Vyrazil jsem ráno na řeku na stejné místo jako včera . Bylo krásné bezvětří a ryby se krásně ukazovaly . První hodinka byla super . Pět záběrů pět ryb . Pak začalo foukat proti vodě a záběry ustaly . Kolem desáté vylezlo sluníčko a přišel jako včera ve stejnou dobu jeden trošku lepší kapřík . Ještě projel šíf a ten to zase pěkně rozhejbal . Dnes převládly nad cejny kapříci . Povedl se i dablík . Ráno jsem zkusil do jednoho místa zbytek jahodových koulí od blažka , které jsem doma namočil aby se rychleji rozpustily . Krmení jak včera pšenice uvařená s melasou , a mivardácká tmavá plotice . Dnes nej nástraha houska v jahodovém dipu .

    Npeterb - Profil | Po 18.4.2022 18:24:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    cechura09 >> Z roznych sposobov co som na velkych stojakoch vyskusal mi najviac vyhovuje takato taktika. Zacat iba s klasickym krmitkom so spodnou zatazou a skusit urobit zabery od mensich ryb. Ked prijdu zabery skusit hodit o par mrtrov dalej vacsiu nastrahu ci prijde zaber od kapra. Ak prijde zaber od kapra zacat krmit so zakrmovacim krmitkom a chytat stale o nieco dalej za krmnym miestom. Ked neprijde zaber od kapra tak zasa skusit hodit dalej aspon o desat metrov s klasickym krmitkom a znova skusit kapra. U nas je to na priehrade o kaproch. Pleskace som vzdy chytaval mensie jedince a to ma moc nebavilo.

      Ncechura09 - Profil | Po 18.4.2022 18:08:03

      peterb >> přiměřený rozptyl mi vyhovuje.
      no a koule z lisu jsou jedna jako druhá.

        Npeterb - Profil | Po 18.4.2022 18:01:23

        cechura09 >> Na 60m s prakom presne strielat to klobuk dolu 👍

          Ncechura09 - Profil | Po 18.4.2022 17:57:11

          peterb >> odhad je 60 možná 65m

            Npeterb - Profil | Po 18.4.2022 17:55:25

            cechura09 >> Ahoj dakujem za odpoved. Prakom to na kolko metrov strielas? Ja chytavam tak na 60m. Zakrmujem velkym zakrmovacim krmitkom a so spodovym prutom.

              Ncechura09 - Profil | Po 18.4.2022 17:52:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              peterb >> dotaz není na mne ale dovolím si....
              Boilie drť je v rozjeté sezoně běžná součást mých mixů, pelety rovněž, podle toho jak ladím futro.
              Do 8mm celé, větší drtím.
              Co se týče množství, zrovna na Mlýnech krmím fest. 25 krmných koulí na oba pruty první zákrm prakem,
              až je odezva, dokrmuji.
              Obvykle chytám víc než okolí.
              Spolehnout jen na krmítko, ryby si na místě neudržím.

                Npeterb - Profil | Po 18.4.2022 17:07:07

                Feederman@ >> Pekny lov. Skoda ze u nas tie velke priehrady su zatvorene az do juna. Ako chytavas na tychto velkych stojakoch? Zaujmalo by ma hlavne ako zakrmujes. Ja som na priehrade nemal moc uspech s hrubym krmenim. Skor som chytil aj kapre ked som prilakal viacej mensich ryb a krmil som so zmesou a s mensimi peletkami.

                  Nmarmyš - Profil | Po 18.4.2022 16:03:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Feederman@ >> Já s kamošem na schodech u Brodu,ráno taky 1 st. nad nulou,ale celkem pohoda.Byli kapříci do 45 cm,hlavně karasi,jen dva cejni a nějaký jesen.wafterska a kostní tak nastejno,na klasiku bylo u souseda víc perlínů.

                    Nfheavy - Profil | Po 18.4.2022 15:57:11

                    Feederman@ >> pěkný 👍

                      NMartin M. - Profil | Po 18.4.2022 15:56:34

                      Feederman@ >> pekny! ja uz tyden marodim s nejakym svinstvem, mozna covid. Pristi vikend bysme tam meli mit zavody...

                        NFeederman@ - Profil | Po 18.4.2022 15:10:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Dnešní sváteční rybačka na velkém stojáku😉.
                        Na první záběr po zakrmení jsem celkem dlouho čekal, ale potom se to už rozběhlo, hlavně teda klasika s košíkem, method to byla bída i když jsem i na něj chytnul taky několik ryb…
                        Krmení skoro stejné jak včera a nástrahy které fungovaly a byly na ně pravidelné záběry byli hlavně hnojáci a masňáci, ale chytnul jsem něco i na kukuřici a waftersku.
                        Pozdní ráno bylo docela chladné, ale později se už udělalo celkem hezké počasi.
                        Dnešní svátek jsem si pěkně užil a zachytal jsem si dobře😃.
                        Byl ještě někdo z vás dnes taky na rybách?

                          NPindˇa - Profil | Ne 17.4.2022 22:21:30

                          Feederman@ >> Díky mrknu na ně, právě mě po jedné sezoně nějaké uplně steřely ,ale značku nevím

                            NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 22:13:47

                            Pindˇa >> Ne používám Craluso ty se mi nejvíc osvědčily, jak už jsem psal níže některé od jiných značek se na první pohled tváři stejně, ale nejsou...menší waftersky z nich padají...nebo po určitě době ztrácejí pružnost. Já v tomhle řešení že to dávám přímo na háček vidím výhodu v tom, že to je rychlejší a hlavně se po pár rybách nepoškodí vlasový přívěs na kterém je gumička...a potom to různě odstává tak jak by nemělo a nelíbí se mi to a ani funkci to už stoprocentní neplní.

                              NPindˇa - Profil | Ne 17.4.2022 22:01:55

                              Feederman@ >> Ty gumičky používáš Stonfo?

                                Npavel.1 - Profil | Ne 17.4.2022 21:53:01

                                Feederman@ >> děkuji

                                  NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 21:48:15

                                  pavel.1 >> Dík
                                  Je to Band'um Wafters 8 mm od Sonu příchuť myslím že banoffee a jo ve středu je jak kdyby trochu zúžená, taková trošku činka...
                                  Ale chce to hlavně dobrou pevnou gumičku, kterou je potřeba pořádně roztáhnout aby se potom smrskla a waftreska nepadla u zdolávání. Některé ty gumičky vypadají stejně, ale nejsou, prostě ten matroš z čeho jsou vyrobený nemá takové vlastnosti jaké to chce...pevnost asi tvrdost - tuhost té gumičky.

                                    NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 21:43:05

                                    pavel.1 >> No skvěle jsi zachytal😉 a ryby moc pěkné👍

                                      N˘Ö˘ Krab - Profil | Ne 17.4.2022 21:19:39

                                      Navrc >> Naložený v nějakým boosteru ale zapomněl jsem hadr takže nic moc.

                                        NNavrc - Profil | Ne 17.4.2022 21:08:49

                                        ˘Ö˘ Krab >> Takový lov mám rád 😊 Peletky jsi měl předmočené?

                                          Červené karty: Vydra revírní