Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NNavrc - Profil | Ne 17.4.2022 20:47:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> OK. Pruty Nzon Z 360/80, navi nzon plus 5000, technium 0,20, krmítko mesh feeder korum 60 gr, návazec 0,20 guru ngauge, háček guru mwg 12, nástraha 4 masňaci, v krmítku sensas černý řeka, červy, peletky 3 mm nějaké ovocné. 😉 A dal jsem cca 10 cm od háčku broček, abych návazec udržel u dna a bordel se zachytl většinou na bročku. Úplně to problém nevyřeší, ale zlepší to chytačku.

    Npavel.1 - Profil | Ne 17.4.2022 20:41:02

    fheavy >> jo bylo to super už dlouho jsem je na místě takhle nezastavil na takovou dobu

      Nfheavy - Profil | Ne 17.4.2022 20:35:42

      pavel.1 >> ty taky paráda👍

        Nfheavy - Profil | Ne 17.4.2022 20:35:10

        Navrc >> Romane dobře 👍

          Npavel.1 - Profil | Ne 17.4.2022 20:29:52

          Feederman@ >> Pěkně jsi zachytal , prosim tě co to je za tu žlutou waftersku , že ti tak pěkně drží v tý gumičce , přijde mi , že má takověj žlabek

            Npavel.1 - Profil | Ne 17.4.2022 20:26:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Také mi to dneska dopoledne šlo . Za pět hodin lovu přes třicet ryb . Většina z toho byly slušný cejni přes padesát . Byly jeden jak druhej tmavší kluci jak struhadlo . Mezi nima dvě holky , pár kapříků , jeden kousek lepší , par karasů a plotiček . Krmení , uvařená pšenice s melasou do které jsem vmíchal černou plotici od mivardy a trochu kukuřice . Na 40 centimetrovém návazci dvanáctka háček . Nej nástraha červík s houskou a 6 mm wafterska jahoda .

              NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 20:08:42

              ˘Ö˘ Krab >> Jo taky mi to s menšími háčky na tlouště funguje, hlavně v době když ještě nehltají pořádně i velké nástrahy typu pelety a kuličky.

                NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 20:07:05

                Navrc >> Slušný😉
                A co nástrahy a krmčo? Popřípadě prosím doplň i info o návazcích, háčcích a podobně, děkuji.

                  N˘Ö˘ Krab - Profil | Ne 17.4.2022 19:58:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Feederman@ >> JJ, háček je čtrnáctka, mě tloušti na malý háčky jdou, většinou to mají jen za krajíček ale spadne málo kdy.

                    NNavrc - Profil | Ne 17.4.2022 19:58:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Já včera vymrznul 3 hodiny na řece. Kromě počasí mi "zpříjemňoval" lov ještě bordel, co valil vodou. Naštěstí šli na místní poměry pěkní cejni.

                      NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 19:55:08

                      ˘Ö˘ Krab >> Jestli dobře vidím, tak jsi použil menší háček a záběry podle fotky asi seděly...?

                        NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 19:53:53

                        fheavy >> Jasně Karle, hlavní je být u vody a užít si to, že je člověk venku v přírodě😀. Ryby jsou bonus😉.

                          NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 19:51:40

                          MKulicka >> Dík, bralo to suprově a některé z dnešních ryb i celkem potěšily😀.

                            Nfheavy - Profil | Ne 17.4.2022 19:50:35

                            Feederman@ >> to máš pravdu jednoduchý to vždy není,ale jo já su vlastně rád že se k té vodě vůbec dostanu.✌

                              NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 19:50:10

                              fheavy >> Tak dnes jsem byl na správném místě ve správnou dobu a jo, ten byl zrovna z těch malých kapříků výjimka, největší kousek😉.
                              Ale já celkově takový lov malých kapru moc nemusím...to raději budu chytat jiné druhy ryb a klidně i menší😀

                                NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 19:46:10

                                fheavy >> Zero udělá člověk i na řece a D-pětka je taky nevyzpytatelná😉... není to tam vždy jednoduché jak by se možná někomu zdálo...Zažil jsem tam různé úspěšné rybačky😀

                                  NMKulicka - Profil | Ne 17.4.2022 19:20:48

                                  Feederman@ >> pěkné, pěkné

                                    Nfheavy - Profil | Ne 17.4.2022 19:16:33

                                    Feederman@ >> je vidíš čumím ják si zachytal,ten kapřík nahoře zas úplně malinké není, pěkný👍
                                    Že já vúl sem nešel na řeku 🤣

                                      Nfheavy - Profil | Ne 17.4.2022 19:14:12

                                      Feederman@ >> to jo ale nejsu na to zvyklej,na řece bych vždycky aspoň něco upotil,ne že bych vždycky zachytal ale zero na takové vodě je mně vzácný 😁

                                        NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 18:43:12

                                        fheavy >> I to zero patří k rybařině😉

                                          Červené karty: Vydra revírní