Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 18:33:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Dnes to byla kapří smršť. Pochytal jsem velké množství malých kapříků, kteří už byli vysloveně otravní... Myslím, že mi vytlačili i cejny z krmného místa…
Chvílemi byl problém stíhat oba pruty.
Krmení tmavé slané s kukuřicí a červy a na method 2mm peletky namíchané se směsí do sladka.
Nástrahy od červů, přes kukuřici až po waftersky.
Povedlo se i několik jesenů, z toho dva hezčí, ti mě potěšili.
Mezi malé kapříky se připletl i jeden trošičku hezčí. S jemnějším vercajkem to byla celkem napínavá zdolávačka😃.
Počasí bylo moc slušné, řekl bych někdy až moc vedro. Bylo fajn.

    N˘Ö˘ Krab - Profil | Ne 17.4.2022 17:25:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Feeder bez krmítka na malé řece.

      Nfheavy - Profil | Ne 17.4.2022 15:59:18

      Hynek.N >> ja moc často k vodě ani momentálně nemůžu🤣

        NHynek.N - Profil | Ne 17.4.2022 15:33:17

        fheavy >> Tak hlavně že jsi se dostal k vodě 👍A pokud ty si nezachytal …tak prostě nebraly, ale vůbec.

          Nfheavy - Profil | Ne 17.4.2022 15:21:51

          Hynek.N >> @Feederman@ dobrý kluci👍
          Lepší jak já dnes na stojaku čistá 0 se stydím🙄

            NKruan - Profil | Ne 17.4.2022 14:09:40

            Hynek.N >> na dva pruty hodne slusny...

              NHynek.N - Profil | Ne 17.4.2022 14:08:05

              Kruan >> Dík , už jsem to potřeboval 😀

                NHynek.N - Profil | Ne 17.4.2022 14:06:57

                Feederman@ >> jj dnes to šlo fakt pěkně, vzal jsem jenom jeden podběrák, tak byl trochu problém 😀
                Jinak jsem dal prostor DM a zatím mě baví víc a víc.

                  NKruan - Profil | Ne 17.4.2022 13:58:01

                  Hynek.N >> paradni ulovky....

                    NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 13:44:45

                    Hynek.N >> Pěkně jste zachytali.

                      NFeederman@ - Profil | Ne 17.4.2022 13:43:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      První náhod na prut s methodem ještě před zakrmením. Dneska to vypadá slibně😃.

                        NHynek.N - Profil | Ne 17.4.2022 13:38:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tak jsme se konečně taky dostali k vodě. Ráno jsme vyrazili,sluníčko,bezvětří a ryba brala, co víc si přát. Dnes to bylo o pěkných karasech, kapříkách a něco nevalných cejnů. O asi nejlepší rybu kluk přišel na brzdě .Ale celkově super dopoledne.
                        Krmení Lorpio scopex a plotice, něco málo červů ( asi tři deci) na háčku chomáč červů.
                        Nic extra, bylo to neplánované a na rychlo.

                          Nhechtmrk - Profil | Ne 17.4.2022 12:53:35

                          Kruan >> nojo, to je Osprey, na té jeho sedačce bych umřel s mějma zádama po dvou hodinách😃 on říká, že je minimalista. Já toho s sebou táhnul třikrát tolik. Zajímavé bylo, jak selektivně včera chytala každá směs jinak. On měl tuším tmavšího Trapera, já kombinaci zbytku černé plotice se speciál medium a trochou megamix kapr, vše Lorpio. Já měl většinu cejnů, kapříky jen tři. Osprey chytal více násaďáků, cejna ani jednoho.

                            NKruan - Profil | Ne 17.4.2022 0:10:43

                            hechtmrk >> Pekne pekne....ale obdivuju koleguv zaklon hlavy :) To bych dlouho nevydrzel :)

                              Nhechtmrk - Profil | Ne 17.4.2022 0:00:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Po dlouhém půstu, jsem byl konečně na rybách. Vyrazil jsem s ospreyem na přítok přehrady, který celkem tekl. Bál jsem se, že to změna počasí a ta zima to zabije. Nakonec to ještě ušlo. Vedle sedící kaprař říkal, že včera to byl masakr, dnes bobkaři a kapraři skoro zero. Feeder fungoval o dost lépe. Mix cejnů, kaprů, jesenů a karasů. Podběrák i s hlavou mi nadchnul. Dnes premiéra pro jahodix a tousťák tlakovaný stříkačkou, obojí chytalo na jedničku a překonávalo kukučerva.

                                NKondrakar - Profil | So 16.4.2022 22:25:36

                                Bery. >> Právě, že to bylo docela divný. Záběr, že mi málem vzal prut. To natáh jak kapr, ale ke břehu jak hadr. Jen cosi těžšího na háčku.

                                  NMartin M. - Profil | So 16.4.2022 21:37:57

                                  Bery. >> taky tak

                                    NBery. - Profil | So 16.4.2022 21:31:24

                                    Kondrakar >> blaznilo to pri zdolavani?
                                    Prijde mi, ze pokud je v rybe trochu podoustve, tak hned bojuje jako ona.
                                    Zaber by ti taky mohl napomoci.
                                    Ja v tom ale nevidim ani kousek tlouste.

                                      NKondrakar - Profil | So 16.4.2022 21:27:19

                                      simak.cz >> Já na to čuměl jak vejr, co to je. Že se občas chytne sprskanina cejna a plotice, ok, ale tohle? Viděl jsem prvně. Přišlo mi to jako tloušť, ale nebyl to tloušť.

                                        Nsimak.cz - Profil | So 16.4.2022 21:07:36

                                        Kondrakar >> Podle téhle fotky bych to viděl spíš na nějakého křížence. Kdybych si měl tipnout, tak tloušť x podoustev. Ti se křížit můžou.
                                        Na Berounce občas takovýho kočkopsa taky chytnu.

                                          Červené karty: Vydra revírní