Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Npeterb - Profil | So 16.4.2022 7:08:22

vicx >> To uz je riadne stare video 🙂 U nas mozes naozaj iba snivat. Na rieke som chytil jedineho 70cm. Vazil 4kg. Viacere nad 65cm.

    NNavrc - Profil | So 16.4.2022 6:57:05

    hechtmrk >> Je super. Mám ji taky 😉

      Nvicx - Profil | Pá 15.4.2022 23:42:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Kuknite na toto, môj sen. Nie je to feeder, nie je to rieka, ale sú to 7 a 8kg lopaty!!!
      81cm, 8kg.
      70+ máme aj tu u nás. Vraj chytili, fotku som nevidel.
      https://www.youtube.com/watch?v=1RwMh9dOqHA

        Nhechtmrk - Profil | Pá 15.4.2022 23:05:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Ciffik >> já jsem laboroval mezi tou Extreme 3,2 a touhle . Ta Extreme já fakt mazec, když jsem ji zkoušel v Klatovech, tak mi na to dal hlavu, hodil do toho 3 kg pytel směsi a zvedal jsem to jak malinu. Ale je hodně dlouhá ve složeném stavu a taky pořádná roura. Tahle modrá byla zkoušená s 2 kg pytlem a v pohodě. Já delší nechtěl, složenou nacpu do futrálu k prutům, do kapsy na tyčku. Líbí se mi, jak je štíhlá a lehká.

          Npeterb - Profil | Pá 15.4.2022 22:06:51

          Feederman@ >> Tomu verim ze si setrny k rybam 😉 Ovsem to riziko ze rybu poskodis je s takouto sietkou vacsie. Mam tuto hlavu. Tam to riziko je mensie. Pri tych nasadakov sa mi to niekedy ked som mal inu hlavu stavalo dost casto. Mrena iba raz.

            NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 22:00:41

            peterb >> Jasně, však každý podle svého uvážení… (ale k rybám jsem maximálně šetrný). Já s tímhle problém nemívám, tak to neřeším.
            A beru v potaz i odpor vody v proudu a podobně😉.

              Npeterb - Profil | Pá 15.4.2022 21:53:43

              Feederman@ >> Ono to podla mna zavisi aj od vahy ryby. Kapor si to odnesie lebo je tazsi. Takisto mrena je vacsia a tazsia ryba. Tie mensie ryby asi nemaju ten chrbtovy luc taky tvrdy a ohne sa v ocku. Ale tvrdy luc sa ti v ocku neohne a je problem. Je to detail. Nemusi sa stat problem. Ale ked sa stane moze to pre rybu skoncit spatne. A na riekach sa tiez chytaju kapre a tie mozu mat uz aj pri zarybneni poskodene plutvy. A tak su rozne dovody preco sa to moze stat. Ryba si moze zranit prirodzene chrbtovu plutvu a potom mas vacsie riziko ze sa do takej sietky zamota. Tak radsej nechcem riskovat.

                NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 21:46:55

                peterb >> Ne však v poho, Guru neguru to vůbec neřeším😃. To mě je úplně jedno o jakou značku se zrovna jedná.
                Jasně, může se zamotat i jiná ploutev i jiných druhů ryb, hlavně teda menší ploutev se může ve větším očku například zlomit…

                  Npeterb - Profil | Pá 15.4.2022 21:38:08

                  Feederman@ >> Nechce sa mi rypat. Si tusim moc haklivy pokial ide o guru vyrobky. Kazda ryba s tvrdym chrbtovym ostnom sa ti do tej sietky moze zamotat. Mas pravdu kapor je takyto druh. Ovsem su aj ine napriklad mrena a to su ryby ktore sa na rieke nechytaju dokola. Ja som mal tiez zo zaciatku hlavu s takouto sietkou a uz by som si ju nekupil.

                    NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 21:33:12

                    peterb >> Nepamatuji si kdy se mi například cejnova ploutev zamotala do síťky.

                      NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 21:31:12

                      peterb >> V drtivé většině, ale jo ,, normální ryby” se takhle dokola a často po sobě nechytají… A na řece říční druhy už vůbec ne, tam se některé ryby chytnou někdy možná jen jednou za život😉.
                      No hlavně násaďáci (+myslím prostě kapry jako takové, ale hlavně násaďáky) mají po poškození tu ploutev jak pilku se zuby… a ta se zamotá do síťky.

                        Npeterb - Profil | Pá 15.4.2022 21:17:06

                        Feederman@ >> Nuz nemyslim si. Poskodene chrbtove plutvy nie su iba problem nasadovych kaprov.

                          NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 21:16:41

                          simak.cz >> Jojo asi tak, ale když už se zapíchne, tak je ho ještě těžší vytáhnout😉.

                            NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 21:14:14

                            peterb >> Ta hlava je úplně v poho, na spodku má malinkatá očka.
                            A mám hlavy s podobnou síťkou a pokud člověk nechytá dokola poškozené násaďáky s potrhanými ploutvemi, tak není sebemenší problém.

                              NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 21:11:54

                              vicx >> To jo, ale mají i různé velikosti😃.

                                NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 21:10:18

                                vicx >> Podle mě by hlava takhle s rybou ve vodě vydržela v pohodě spíš tyčka by se mohla zlomit, ale i to si myslím, že zrovna v téhle pozici by vydržela i tyčka. Jiná situce by byla kdyby to bylo celé ve vzduchu😉.

                                  Nvicx - Profil | Pá 15.4.2022 21:07:28

                                  nerf >> nebude lepšie normálny kaprový podberák na také veľké kapre?

                                    Nsimak.cz - Profil | Pá 15.4.2022 21:02:33

                                    Feederman@ >> Já hlavní výhodu pogumování vidím v tom, že se do toho tolik nechytají háčky. Jestli se v tom i míň ošmrdlá ryba bych si už tak jistý nebyl.

                                      Npeterb - Profil | Pá 15.4.2022 20:59:34

                                      nerf >> Tak potom mozno pozriet po nejakej kaprarskej znacke. Od match vyrobcov budes mat v tejto velkosti mensi vyber.

                                        Nfheavy - Profil | Pá 15.4.2022 20:59:03

                                        vicx >> jo jà jsem to pochopil tak že máš zvedlou rybu narovno ve vzduchu,asi jsem to špatně pochopil,to nedělám ani s drennan specialist 1.6-3m a to je dost bytelná tyč,používám většinou s 26"hlavou korum.

                                          Červené karty: Vydra revírní