Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Nnumen - Profil | So 16.4.2022 20:12:52

Kondrakar >> ouklejka pruhovaná, žije třeba u nás na Ohři.

    Nfheavy - Profil | So 16.4.2022 20:11:32

    Kondrakar >> ?? 100% to není ale na první pohled mně to tak připadlo.

      Nfheavy - Profil | So 16.4.2022 20:08:10

      Kondrakar >> ajo ta plotice,ale ta malá rybka s tou křivou čárou je ouklej pr.??

        Npeterb - Profil | So 16.4.2022 20:05:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Kondrakar >> Vacsi jedinec z malej rieky na ktorej chytavam.

          N˘Ö˘ Krab - Profil | So 16.4.2022 20:04:58

          Kondrakar >> To je podle mě nějakej kříženec.

            Npeterb - Profil | So 16.4.2022 20:02:39

            Kondrakar >> Je to plotica leskla. Pekny lov 👍

              NKondrakar - Profil | So 16.4.2022 19:58:00

              fheavy >> Karle, ta tu není. My tu máme jen obecnou a tý je tady taky plno. Mám na mysli rybu úplně dole. Nevim, jak to vidíš na pc, ale myslím rybu vedle nebo pod tím prďolou u červa.

                Nfheavy - Profil | So 16.4.2022 19:54:13

                Kondrakar >> pěkný lov Ondro👍
                Ta rybka je ouklej pruhovana ,u nás na pstruhovce je jich jak hnoje,mimo jiné zákonem chráněná✌

                  NKondrakar - Profil | So 16.4.2022 19:08:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Dneska foukalo a svítilo slunko tak nějak na střídačku, ale rybám se to líbilo. Zpočátku šli jen kapříci 45-55, pak pár ouklejí a plotička s perlínem. Ke konci se ukázala i jedna ostrá a cosi, čím si nejsem vůbec jistej, co to je zač (ryba na poslední fotce).
                  Nzon sestava, kmen Prologic Green helo 0,25mm, kroucená průběžka. Forpas cca 40cm. Futro ploticový + melasa a trocha 2mm peletek příchuť frankfurtská klobása a červi. Nástraha 2 červi.

                    NRybkin - Profil | So 16.4.2022 18:20:35

                    Reznik76 >> Zase musíš uznat že takový karasi moc často nechytíš :-)

                      NReznik76 - Profil | So 16.4.2022 17:43:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Brácha mě pozval na ryby
                      Nic jinýho než kapr nebere říkal 😁
                      On je chytal a já?
                      Já ne 😆
                      Nakonec teda dva jo

                        NHAVLAS - Profil | So 16.4.2022 14:07:49

                        peterb >> jo s tím mám skušenosti na Odře kde si najdu místo na kterém chytím 5 parem a když pak tam jdu na jisto na parmy tak chytám jen cejny a kapry. Ale o tom to je to že nevíš co přijde v jaké velikosti a jestli vůbec něco.Proto chodím převážně na řeku.

                          Npeterb - Profil | So 16.4.2022 12:57:58

                          HAVLAS >> Pokial ide o lov na rieke treba revir hodnotit dlhodobo. S obdobim a s podmienkami sa menia aj lovene druhy a velkost ryb. Moze byt obdobie ked chytis iba male ryby alebo chytis iba urcitu sortu ryb. Alebo chytis iba mliecnakov a nechytis ikernacky. Je to rozne.

                            NHAVLAS - Profil | So 16.4.2022 12:52:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Na Dolním Benešově jsme loni v létě nachytali spoustu krásných cejnu ale vrchní hranice byla 60cm ty jsme chytli 3 ale ani o píď víc. Na Ostravici běžně 50+ ale taky horní hranice 54cm mezi 50-54cm tam mám snad 20 cejnu ale 55+ zatím nic

                              Npeterb - Profil | So 16.4.2022 12:11:55

                              vicx >> Mrena na dunaji si daj vacsi ciel 🙂 Hojne sa tam vyskytuju jedince nad 70cm. Da sa chytit aj 80cm. Ale taku mam tiez iba jednu 🙂

                                Nvicx - Profil | So 16.4.2022 12:08:42

                                peterb >> presne ako píšeš. 80 je môj motivátor a sen. Pleskáč, mrena, u jalca som sa zmieril so 65 :))

                                  Npeterb - Profil | So 16.4.2022 11:48:32

                                  vicx >> Na MD resp. dunaji je 60cm bezna velkost. Takuto rybu ked pleskace beru vacsinou chytis aspon par kusov. Alebo dost casto sa pritrafi. Pleskace nad 65cm uz su velkostne top ryby na tychto riekach. Nad 70cm par krat za zivot ak mas stastie. Ale vyskusaj. Treba si verit a mozno budes mat stastie 🙂

                                    Nvicx - Profil | So 16.4.2022 11:39:33

                                    peterb >> viem o troch lokalitách kde sú 60+. Teraz nedávno (týždeň) som sa dozvedel o 74, alebo 76cm čo chytili kaprari a nefotili.
                                    Tento rok som sa im začal konečne venovať a na druhej rybačke 60. A bude podľa mňa viac ak budem mať čas.

                                      NMirek.V - Profil | So 16.4.2022 8:25:12

                                      Feederman@ >> Díky, na řece to byl můj nejlepší cejnový den. Lepší jsem zažil jen před pár lety u vás na Mušově. Ale 60ku ještě pořád nemám. Snad někdy...

                                        Npeterb - Profil | So 16.4.2022 8:02:41

                                        Feederman@ >> Ja si dam pauzu. Bude fukat a ma sa ochladit. Navyse poriadne lopaty momentalne neviem chytit. Buduci tyzden sa skusim zamerat na tie plotice. Tie brali aj krajsie jedince.

                                          Červené karty: Vydra revírní