Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Npeterb - Profil | Pá 15.4.2022 20:57:04

Feederman@ >> No teda takuto hlavu by som na feeder nekupil ☹️ Ta sietka vyzera nebezpecne.

    Nvicx - Profil | Pá 15.4.2022 20:53:33

    Feederman@ >> veď píšem, malú guru hlavu :)

      Nvicx - Profil | Pá 15.4.2022 20:52:42

      fheavy >> tieto závodné tyče by si s 2.5kg rybou dal takto nad vodu iba raz. Tyčka by asi vydržala, ale hlava určite nie. To som myslel na prázdno. Niektoré tyče sa ohnú aj s prázdnou veľkou hlavou.

        NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 20:47:45

        nerf >> Tuhle mám a myslím, že dobrý. Ale není pogumovaná…Podle mě celé pogumování se přeceňuje a jenom udělá hlavu těžší….
        https://sklepdrapieznik.pl/kosze-do-podbierakow-do-30/70377-kosz-do-podbieraka-guru-duel-specimen-600.html

          Nfheavy - Profil | Pá 15.4.2022 20:43:00

          vicx >> ta tyčka/hlava/ narovno s rybou ale není úplně nad hladinou 🙄

            Nnerf - Profil | Pá 15.4.2022 20:42:14

            peterb >> Ahoj, ja cílím především na kapry, jedná se spíše o pasivní feeder. Kapr kolem 10kg je cíl. 95% docházek je s větší nástrahou pod háčkem.

              NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 20:41:10

              vicx >> Základ je slušnější tyčka.

                NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 20:39:20

                vicx >> No jo, jenom že ty máš tu malinkatou 40cm Guru hlavu a to už je fakt síťka na motýly… Taková 50 - 55 na feeder bohatě stačí😉.
                Jako mám 60 a i 65, ale to už je fakt na velké kapry.

                  Nvicx - Profil | Pá 15.4.2022 20:29:48

                  nerf >> teraz som to nedávno riešil. Silikón aj pogumovaná budú ťažké. Kamarát mi odporučil túto Jaxon hlavu. Veľká a fakt ľahká. Ľahšia ako menšia pogumovaná. A čo je super, pláva! Cena tuším okolo 14€.
                  Tyčka Cresta stallion 4m. Fajn tuhé kombo, tyč je rovná aj s podberákom. V preberáku je jalec 58cm, čiže na šírku ma asi 55cm. Pri veľkých lopatách som bol rád, že nemám malú Guru hlavu.

                    Npeterb - Profil | Pá 15.4.2022 20:16:10

                    nerf >> Ahoj potrebujes taku velku hlavu na feeder? 26ku by mal korum ale podla mna zbytocne velke na feeder. To je tak na kapre okolo 10kg.

                      Nnerf - Profil | Pá 15.4.2022 20:03:46

                      Pánové, když se tu teď probírají hlavy a tyčky - poradíte nějakou hlavu o velikosti 26, pevná "neskládací" na kapry, silikonová rychleschnoucí síťka s menšími očky? Cena a značka nerozhodují. Díky.

                        NFeederman@ - Profil | Pá 15.4.2022 19:38:29

                        Mirek.V >> Pěkní lopaťáci👍.
                        Já dnes jak předchozí dny na feeder v podstatě stejné ryby…ale blbnul jsem i s bolo, tak zábavka byla😉.

                          NCiffik - Profil | Pá 15.4.2022 19:00:41

                          hechtmrk >> V 4 m je to můj horký favorit až bude třeba nahradit stávající k feedru a plavce, zároveň si brousím zuby na tu kaprovou v 3,2 tuším...

                            NCiffik - Profil | Pá 15.4.2022 18:56:19

                            Dneska se snad u vody vystřídalo čtvero ročních období... rybě se moc nechtělo, navíc začínám mít pocit, že chytám stále dokola tu samou pětici kapříků. Asi jim dám na zbytek Velikonoc klid.

                              Nhechtmrk - Profil | Pá 15.4.2022 16:01:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Blahopřeji všem, co chodí k vodě v tom hezkém počasí. Já jsem pořád v lese s pilou a napravuji škody po harvestoru. Udělal jsem si aspoň radost a zastavil se v Klatovech na výběr lepšího podběráku. Pár drobností k tomu, abych zužitkoval rady od Numena. Teď zajdu po dlouhé době na večer k řece, abych viděl vodu. Určitě zmoknu.

                                NRybkin - Profil | Pá 15.4.2022 14:38:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Labe dnes pěkně žilo. Ryby se futrujou jak o závod. Jeden prut na červi a na druhej jsem dal patnáctku kuličku

                                  Npeterb - Profil | Pá 15.4.2022 14:04:22

                                  Martin M. >> Kupujem ich z obchodu uz nalozene v melase. Ja kupujem zivu iba take druhy co mozem dlhodobo skladovat. Tie farebne pinky mi vydrzia v suchu a chlade aj dva mesiace bez toho aby sa zakuklili. Cervene pinky mi moc nevydrzia. Kostny cerv ani nekupujem. Dendrobena tiez vydrzi na tmavom a suchom mieste. Ked sa viacej otepli uz na zivu nebudem chytat.

                                    NMirek.V - Profil | Pá 15.4.2022 13:44:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Fousáč >> Taky se dá večer nasypat do nerezové termosky, asi tak do půlky, zalít vroucí vodou a zavřít. A ráno je hotovo.

                                      NMartin M. - Profil | Pá 15.4.2022 13:27:42

                                      peterb >> libi se mi ty masnakove krizaly... take bych neco podobneho v mrazaku nasel :)

                                        NBery. - Profil | Pá 15.4.2022 13:16:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Fousáč >> zalit 2-3nasobkem vroucí vody a nechat odstat. Staci pul hodky pred lovem, treba nez vyjedes k vode. Ale klidně i pres noc, pusti vic oleje. Kdyz to namichas na zacatku do krmeni tak ti krmeni veme vodu z repky a ta ti pak zacne plavat. Takze je lepsi si postupne prihazovat do krmení na par nahozu.

                                          Červené karty: Vydra revírní