Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NFousáč - Profil | Pá 15.4.2022 12:53:54

Bery. >> Jak používáte tu řepku, jen namočit, nebo povařit, nebo rozmixovat? Přidávat špetku do krmítka jako partikl?

    Npeterb - Profil | Pá 15.4.2022 10:03:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Skusil som to blizsie k splavu. Plotice sa ukazali ale pleskace nie.

      NMirek.V - Profil | Pá 15.4.2022 9:10:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Feederman@ >> Byl jsem včera. Povedli se mi pěkní cejni, bylo jich víc. Mezi nimi kapřík a skalák a ještě jesen. Toho jsem nezdržoval focením a pustil hned. Šlo mi to na červy a kuku s červem, na žížalu ne. Krmení Lorpio černá plotice fungovalo, jen ta plotice na něj nepřišla. :-)
      O svátcích půjdu zas, ale nebudu doma, tak to zkusím jinde.

        Nlubo*93 - Profil | Pá 15.4.2022 6:47:28

        Bery. >> pokud bys navštívil muj usek berounky tak bys poznal jak ta tvrdá šrotová zrnka pomoužou ouklejím zacpat bříška 🤣 důležitá složka krmení 🙈

          NBery. - Profil | Čt 14.4.2022 23:01:50

          pavel.1 >> na konopí opatrně. Někdy pomuze, nekdy dost uskodi. To bych pridaval postupně do krmení az behem lovu. Zrovna na cejny bych ho klidne nechal doma.

            Ncechura09 - Profil | Čt 14.4.2022 22:37:27

            pavel.1 >> v toto roční období bonduelka rozšmelcovaná na kaši popř ne úplně, jen rozsekat trošku zrnka, nám to tu funguje

              Npavel.1 - Profil | Čt 14.4.2022 22:34:10

              Bery. >> rozmixovaná kuku je dobrá , ještě mám rád pšenici a konopí

                NBery. - Profil | Čt 14.4.2022 22:31:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                pavel.1 >> ja nejradsi kupuji jemne krmeni, protože pokud chci tak do nej muzu cokoliv pridat. Nektere hrubší krmeni obsahuje zbytecne kousky, ktere zvysuji objem, snizuji cenu krmeni ale pritom jsou lehce nahraditelne v pripade potreby.
                Ale kdyz ma voda kolem 10°C tak uz je ryba rozjeta, žere a tak neni potreba se bat hrubších části v krmeni. Rozmixovana kuku, repka a male peletky udelaji z krmeni vcelku dobre odpuzovace drobnych rybek. I krmitkem po nekolika nahozech na dno padne dost krmeni, aby ryba šmejdila a vyzobavala tyto hrubsi casti. Kdyz mas dost záběrů a vis ze mas rybu v krmeni, tak bych se vubec nebal tam vzdy po hodine poslat 5 vetsich krmelcu jen na zákrm.

                  NJarin - Profil | Čt 14.4.2022 21:58:06

                  cechura09 >> Hezky - to ma vratilo 40 rokov späť = krupica - vriaca voda + kvaka 2 oleja, a hniesť do vychladnutia a ešte + potravinarske farbivo .... valček a umiestniť na špičku - fungovalo ale aj ako kôrka chleba či zemiak ....njn starneme = kapre zostávajú :-)ňň

                    NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 21:51:46

                    Ciffik >> Tak ať se zítra zadaří.

                      NCiffik - Profil | Čt 14.4.2022 21:49:30

                      Feederman@ >> Jo, tak toho se nebojím, ti se pravidelně vystavují v celé své kráse přes léto těsně pod hladinou a provokují tak všechny místní rybáře přecházející přes místní most. Máme tady metrová hovádka, ale přijít jim na kobylku se mi ještě nepodařilo, resp. za tři sezóny jedna náhodná metrovka ztracená metr před podběrákem (to jsem si tehdy poplakal v diskuzi s feedrem na kapry).

                      Zítra dopoledne nemá foukat, tak už navazuji klouzáka na matchovku, tak si po dlouhé době zase potrénuji plavačku na 5,5 m hloubce. Cejnci třeste se =D

                        NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 21:45:29

                        pavel.1 >> Tyhle jsem bral při jiném nákupu z Belgie, ale určitě se dají sehnat za rozumnou cenu i u nás.

                          NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 21:44:17

                          pavel.1 >> Ale na větší nástrahy typu 14mm kuličky nebo pelety mi to tady nejelo…

                            NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 21:41:37

                            Ciffik >> Hezky a ty větší šupináči někde určo budou, však oni se ještě ukážou😉.

                              NWorm - Profil | Čt 14.4.2022 21:41:01

                              kubah >> Letos ještě ne....ale byla to krev kapří a moc mi chutnali ;0)

                                NCiffik - Profil | Čt 14.4.2022 21:38:46

                                fheavy >> Jj, mám i 30tkovou Korumku, ale na tu dojde patrně později. Tato Milácká je tak přesně akorát mezi tou Korumáckou 30tkou a síťkou na motýly =)

                                  NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 21:38:03

                                  pavel.1 >> Já jsem teď už pochytal spoustu ryb i na větší kukuřici a i jsem s ni krmil, už začínají být i menši ryby nenažrané…

                                    Npavel.1 - Profil | Čt 14.4.2022 21:37:34

                                    Feederman@ >> prosim tě od koho to byly ty peletky

                                      Npavel.1 - Profil | Čt 14.4.2022 21:36:08

                                      Feederman@ >> ja to zkusím od soboty , možná zítra na večer načtvrtím nějáké koule a zkusím trochu nakrmit , na jeden prut , druhý klasika houstička a uvidíme co bude , koukal jsem že dneska už to tam frajer cpal z lodi pod tlakem .

                                        NCiffik - Profil | Čt 14.4.2022 21:35:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Dneska podvečerní opáčko na řece se zaměřením na kapříky. Ti se sice dostavili ve značném počtu, ale opětovně jen a pouze na „jemnej" cajk. Osvědčené jarní „kapří" nástrahy zůstaly obdobně jako včera bez povšimnutí... Krom kapříků se povedlo jako tradičně alespoň tucet cejnků a závěrem přišel jeden strupatej.

                                        Tak si říkám, kam se nám poděli šupináči. Na druhou stranu, pokud to tu někteří vydrží, tak by se tu jednou mohly chytat pěkný sluníčka...

                                          Červené karty: Vydra revírní