Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Nlubo*93 - Profil | Čt 14.4.2022 7:15:49

Feederman@ >> já už jsem v pstruhařském módu ale ty Tve fotky mne snad jeste donutí vyrazit 😊😁👏

    Npavel.1 - Profil | Čt 14.4.2022 6:24:22

    Feederman@ >> To by se mi také líbilo takový servis . Mě to tam nikdo nosit nechce je to kilometr daleko a do kopce , Jinak počasí nádhera , už vidím jak bude o víkendu vítr a zima .

      Nfanybrno - Profil | Čt 14.4.2022 0:53:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Mě též kapřík potěší.Navíc počas jak ze žurnálu,u vody liduprázdno.Pampeliška top,metod dával košíku na zadek,testnul jsem krmítka Benzar 70 gr,a půjdou do výbavy.Kapřík na D.cast feeder 3'45-60,TDR 3012,namotán G Line 0,23,,10bez Guru a Fc 0,25 a trn.Test Windcast 390-120(old),D Nzoun 6000 plus,Awas Fluo black 0,26.A k diskusi o vlascích,k topce Technium pro mě ještě Quantum PT salsa.G line a Awu mám nově.Jinak buďme rádi za plné regály,su ročník 64,tak Silony pamatuju.Ze štatlu Petrův zdar

        Npajagogo - Profil | St 13.4.2022 23:06:28

        Worm >> ty pocem Pavle jak si můžeš vzít rybu, když na ně ani nechodíš 😁😁😁

          NMKulicka - Profil | St 13.4.2022 22:57:58

          Kruan >> Tak to má být, stylové, dneska je to u vody samý trhan v maskáčích: )))) Zavedl bych něco takového:)))

            Npajagogo - Profil | St 13.4.2022 22:40:41

            Martin M. >> on asi nevadí většině, přecijen, když na feeder nebo plavku si na jemnej cajk kor z jara potaháš naspídovanýho násaďáka okolo 2,5-3 kil je to pro většinu fajn zážitek, klukům z okolí spíš vadí jak se tady a v ML kolega prezentuje, všichni co už nějakou dobu chytáme víme, jak to u vody chodí a bohužel Lubošovy fotky a reporty holt lidem vaděj. A tady se to právě láme a rozděluje na dva klasické tábory, milovníky kapra a nesnáčeče kapra, coz by asi ještě nebylo to nejstrašnější.
            Horší už je, že co prezentace jeho ůlovků a úspěchů, to mrtvoly násady (za mě to vem celkem čert, pokud to sdělá jeho věc) ale navíc fotky, podle kterých je evidentní, kde v okolí místní nasazují a kde je tedy téměř jisté, vzhledem k sortě monitorů, nic zde nepíšících, jen sledujících, kde by to mohlo brát se pak na ta místa houfně stahuje a to asi vadí nejvíc, protože co si budem povídat, člověk chce mít aspoň na těch rybách trochu klidu. Což je, ale nereálné protože, zrovna naše okolí (východní čechy), je co se týká rybářů, ať už rekreačních tak i sportovních opravdu hodně zahuštěné.
            Možná je to způsobené právě tím (a ti kluci co sem píšou v podstatě všechny znám osobně a chápu je, že jim tohle prostě vadí, přitom nikdo z nich nemá problém s tím vzít si občas rybu, včetně mě) a zároveň chápu i Luboše, že tady není tak dlouho a nezná tyhle vztahy a názory na MRKu celkem všeobecné, že není úplně ideální sem poslední roky dávat fotky míst, kde ryby berou, přičítal bych to spíš jeho neznalosti a touze se pochlubit, že mu to fakt na ten feeder jde, jenže ?
            Bojhužel to pojal tak jak jsme viděli, že objížděl jen místní revíry, kde je čerstvě nasypáno, což není problém v okolí zjistit (takže vlastně i ta vypovídací hodnota o tom jak se mu s feedrem vlastně daří je o ničem, obzvlášť když polovina úlovků vlastně ani z řeky není) a výsledek jsme viděli všichni

              NFeederman@ - Profil | St 13.4.2022 22:32:49

              Kruan >> Nene😁 to mi bylo donesené, jenom něco pod zub z chaty…

                NKruan - Profil | St 13.4.2022 22:29:13

                Feederman@ >> ty si nosis k vode porcelan??? jak tam jezdis ?? s dvoukolakem? :)

                  NFeederman@ - Profil | St 13.4.2022 22:26:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Dnešní podvečerní lov až do setmění byl celkem fajn, ryb jsem nachytal víc než dost, hlavně cejnů a cejnků, ale i několik tloušťů, jesenů a kapra…
                  Už se to láme i na večer bylo celkem teplo😉.

                    NFeederman@ - Profil | St 13.4.2022 22:19:31

                    pavel.1 >> Dík
                    To krmčo nevím no…

                      NFeederman@ - Profil | St 13.4.2022 22:18:12

                      fheavy >> Tak tady u chaty mi to bere celkem dobře, akorát na tom Orlíku jsem vyhořel jak sirka😁.

                        Npavel.1 - Profil | St 13.4.2022 20:06:07

                        Feederman@ >> Na plavačku pěkný lov , už to za chvíli taky vyndám , o víkendu jsem zkoušel tu daiwu ten černej metod mix a vůbec mi nešel .

                          NMartin M. - Profil | St 13.4.2022 19:41:40

                          A to ja mam radost, kdyz chytnu kapra. Mne nevadi.

                            NWillow - Profil | St 13.4.2022 18:40:42

                            cechura09 >> Jirko,tady je už kapr i na pstruhové říčce.Prej přepadl z nějakého rybníku... Já tomu nevěřím.A proto jim jdu po krku.
                            Na mušku nemohu ,tak aspoň s kuku.Rostliná nástraha a návnada povolena.😉

                              Ncechura09 - Profil | St 13.4.2022 18:08:42

                              Willow >> Jde o něco jiného Milane.
                              Řek bych o morálku.
                              Přeci nemusí vše co chytnu dostat palicí nebo mít posranej den, že dnes jsem nesplnil...

                                NWillow - Profil | St 13.4.2022 17:24:06

                                Twl za kapra se tady pomlouvate,co takhle okoun, candát,potočak ,lipan..????
                                Kapra má svaz jak hnoje.
                                A na některých vodách je kapr největší škodná, stejně jako vydra.

                                  Npoky82 - Profil | St 13.4.2022 17:16:11

                                  Worm >> Za ruku jsem ho pri tom nechytil.Ale myslim, ze mam dostatecne indicie.

                                    NWorm - Profil | St 13.4.2022 16:37:40

                                    poky82 >> Nemusíš nic vysvětlovat....jen jsem to chtěl odlehčit:0)
                                    Brzáka trochu znám i když spíše z doslechu...on je prostě takovej...vyrůstali jsme v době, kdy pouštěl ryby jenom blázen nebo podivín....a jemu to prostě zůstalo.Taky jsem kdysi fotil každý hovno(kapry apd) a cpal to do ML....Tomáš mi dává pořád do masniček....a hovno si z toho dělám a občas si rybu prostě vezmu.Jestli chce furt provářet fleky, masit kapry, rozdávat je a žrát...prosím.Ať si klidně sere bílý hovna jako volavka....je mi to po tolika letech debat na Mrku jedno.Kdo chce,ten se zamýšlí a třeba něco změní....kdo nechce,bude si z těchto debat delat stejně hovno.
                                    Pokud tě sere na Labi...chápu..pokud to ovšem skutečně dělá.

                                      NBrusič - Profil | St 13.4.2022 15:34:53

                                      Bery. >> No na bedně asi bude. Minule jsem potkal takovýho zloďedka co měl popsanou celou povolenku a v ní měl tak 6 míst bez kapra. A jak se plácal přes rameno jak je dobrej 😂

                                        Nbrzak - Profil | St 13.4.2022 15:26:53

                                        poky82 >> obvinovat umíš na jedničku a to nemáš v ruce žádnej dukaz,takže se zamysli sám nad sebou.

                                          Červené karty: Vydra revírní