Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Ncechura09 - Profil | Čt 14.4.2022 18:35:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

A zítra zkusím klasiku všech klasik.
Těsto na pružince...;)
Recept řeknu za pivo.

    Nkubah - Profil | Čt 14.4.2022 18:06:47

    Pindˇa >> ne, normální - tedy normální pivo to nebylo...

      NPindˇa - Profil | Čt 14.4.2022 17:46:23

      kubah >> A jestě k tomu zelený v listopadu že.😄

        Nlubo*93 - Profil | Čt 14.4.2022 17:04:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Feederman@ >> řeka se nekoná ale aspoň “Krakonošovo” 😊

          Nkubah - Profil | Čt 14.4.2022 16:38:58

          Pindˇa >> jej, teď jsem se až lekl při vzpomínce na listopadové školení v Brně na Myslivně...

          Celý den zavřený v zasedačce, člověk měl chuť na pivo a dostal starobrno :-((

            NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 16:02:30

            Pindˇa >> Taky😉

              NPindˇa - Profil | Čt 14.4.2022 15:59:07

              Feederman@ >> 👍Ať chutná

                NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 15:56:52

                Pindˇa >> No patriot asi ne😁 a další zastávka😂.

                  NPindˇa - Profil | Čt 14.4.2022 15:38:33

                  Feederman@ >> To jsi patriot?😄😄

                    NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 15:18:33

                    Tak lidi honem na zelené😉😁

                      Nfheavy - Profil | Čt 14.4.2022 13:50:45

                      Feederman@ >> slušný chytání na neznáme vodě👍

                        Nfheavy - Profil | Čt 14.4.2022 13:49:49

                        Ciffik >> pěkný👍 a hlavu máš dobrou ne jak někteří plavačkovou síťku na motýly 👌

                          NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 13:21:03

                          MKulicka >> Styl musí bejt😁😂

                            NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 13:19:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Dnešní pozdní ráno při zvýšeném průtoku bylo co týče aktivity ryb celkem slušné😉 i když vesměs všechno menší ryby….

                              NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 13:12:54

                              lubo*93 >> Měl bys to ještě vytáhnout😁.

                                NFeederman@ - Profil | Čt 14.4.2022 13:11:49

                                pavel.1 >> No jo, za ten servis jsem docela rád😁.

                                  Npeterb - Profil | Čt 14.4.2022 11:26:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Dnes som skusil trocha vyselektovat mensie pleskace ale nebolo to uspesne. Jeden zaber a rovnaka sorta okolo 35cm. Velke lopaty sa neukazali. Skusil som bez zivej. Do krmitka kuku z plechovky, peletky z gamarusa a mucneho cerva. Maju malo tuku tak som ich chcel takto z jari vyskusat. Nastrahu rozne druhy ochutenej kuku, cervena coppenska a 10mm hot demon.

                                    NCiffik - Profil | Čt 14.4.2022 9:39:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Včera po práci na tři hodinky u řeky. Záběrů nebylo moc, o nějaké pravidelnosti se dá jen těžko mluvit. Na druhou stranu se mezi standardní sortu cejnků 15-40 cm, připletlo prvních pár kapříků 45-57 cm či slušnější karas, tak to ve finále nebylo tak špatný. Všechno na jemnotu. Na malou waftersku, která v posledních vycházkách vždy přinesla jen několik málo ryb, ale za to slušných (lopaty), ani potah.

                                    Dneska půjdu zase a zkusím se více zaměřit na ty kapříky...

                                    Edit: musím si asi pořídit menší podběrákové hlavy, v těch velkých vypadá cokoliv pod 80 cm jako násada =/

                                      Ncechura09 - Profil | Čt 14.4.2022 8:15:49

                                      fanybrno >> jaj, už ti zobou 12ky....budu muset přitvrdit, doposud dělaly více záběrů spíš menší

                                        Ncechura09 - Profil | Čt 14.4.2022 8:14:04

                                        pavel.1 >> toky to každýmu říkám... o velikonočních ani k vodě nechoďte, bude zima...;)

                                          Červené karty: Vydra revírní