Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

pajagogo - Profil | St 13.4.2022 10:07:58

Matrix >> bohužel. na to si musí přijít každej sám a třeba se mu jen popletly vánoce a velikonoce 🤣🤣🤣

    pajagogo - Profil | St 13.4.2022 10:03:11

    brzak >> nešrotuje mi naprosto nic, naopak sem kamarádovi odpovídal, na jeho dotaz a napsal mu svůj názor na tu vodu, kterej je prostě bohužel fakt, že tam ryby chcípou a je teda vlastně dobře že se vychytaj, tak co meleš a jestli je ta fotka od tama nebo od jjinud je mi fuk, ale podle toho bordelu ve vodě sem přesvědčenej, že sem měl pravdu

      Matrix - Profil | St 13.4.2022 9:53:25

      Brusič >> Je otázka, jestli to není jeden z nich. :-)) Což vzhledem k trendu a půlce dubna klidně může být.

        Matrix - Profil | St 13.4.2022 9:51:40

        vicx >> Jinak klidně přispěju na odrybnění vod od kaprů, chytám různé techniky a kapr není v žebříčku preferencí vysoko. Jen by to mělo být na jiných místech, než kam chodím taky. :-)))

          Bery. - Profil | St 13.4.2022 9:49:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Vcera jsem vyuzil cestu kolem Labe a na chvili jsem se s jednim prutem zastavil u vody. Tezke krmeni z vikendu, hnojka byla lepsi jak cerv a ven se podivalo par mensich plotic, cejnu a jeden tloušťak.

            Matrix - Profil | St 13.4.2022 9:48:32

            vicx >> Kdyby bral jen kapry, v podstatě o nic nejde, i když to je taky trochu ujetý, že tohle svaz umožňuje v takovém množství a za takovou cenu povolenky.
            Jenže on pak nemá problém s dalšími druhy ryb. Navíc tady neustále propaluje místa, která jsou sice veřejně známá, ale lidi to vidí v ML a chuť jet na ryby na daná místa je pro ně pak daleko větší, protože si řeknou, že to jde. Pak přijdu k vodě, chci mít chvíli klidu a masařky jsou kvůli podobným informacím už na značkách. Brzak je na Mrku evidentně chvíli a moc nechápe, jak to tady z hlediska monitorů funguje.

              vicx - Profil | St 13.4.2022 9:40:01

              ˘Ö˘ Krab >> 100% súhlas. To by sa muselo nejako ošetriť. Myslím, že to je ale utópia. Skôr spraviť revíry s kaprami a bez. Obe strany spokojné.

                ˘Ö˘ Krab - Profil | St 13.4.2022 9:36:02

                vicx >> Problém je že lidé podobní tady kolegovi začnou brát i jiné druhy když nejsou kapři, většinou to první odnese karas, ok, je to nepůvodní druh ale pak dojde na bílou rybu a tam už mi to dost vadí.

                  vicx - Profil | St 13.4.2022 9:24:22

                  Matrix >> a započal by ráj. :) Takých ako brzak 'víc a houšť'. Mal by dostať KD placku za zásluhy pre obnovu pôvodných druhov :))))
                  Nespravíme mu zbierku na krmivo a nástrahy?
                  (kým ide podľa predpisov, čo do množstva a miery, tak sa zbytočne rozčuľuješ, nič zlé nerobí)

                    Brusič - Profil | St 13.4.2022 9:22:50

                    Matrix >> Myslím si ,že to není ani moc o umění. Těch kaprů kolikrát chytám víc než jiné ryby. Ale ty opravdové masařky se tady prezentovat nebudou.

                      Matrix - Profil | St 13.4.2022 9:14:06

                      pajagogo >> Podle fotek je to různě. Bajkal, Loučná, Chrudimka, Labe.

                      Nejde o pár kaprů, těch je všude dost, taky jich ročně pár vezmu. Kdyby to ale podobně jako brzak dělal každý, kdo trochu umí chytat ryby, tak do dvou let v těch vodách nejsou ani ti kapři.

                        brzak - Profil | St 13.4.2022 7:40:32

                        pajagogo >> koukám že každá fotka od vody vám šrotuje - jinak násadáci nesmrděj pánové.

                          pajagogo - Profil | St 13.4.2022 7:21:34

                          Matrix >> no vono Libore, jestli je to na Bajkale a soudím dle foto že na 99% jo, tak je to skoro záslužný čin, tam by stejně přez zimu vychcípali, jen nevím jestli si na nich někdo teda pochutná 😁😁

                            Ty6ko - Profil | Út 12.4.2022 21:55:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Na řece jsem zkoušel na 3 hoďky metóda, krmitko sonu f1 dark, pod háčkem sonu wafters 8mm, přilákalo půl metru tlouště, poté brutální ataky bílé drobotiny mne donutily hodit větší kousek a na 14 mm wafters ns 1 ccmore se podařila 65 šupíková slečna.

                              Matrix - Profil | Út 12.4.2022 21:42:57

                              brzak >> Další ryba bez očního reflexu. Tak kolik už máš killnutých kousků letos, 15? Na půlku dubna slušný. Jdeš do konce roku na stovku? Ne nadarmo jsi v okolí Pardubic jedna z nejznámějších masařek. Ryby chytat evidentně umíš, soudnost ale trochu chybí.

                                brzak - Profil | Út 12.4.2022 21:04:28

                                Dnes k večeru jsem si dal stoják,kapři jsou ve sloupci,udělal jsem dvě ryby 56,55 ale snad 30 krát jsem viděl vyskočil kapra!

                                  Hns - Profil | Út 12.4.2022 20:47:43

                                  ˘Ö˘ Krab >> Tak to mne se líbí jak ten Skalák tak i ten božskej modrej kolovrat 😁😁😉👍

                                    lubo*93 - Profil | Út 12.4.2022 20:40:02

                                    Feederman@ >> to je třošku širší Vltava řekl bych 😀

                                      ŠUKI - Profil | Út 12.4.2022 20:07:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Něco z "potoka" tři hodiny bez záběrů krom listí ale pak se něco podařilo. Letos jsem ještě jinou rybu jako kapra nechytil !!! Hnoják zajištěn jedním masákem, krmení směs s rozmixovaným tousťákem a navlhčeno nejakou jahodovou melasou 😱 jednoho zpracuji na hranolky 😉

                                        Červené karty: Vydra revírní