Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Hynek.N - Profil | Út 12.4.2022 20:01:56

Feederman@ >> Jsi na cestách ?

    MKulicka - Profil | Út 12.4.2022 19:46:33

    ˘Ö˘ Krab >> Ten je luxusní

      Bery. - Profil | Út 12.4.2022 19:41:26

      ˘Ö˘ Krab >> to je ale parádní skalak!

        ˘Ö˘ Krab - Profil | Út 12.4.2022 18:11:25

        Feederman@ >> Tipuju že ryby budou natažený v mělčích částech přehrady, ale aspoň jsi měl pěknej výhled.

          ˘Ö˘ Krab - Profil | Út 12.4.2022 18:03:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Feederman@ >> Já dnes na řece bojoval s průtokem a bordelem co proud táhnul, jediná ryba co stála za řeč byl tenhle skalák.

            Feederman@ - Profil | Út 12.4.2022 18:00:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Dnešní Orlické zero😁…

              Feederman@ - Profil | Út 12.4.2022 17:59:47

              Ciffik >> Ten směr už nevím přesně, ale nezdá se mi to a relativně blízko to jakš takš bylo😁.

                Ciffik - Profil | Út 12.4.2022 15:47:35

                Feederman@ >> mám za to, že teče na severozápad... a byla relativně blízko...

                  peterb - Profil | Út 12.4.2022 10:49:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Dnes na tri hodiny vacsia rieka. Maly pleskac a karas.

                    lubo*93 - Profil | Út 12.4.2022 10:46:12

                    Feederman@ >> tak to jo.. zarazilo mne to. Viděl jsem to parkrát u Hluboké a tak různě a tohle cos fotil bylo menší i než naše Ohárka :D

                      Feederman@ - Profil | Út 12.4.2022 10:28:10

                      lubo*93 >> No tou vrchní částí myslím právě že blíž neboli víc na jih…
                      A ten úsek je zrovna v tomhle místě trochu zúžený, proto se ti možna zdá jako čourek😁.
                      Přijde mi to i průtokem podobné Moravě.
                      Ale na Labe to samozřejmě ani zdaleka nemá😀.

                        lubo*93 - Profil | Út 12.4.2022 9:56:45

                        Feederman@ >> tak to bych do toho čůrku na fotce neřekl vůbec.. ale takhle jižně jsem vltavu ještě nelovil... :) Její dolní část mám však pěkně prošlápnutou a je ve stínu Labe nedoceněná což je dobře - je tam klid. Až pojedu někam na jih na Vltavu, tak ne s feederem ale s mušákem :D
                        Jinak zadání jsem pochopil jako že Lábko teče později k nám na sever, byť nejdříve teče na jih.. jsem holt severocentrista :D

                          Feederman@ - Profil | Út 12.4.2022 9:12:10

                          Ciffik >> Jestli si ještě dobře pamatuji🤔 tak Sázava teče ,,normálním” směrem…

                            Feederman@ - Profil | Út 12.4.2022 9:09:01

                            Martin M. >> @lubo*93 Řekl bych nebo si myslím, že je to (vlastně jak se to vezme, ale jak je ten tok pro mě jak kdyby směrem toku obrácený, že teče z jihu na sever…) vrchnější část střední Vltavy.

                              Ciffik - Profil | Út 12.4.2022 7:10:50

                              Feederman@ >> tipnu... Sázava ?

                                lubo*93 - Profil | Út 12.4.2022 5:48:46

                                Starouš >> když na ohři zlobí ouklejky tak bago z dendrobeny pomůže…

                                  lubo*93 - Profil | Út 12.4.2022 5:46:11

                                  Feederman@ >> nějaké střední labe? :)

                                    Martin M. - Profil | Út 12.4.2022 0:30:47

                                    Feederman@ >> Vltava?

                                      Starouš - Profil | Po 11.4.2022 22:51:41

                                      lubo*93 >> jojo... koukal jsem, že je takhle nastražuje Martin M...Taky si myslím, že hraje určitě roli ta pachová stopa, navíc se mi líbí, že člověk může udělat pořádnej balík žížal a přitom je háček volnej a chytlavej. Určitě to letos ještě budu zkoušet ;-)

                                        Starouš - Profil | Po 11.4.2022 22:39:46

                                        pirda >> Na dravce jsem to ještě nezkoušel, ale asi by to mohlo řešit problém se "zažráváním"... Možná na podzim vyzkouším :-)

                                          Červené karty: Vydra revírní