Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NBrusič - Profil | Po 11.4.2022 21:17:23

Navrc >> loučná

    NNavrc - Profil | Po 11.4.2022 21:15:19

    brzak >> Chrudimka?

      Npeterb - Profil | Po 11.4.2022 21:01:12

      Kruan >> Diky je to taka mala riecka. Mam ju rad a je aj blizko domova. Brehy ma dost obrastene rastlinstvom. Je tam sice plytka voda a v zime treba hladat ryby. Ale da sa chytat na jemno. Dnes som bol v prudnejsej casti preto som zvolil tvrdsi prut. Zajtra skusim inu rieku ci netrafim ine druhy ryb.

        Nfheavy - Profil | Po 11.4.2022 20:55:36

        brzak >> slušný👍

          Nbrzak - Profil | Po 11.4.2022 20:42:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Dnešní zkouška na řece.

            NKruan - Profil | Po 11.4.2022 20:40:16

            peterb >> krasna voda !!!

              Npeterb - Profil | Po 11.4.2022 20:19:44

              vicx >> Gammarusy mam v krmive zmiesane. Ale rozmrazene tie tiez neplavaju.

                Nvicx - Profil | Po 11.4.2022 20:16:27

                peterb >> aha, myslel som, že sú to múčne červy, alebo gammarusy

                  Npeterb - Profil | Po 11.4.2022 20:13:33

                  vicx >> Su to pinky nalozene v melase. Myslim ze som ich skusal a neplavali.

                    Nvicx - Profil | Po 11.4.2022 20:11:40

                    peterb >> prosím ťa tie sušené červy pred tým nejako namáčaš, aby zmäkli a neplávali?

                      Nlubo*93 - Profil | Po 11.4.2022 11:58:03

                      Starouš >> jak jsme se bavili - nikdy jsem to nezkoušel. Ale u tohoto nastražení (pokud jsi to nastrazoval jak si myslím) je výhoda to, že žížalu dáváš po kouskách, což můžeš i na háček ale ne vždy se to tak dělá. Tím nakouskovanim jde do vody víc toho smradku a je to o mnoho záběrovější.. loni u mne hnojky a zvítězily drtivým způsobem... :)

                        NNavrc - Profil | Po 11.4.2022 11:19:21

                        .

                          Npeterb - Profil | Po 11.4.2022 10:55:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Nattrefrost >> Nejake plotice sa ukazali ale je to slabe zatial veru. Aspon som prevetral aventus.

                            NTrusna - Profil | Po 11.4.2022 9:20:24

                            Starouš >> potvrzuji za žížala pod háčkem svou práci odvede dobře :) párkrát jsem tak už chytal, hlavně na slepých ramenech mi toto nastražení fungovali. A mám to stejně tak jak to píšeš ty, Nejdřív žížaly a červy, potom ostatní, a na rohlík v zimě jsem nikdy nic nechytil :) to bude rukama :)

                              Npirda - Profil | Po 11.4.2022 9:15:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Starouš >> já to tak používám od doby co jsem nekonečné zarážky koupil,(původně z lenosti měnit návazec)ale nenaoadlo mě se o to podělit.Používám to i na cáry z rybičky,nebo malou nástražní rybyčku.Je fakt, že jsem parkrát vytáhl i štiku a měla háček pěkně v koutku,tak monofil vydržel.

                                Nvicx - Profil | Ne 10.4.2022 23:15:58

                                Rybkin >> parádny lieni. Gratulujem. Dúfam, že sa tento rok tiež nejaký podarí.

                                  NStarouš - Profil | Ne 10.4.2022 22:44:56

                                  Kruan >> Já to mám obráceně... jako první většinou zkouším masňáky, pak hnojáky a teprve potom ostatní.. :-) Všude jsem tady čet, jak je rohlík nejlepší zimní nástraha a já letos v zimě 99% ryb nachytal na masňáky :-D ...

                                    NKruan - Profil | Ne 10.4.2022 22:40:35

                                    Starouš >> Zajimavy tip :) Ja jsem na zizalu snad nikdy nic kloudneho nechytl..stejne jako na cervy :)...kuku a rohlik jsou pro me lepsi...ale zizalu na vlas jsem jeste nezkusil :)

                                      NStarouš - Profil | Ne 10.4.2022 22:21:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Ahoj všichni, koukám, že jste se nenechali odradit počasím a vyrazili i tenhle víkend... Já vyrazil taky, ale zběhl jsem na stoják.... přiznávám :-). Hlavně kvůli větší šanci chytit lína... Nicméně, chtěl jsem se s vámi podělit o tip, který mě docela zaujal a navíc se ukázal jako docela efektivní... a myslím, že je využitelný kdekoliv... Zkusil jsem nastražit žížaly přes rychlozarážku na vlas mimo háček. Říkal jsem si, jestli to není blbost a jestli to spíš ryby nebudou jen popotahovat, ale opak byl pravdou. Téměř všechny záběry znamenaly rybu na prutě. Zkoušel jste to taky někdo? Fungovalo vám to? Já dával pod háček na vlas většinou dva přepůlené hnojáky (nebo kousek rousnice, doplněný o hnojáka) a fakt to šlo. Překvapilo mě, že kromě kaprů, kteří mají velkou hubu, takže u nich jsem i čekal, že by to fungovat mělo, jsem na tuhle montáž lapnul i líny a cejny a to i menších velikostí... :-) Jako nedokážu říct, jestli by to s nastražením přímo na háček nebylo třeba stejné, ale i tak... určitě to ještě zkusím ;-)

                                        Ncechura09 - Profil | Ne 10.4.2022 20:29:16

                                        brzak >>Masařík.
                                        Už chybí jen fotka ve dřezu. Gratuluji

                                          Červené karty: Vydra revírní