Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    NNattrefrost - Profil | So 9.4.2022 10:31:52

    peterb >> Servus, ja som bol včera na CV v Senci pri výpusti , vysoká hladina vela bordelu a žial bez záberu aký úsek CV by si mi pri momentálnom období a podmienkach poradil? Ďakujem.

      Nvicx - Profil | Pá 8.4.2022 20:59:24

      peterb >> nemyslím. Drapáci sú pol roka. Tento nebol vôbec

        NFeederman@ - Profil | Pá 8.4.2022 20:50:18

        vicx >> O tom jsem psal já, ale ten můj divočák se hafo třepal v podběráku a jemu se to o mnoho více zabarvilo kolem šupin, takové mapy...

          NFeederman@ - Profil | Pá 8.4.2022 20:47:33

          erin >> Jojo

            NFeederman@ - Profil | Pá 8.4.2022 20:46:55

            vicx >> Pěkné ryby i lopaťáci a i ten parádní vypasený tloušták👍

              Npeterb - Profil | Pá 8.4.2022 20:45:52

              vicx >> Tie lopaty co si dnes pridal su draplave ako rasple 🙂 Tie su teraz v plnej razi.

                Nvicx - Profil | Pá 8.4.2022 20:40:43

                peterb >> asi nie. Zastavil sa tam taky lokálny dedko a že minulý rok sa treli v júni.

                  Npeterb - Profil | Pá 8.4.2022 20:35:45

                  vicx >> To moze byt uz aj z neresu v tomto obdobi.

                    Nvicx - Profil | Pá 8.4.2022 20:33:26

                    peterb >> minule to niekto písal, tuším ty, ale nie som si istý, o tom ružovom zafarbení pleskáčov a pri dotyku krvácajú. Jedného som dnes takého mal. Ani nebol moc ružový, ale bez skákania po ňom ostala krv na podložke a nebolo vidno z kade. Tiež tam ostala pijavička

                      Npeterb - Profil | Pá 8.4.2022 20:18:50

                      vicx >> Vo vracakoch som na MD chytaval tiez lahke krmitka. Ale v koryte nie. To bude miestom ze tam je taky slaby prud.

                        Nvicx - Profil | Pá 8.4.2022 20:15:17

                        peterb >> tak asi ide o flek, že. Tu sa to dá. Mal som aj 390 150g,ale načo sa s tým sr#ť, keď netreba.

                          Npeterb - Profil | Pá 8.4.2022 20:07:28

                          vicx >> 28g ma neprekvapuje ze zvlada. Plusko da do 45g s prehladom. Co ma prekvapuje taketo krmitka v toku na MD. Normalne v koryte sa tam chytava tak 60g az viacej.

                            Nvicx - Profil | Pá 8.4.2022 20:03:32

                            peterb >> normálne to zvláda, nemám ani najsilnejšiu špicu ešte. Kŕmitka 28g veľké.

                              NJ.F. - Profil | Pá 8.4.2022 19:45:20

                              tomvec >> Jj, teď si uvědomuju, že komárů tam bylo dost, jednou večer jsme zkoušeli s rodinkou jít tudy na procházku, ale rychle jsme dali zpátečku. Ráno se to dalo.
                              A je tam fakt hezky!

                                Npeterb - Profil | Pá 8.4.2022 19:35:08

                                vicx >> Tak to mu pekne nakladas 🙂 Ja som mu viac ako 45g krmitka nedal.

                                  Nvicx - Profil | Pá 8.4.2022 19:33:30

                                  peterb >> MD v toku.

                                    Npeterb - Profil | Pá 8.4.2022 19:02:30

                                    vicx >> Pekna rybacka 👍 Kdeze to chytas s tym acolytom? Ja ho beriem akurat tak na CV do slabeho prudu.

                                      Ntomvec - Profil | Pá 8.4.2022 19:02:17

                                      J.F. >> To je on. Ty pasáže na fotkách jsou přes léto, jak se rozbují vegetace a vylíhnou se komáři, víceméně nepřístupné.

                                        Nvicx - Profil | Pá 8.4.2022 18:18:04

                                        Prebehol test nového podberaku a všetko OK. Hlava tuším Jaxon 55cm, ľahká, pláve, a tyč Cresta stalion carp 4m put over. Pekné, tuhé, ľahké. 👍

                                        @peterb všetky jalce brali rovnako. Rýchle asi 1s zatrepanie. Ak som to stihol hneď seknúť, bol tam. Ak nie, zmizli červy. V háčiku,resp veľkosti to nebolo. Aj ten veľký 58cm bez problémov. Všetky za kraj, za kožičku.

                                          Nfheavy - Profil | Pá 8.4.2022 17:52:42

                                          vicx >> moc pěkně 👍👍

                                            Červené karty: Vydra revírní