Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

brzak - Profil | Ne 10.4.2022 19:06:20

pavel.1 >> celkem to jde,vítr se zvedne jenom když přijde mračno.

    marmyš - Profil | Ne 10.4.2022 19:04:02

    fheavy >> Taky jsem zaznamenal sníženou aktivitu,dva kapříci za 4 hodiny lovu. S takovou bude zítra nula. :-((

      pavel.1 - Profil | Ne 10.4.2022 18:53:14

      brzak >> tam vypadá že moc nefučí

        pavel.1 - Profil | Ne 10.4.2022 18:51:45

        brzak >> tak ja se zatím musím letos pochválit , byl jsem snad letos každý víkend na řece a nulu jsem neudělal ani jednu

          brzak - Profil | Ne 10.4.2022 18:48:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Tak přímo od vody,teď se povedl 50 na method+dva cejni.

            fheavy - Profil | Ne 10.4.2022 17:46:03

            Dnes bída a utrpení za púl dne 5ryb cejn a karasy,sice sluníčko ale severní větr brrr,ani psát se mně nechce🤣

              Diamond - Profil | Ne 10.4.2022 14:36:54

              peterb >> áno, súhlas, pocasie vplyva asi najviac. Na CV urcite ...

                brzak - Profil | Ne 10.4.2022 13:50:58

                pavel.1 >> jo,taky jsem ráno byl na labi-po deštích zvednuto a zřejmě ochlazena voda,protože jsem neměl ani klepanec,navíc začalo fičet tak jsem to vzdal,odpo si dám stoják at nemám dnes zero.

                  pavel.1 - Profil | Ne 10.4.2022 12:44:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Dnešní počasí bylo teda mazec , První místo jsem ráno opustil po dvou hodinách bez ryby. Na druhém jsem nějaké záběy udělal , ale byla to dřina . Vystřídalo se snad všechno , Kroupy , vánice , déšt i sluníčko . Dneska krmení od daiwy uplně vybouchlo , ještě že jsem měl druhé černé turbo .

                    peterb - Profil | Ne 10.4.2022 12:41:56

                    Diamond >> Urcite aj o mieste. Ale zmeny pocasia podla mna mali na CV vzdy vplyv. Skor sa to zhorsilo. Zasa zavisi aj od sposobu lovu. Povedzme ked si chces krmit dlhsie boiliesom a pocasie sa ti meni kazde tri dni tak to nebude moc dobre.

                      Diamond - Profil | Ne 10.4.2022 12:36:15

                      peterb >> asi to bude aj o mieste ja som zase najlepšie zachytal vzdy na jar. Leto som mával slabšie... jesen ok.

                        peterb - Profil | Ne 10.4.2022 9:58:05

                        Nattrefrost >> Na kapre byva najlepsie stabilne slnecne pocasie. Teda leto a jesen. Hlavna aktivita byva rano a vecer. Ale chytil som velke ryby aj cez den. Jar sa mi az tak nedarilo. Ked sa rozbehli ryby prisla zmena pocasia a aktivita sa zastavila.

                          Carlito - Profil | Ne 10.4.2022 9:52:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Byl jsem v patek u vody, kdy to konstantne bralo do minuty a schytal jsem pripraveny krmeni behem chvile.
                          Na sobotu jsem si pripravil misto sypanyho partikl, kdyz to tak pekne bere, ze zkusim kapre. Mel jsem aspon moznost sledovat rozmary pocasi. Uplne jsem se do zmeny pocasi netrefil a byl rad za jednu rybu na brehu.
                          Suma sumarum, jeste chvili vydrzim u sypanyho

                            Nattrefrost - Profil | Ne 10.4.2022 9:09:35

                            peterb >> Tak momentálne teplotné výkyvy kaprom určite neprajú. Aké počasie je z tvojho pozorovanie ideálne? Včera som navečer vybehol pred Královu, suma sumárum bol pár záberov na špičke ktoré som ale nepremenil

                              numen - Profil | Ne 10.4.2022 8:36:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Včera večer jsem vyrazil na chvíli.par menších ryb se povedlo,ale velikost nic moc. To počasí mě trochu vypeklo. Kroupy cinkaly o uhlík... Za chvíli sluníčko, takhle třikrát 🙉🙈😳

                                peterb - Profil | So 9.4.2022 15:29:15

                                Nattrefrost >> Urcite sa neorientuj podla hlbky. Ta je viac menej vsade rovnaka a ryby su zvyknute na pkytku vodu.

                                  peterb - Profil | So 9.4.2022 15:24:26

                                  Nattrefrost >> Poznam ale nechytavam tam 🙂 Medzi sencom a turnou su tiez zaujmave miesta. Nova dedinka pre mna moc zaujmava nie je. Dobre miesta su priamo v dedine a tam sa s niekym miestnym dotahovat sa mi nechce. Inac pokial ti ide o kaprov Usek od cisticky v senci nizsie po kralovu je dobry ale treba skusat a aj hladat vhodne miesta. Ako nechcem ti tu davat mapku s miestami ale poradil som podla coho sa orientovat. Hlavne CV vie prekvapit. Jeden den nechytis a na druhy den chytis. Vela zavisi od pocasia napriklad.

                                    Nattrefrost - Profil | So 9.4.2022 15:16:56

                                    peterb >> Skôr sa zameriavam na kaprov ale momentálne mi je to jedno kedže úlovkov nie je vela :D Ja som aj rozmýšlal nad vyššie položeným úsekom od Bernolákova, Nová dedinka, Tureň. Poznáš to tam ? Chystám sa to zmapovať na bajku.

                                      pavel.1 - Profil | So 9.4.2022 13:27:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Dneska jsem zkusil jiné místo z cyklostezky . Bylo hnusně tak jsem čekal , že cyklisti jezdit nebudou . Voda trochu zrychlila po deštích . K vodě je to výška 3 metry , takže podběráková tyč z tyče na bazény , jiná ručka by to asi nevydržela . Ryby braly slušně tak do desíti , pak začalo fučet , a v té výšce se mi pruty hejbaly sem a tam . Krmení od daiwy opět nezklamalo , ale ani černej ende . Na dvanáctce háčku červík a houska

                                        peterb - Profil | So 9.4.2022 10:54:23

                                        Nattrefrost >> Ahoj. No CV je dost nevyspytatelna voda. Tazko odhadnut. Nedavno zacali z MD tlacit vodu. Ako som pisal zatial bolo sucho a potrebuju skor zavlazovat. Preto CV aj skor napustili a aj riadne doplna. Teraz zo zaciatku pojde vela starych rastlin a usadnutej hniloby po zime kym sa to vycisti. Zavisi co chces chytat. Na kapra podla mna teraz zle kym sa to nevycisti. Pleskace budu vyhladavat rastlinstvo popri brehoch. Ked si vsimnes tam kde si bol su teraz hole brehy. Zoschnuta trava vo vode bez rastlinstva. Toto nebude vhodne miesto. Bol si na regulovanom useku kde boli niekedy upravovane brehy a rastlinstva sa tam uchyti malo max v lete. Treba hladat miesta kde mas vo vode pri brehoch aspon nejake rastliny a pri nich chytat. Dobre su aj miesta kde je rakos po brehoch a tiez pri brehu skusit. Ak sa ti chce slapat tak chod ako si bol ale nizsie po prude az za tie novostavby tam sa viacej drzia tie rastliny.

                                          Červené karty: Vydra revírní