Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    Nvicx - Profil | Pá 8.4.2022 17:41:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Dnes 4h pri vode. Nový rekord jalca. 2.3kg, 12tka háčik všetky ryby. 0.13 nadväzec. Vietor jak fras. Jedna veľká lopata spadla.

      Nerin - Profil | Pá 8.4.2022 14:12:08

      Feederman@ >> zatial som to nechal otvorene a peniaze vrazil zas do niecoho ineho

        NJ.F. - Profil | Pá 8.4.2022 12:05:19

        tomvec >> To je ten náhon, co teče kolem židovského hřbitova a rybníka skrz mlýn? Takhle bych ho nepoznal. Vloni v létě jsem kolem něj běhal se synem. Teda mladej běhal, já chcípal :-)
        V Kojetíně jsme strávili týden, jezdili jsme po okolí. Máte tam spoustu nádhernejch vod, který jsem vám upřímně záviděl.

          Ntomvec - Profil | Čt 7.4.2022 21:25:43

          RomanS >> náhon mezi Kojetínem a Uhřičicemi. Teď je to pěkně přístupné, v létě je to džungle.

            NMKulicka - Profil | Čt 7.4.2022 21:13:12

            Feederman@ >> ...aha, nojo mají ho tam, ten jejich vyhledávač funguje nějak divně. Tak ať ho brzy pořádně otestuješ:)

              NFeederman@ - Profil | Čt 7.4.2022 20:59:13

              MKulicka >> Já jsem to s těmi pruty v páru přehodnotil a přijde mi, že je lepší mít ty pruty rozdílné... i když jen o něco málo, ale prostě je to jiný prut rovná se trochu jiný zážitek😀.
              Ne ne, na Nordu, už tam začali taky prodávat i věci od Prestonu a za celkem slušnou cenu.

                NRomanS - Profil | Čt 7.4.2022 20:57:57

                tomvec >> Pěkný, to je malá bečva nebo náhon? :)

                  NMKulicka - Profil | Čt 7.4.2022 20:53:52

                  Feederman@ >> Já mám zase úchylku na to mít pruty do páru:) U pickeru jsem tedy zatím odolal:) Bral jsi ho u Drapieznika?

                    NMKulicka - Profil | Čt 7.4.2022 20:50:41

                    Feederman@ >> ...bych tak nějak i tipoval

                      NFeederman@ - Profil | Čt 7.4.2022 20:42:04

                      Hynek.N >> Jasně však jak s ním budeš mít více odchytané, tak potom se s námi podělíš o zážitky😉.
                      Ale i tak dík i za tyhle postřehy.

                        NFeederman@ - Profil | Čt 7.4.2022 20:38:13

                        erin >> A ty sis ho nakonec nevzal? Jak jsme si tehdy psali...

                          NFeederman@ - Profil | Čt 7.4.2022 20:36:22

                          MKulicka >> Možná ten Aventus, ale už jsem nechtěl druhý stejný prut...a i cena byla o mnoho příznivější.

                            NFeederman@ - Profil | Čt 7.4.2022 20:35:12

                            MKulicka >> Asi mě přijde o něco málo měkčí, ale jinak dost podobné pruty i stavbou...

                              Ntomvec - Profil | Čt 7.4.2022 18:50:12

                              Zato Morava, to musel být pro rybáře, kterých tam pár bylo, pěkný očistec. Tam foukalo fest.

                                Ntomvec - Profil | Čt 7.4.2022 18:47:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dnes vycházka do míst, kde jsem nikdy nechytal, i když je to blízko. Popravdě jsem váhal, jestli tam jsou vůbec ryby. Jsou, i když jsem nic nevytáhl. Aspoň jsem měl několikrát vycucanýho červíka. Teda na jednom místě, na druhém už ani ťuk. Bylo krásně teplo a tady ani nefoukalo.

                                  NHynek.N - Profil | Čt 7.4.2022 8:10:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Feederman@ >> Jo bohužel na nějaké recenze je ještě brzo….. přes zimu jsem tomu letos moc ,ze všech možných i nemožných důvodů , nedal. Měl jsem ho u vody asi třikrát, ale bez větší ryby. Ale tenhle prut mi sednul do ruky na první dobrou, prostě to tam bylo. Hází se s ním super, má už velmi pěkný očka, dlouhý špičky pro mě s lepší, nebo příjemnější signalizací než supera. Vzal jsem ho vlastně místo 80 supery a myslím dobře jsem udělal( z opatrnosti zatím jeden, ale dvojče už je na cestě) Podle špiček jde použít ideální rozsah váhy krmítek od 45 (lépe60) - 100 g + futro na švih. I malá ryba je na něm pěkně cítit. Bude to pro mě letos asi jasný ,,univerzáĺ,, pro teplé období …., tak až zapřáhnu něco většího , nebo divočejšího dám vědět. Třeba v porovnání s sportex exlusive medium, kde zatím vzájemné souznění neproběhlo pro mě lepší volba. A to je zatím všechno víc bych si vymýšlel. Dal jsem na něj zatím morethan, ale tam budu asi ještě řešit.

                                    Npepson - Profil | Čt 7.4.2022 6:34:18

                                    Feederman@ >> Vidíš, všade je to inak ;-) A to je dobre. Teraz vždy začínam s menšími háčikmi, kvôli podustvám a červeniciam, ale keď na to vlietnu jalce, tak netriafam zábery. Musím pritvrdiť na veľkosti.
                                    S tým tenkým drôtom, to s tebou absolútne súhlasím.

                                      Npeterb - Profil | Čt 7.4.2022 1:26:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      erin >> Chces chytat velke pleskace vo vacsom mnozstve. Ja myslim ze posledne roky na MD uz nad tymto lovom musis rozmyslat podobne ako nad lovom velkych kaprov. Su urcite obdobia a urcite podmienky kedy mas vacsiu sancu. Asi vies zhruba odhadnut kedy a kde je vacsia sanca na velkeho kapra. Je to preto ze v tom case za urcitych podmienok sa tam sustredia tieto velke ryby vo vacsom mnozstve. Podobne aj velke pleskace. Momentalne nastava vhodne obdobie ale este nie vhodne podmienky. Ryby sa pred neresom zacnu sustredovat. Instinktivne pojdu hore prudom a zacnu sa sustredovat tam kde budu mat lepsie podmienky na neres. Najlepsie miesto kde sa zo zaciatku sustredi najviac ryb by bolo palenisko. Budu aj inde ale neskor. Na MD byva bujna vodna vegetacia. Lenze ta potrebuje vlahu. Ak nie je vlaha nebude ani tolko rastlinstva. Vidno ze tento rok bolo sucho. Brehy by museli byt uz obrastene. To rastlinstvo byva vidno vo vode pri brehoch. Je dost mozne ze tento rok ho bude malo pokial nezacne viacej prsat. Ryby sa urcite sustredia ale zasa iba na vhodnych miestach. Ak nebude nova vegetacia, bude aspon stara zatopena z minuleho roka. Lenze je aj malo vody. Za prve je sucho a za druhe vodu tlacia z MD do CV kvoli zavlazovaniu. Je znizeny prietok. Podla mna ak sa to do par dni nezmeni bude slaby neres na MD a tym padom aj vacsi problem chytit velke pleskace.

                                      Z tvojho prispevku mam pocit ako keby si nebol spokojny s vysledkom 🙂 Nie je dovod. S takym vysledkom ako vcera moses byt spokojny. Nechytaju sa kazdy den taketo ryby.

                                        Npavel.1 - Profil | St 6.4.2022 21:29:53

                                        erin >> vltava ted začíná být taky měsíc těžší bude studená a vzduch teplejší , bude třeba rybu aktivněji hledat , ale potřebuju k tomu aby nefoukalo

                                          NRybkin - Profil | St 6.4.2022 21:01:00

                                          erin >> Zkus jinak hlubokou vodu,jine místo

                                            Červené karty: Vydra revírní