Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

visage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    pavel.1 - Profil | Po 4.4.2022 18:34:18

    cechura09 >> jasný chápu , kolik se jich tam zhruba dává , aby to moc nelepilo cca na kilo suché směsi

      cechura09 - Profil | Po 4.4.2022 18:21:18

      pavel.1 >> 120 za kilo už není málo, umí to nabídnout i levněji ale pokud to chceš vyzkoušet, pak je to projednou fuk.
      Jen ať ti to doma nesežerou...;)

        Navrc - Profil | Po 4.4.2022 18:18:09

        pavel.1 >> Lidl a Kauf je prakticky jedna firma. Bude to beztak stejný nebo hodně podobný.

          cechura09 - Profil | Po 4.4.2022 18:17:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          pavel.1 >> něco je ve vláknu o domácím krmení.
          Vločky, müsli, kukulupínky, v lete je dobrá I rybina a anglická vločka.
          Veřejný receptury už dávat nechci, neb šly blbý kecy že pejsek a kočička vařili...
          Drbat na to, není zapotřebí.

            pavel.1 - Profil | Po 4.4.2022 18:12:15

            cechura09 >> děkuji myslim 29 kč , nedáš recept na takovou tvoji směs

              cechura09 - Profil | Po 4.4.2022 18:07:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              pavel.1 >> já to používám hodně. Bude to podobný jak lotusky.
              K tomu abych to koupil, je rozhodující cena. Pokud je dobrá, beru celou bednu nebo i 2.
              Nechci, aby šla cena mého domácího feeder mixu přes 60 za kilo suchýho. Umí vypadat i dobře...
              A ryby mi chytá líp jak I značková komerce.
              Neboj se toho

                pavel.1 - Profil | Po 4.4.2022 17:43:30

                psali jste o těch karamelových lotuskách z kauflandu , koukal jsem v lidlu že maj něco podobného , nemá někdo zkušenost jestli je to podobné . karamelové sušenky

                  Rybkin - Profil | Po 4.4.2022 17:01:18

                  cechura09 >> Píšu si, děkuji

                    cechura09 - Profil | Po 4.4.2022 16:57:37

                    Rybkin >> dnes jede v rádiu Krokodýl reklama na hotel Drnholec.

                      Rybkin - Profil | Po 4.4.2022 16:32:14

                      Přátelé plánuji rybářskej vejlet na Moravu ideálně konec dubna . Představa je spodek Svratky, Novomlýnská a Mušov. Kdyby měl někdo tip na nějaký rozumný ubytování v těchto končinách byl bych rád. Raději do SZ ať to tu nezasirame
                      Předem dík

                        Feederman@ - Profil | Ne 3.4.2022 20:02:13

                        lubo*93 >> Tak ono to bude možná tak trochu i individuální, každý jedinec může na to trpět více či méně...
                        Hromada cejnů se mi v podběráku třepala a ta krev jim zespod šupin netekla...

                          lubo*93 - Profil | Ne 3.4.2022 19:42:05

                          Feederman@ >> jednu sezonu to tady bylo nějak hodně, déle po tření (vsichni si mysleli že to je ze tření) a kamarád co se tímhle zabývá mi toto sdělil..

                            Feederman@ - Profil | Ne 3.4.2022 19:34:52

                            marmyš >> A jo, tak tam jak jsem byl taky občas prosvitlo sluníčko, ale to bylo houby platné v tom větru, zima byla tak či tak😁.
                            A taky jsem byl letos i v horším počasí a větší kose😉

                              marmyš - Profil | Ne 3.4.2022 19:26:21

                              Feederman@ >> Dáváš palec nahoru pro toho kdo dnes vyrazil a já ti píši že to tady tak zlé nebylo,lovil jsem už letos v daleko horším počasí.

                                Feederman@ - Profil | Ne 3.4.2022 18:59:03

                                lubo*93 >> S těmi parazity to jsem vůbec nevěděl, zajímavé🤔

                                  Feederman@ - Profil | Ne 3.4.2022 18:58:10

                                  lubo*93 >> No jemu se to spustilo jak se třepal v síťce od podběráku, byl moc divoký a jak byl větší, tak to s ním byla manipulace o to horší😉...

                                    lubo*93 - Profil | Ne 3.4.2022 18:52:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Feederman@ >> tyhle krevní ťupky někdy cejni mají v místech kde je přisátý parazit (třeba chobotnatka) a jakmile se ryba vytáhne na vzduch, kde je nižší tlak tak se spustí rajská.. ale samozřejmně když ho omlátím o šutry, nebo o síť nějak hruběji delší dobu tak je to něco jiného ;)

                                      pavel.1 - Profil | Ne 3.4.2022 18:42:07

                                      Feederman@ >> po pravdě jsem nečekal že to přechytá lorpio s turbem , bylo na něj hodně plotiček ale i cejnů , za mě dobrý ,

                                        pavel.1 - Profil | Ne 3.4.2022 18:40:26

                                        Feederman@ >> kosa byla slušná , pěkně jsi zachytal , taky jsem měl cejna co jsem neobejmul ,

                                          Feederman@ - Profil | Ne 3.4.2022 18:37:09

                                          pavel.1 >> Dole níže jsem četl a i viděl na fotkách, že krmčo celkem šlo😉

                                            Červené karty: Vydra revírní